بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

معرفی رشته ی بهداشت حرفه ای +بررسی بازار کار -آینده شغلی و منابع درسی

بهداشت حرفه ای

دیباچه:
در دنیای امروز انسان‌ها مجبورند در تلاش معاش؛ با مشکلات گوناگون دست و پنجه نرم کرده و خطرات فراوانی را که خود ناشی از پیشرفت علم و تکنولوژی است، به جان بخرند. این خطرات، تعداد عوامل تهدید کننده سلامتی را افزایش داده است و در نیتجه بر تعداد بیمار‌های شغلی و مخاطرات حرفه‌ای نیز روز به روز افزوده می‌شود. برای مثال کارگری که در واحد صنعتی با جیوه یا سرب سر و کار دارد، ممکن است دچار مسمومیت حاد شده یا به یک بیماری مزمن دچار گردد.کارکنان مشاغل اداری نیز گاه به علت بی‌حرکتی، کار کردن در نور ضعیف، مکان‌های غیر بهداشتی و مرطوب یا به علت تماس با دستگاه‌های الکترونیکی ممکن است سلامت خود را به خطر اندازند. حتی گاهی اوقات شرایط محیط کار به اندازه‌ای سخت و ناگوار است که اگر دانش بشری کمک نکرده و مشکلات را همواره نسازد، زندگی در آن شرایط غیر ممکن می‌گردد. تا جایی که در عصر حاضر حوادث پس از بیماری‌های قلب و عروق و سرطان سومین علت اصلی مرگ و میر در کشورهای صنعتی است.از سوی دیگر، حوادث ناشی از کار، هزینه‌های بسیاری را بر دوش اقتصاد ملی هر کشور می‌گذارد به همین دلیل حفظ سلامت کارگران که عظیم‌ترین قشر هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند گذشته از جنبه انسانی آن، هم از نظر مصالح اجتماعی و اقتصادی و هم از نظر تأمین سلامت و فراهم ساختن آسایش و رفاه کارگران و تطبیق وضع کار با مقتضیات جسمی و روانی آنان،‌ یک وظیفه انسانی، یک احتیاج و یک شرط امکان انجام کار و فعالیت ثمر بخش است. کاری مهم و حیاتی که در هر کشوری بر عهده متخصصان بهداشت کار می‌باشد.
به عبارت دیگر دانش‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ تلاش‌ می‌کند تا با حذف‌ کردن‌ عوامل‌ خطرزای فیزیکی، شیمیایی، روانی و بیولوژیکی یا کاهش‌ تأثیرات‌ این‌ عوامل‌ از آسیب‌رسی‌ به‌ کارکنان‌ جلوگیری‌ نماید. برای‌ رسیدن‌ به‌ این‌ هدف‌ علم‌ بهداشت‌ دارای‌ سه‌ مرحله‌ مهم‌ و اساسی‌ است‌ که‌ این‌ مراحل‌ عبارتند از:
شناسایی‌، ارزیابی‌ و کنترل‌ عوامل‌ خطرزا؛ یعنی‌ متخصص‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ در مرحله‌ اول‌ خطر را شناسایی‌ کرده‌ و پس‌ از شناسایی‌ کامل‌، مقدار خطر را سنجش‌ می‌کند و در مرحله‌ آخر به‌ کنترل‌ عوامل‌ خطرزا می‌پردازد. گفتنی‌ است‌ که‌ مرحله‌ شناسایی‌ خطر در مقطع‌ کاردانی‌، ارزیابی‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ و کنترل‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ ارشد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ آموزش‌ داده‌ می‌شود.برای‌ مثال‌ یک‌ کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ در کارخانه‌ ریسندگی‌ و بافندگی‌ باید کانون‌های‌ خطر اعم‌ از منابع‌ ایجاد صدای‌ بیش‌ از حد مجاز، نوع‌ مواد شیمیایی‌ خطرناک‌ مورد استفاده‌، نحوه‌ نگهداری‌ مواد خطرناک‌ و طریقه‌ مصرف‌ آنها را شناسایی‌ کند. سپس‌ یک‌ کارشناس‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید تراکم‌ مقدار آلودگی‌ را در یک‌ متر مکعب‌ هوا تعیین‌ نماید و مشخص‌ کند که‌ مقدار آلودگی‌ بالاتر یا پائین‌تر از حد استاندارد است‌ که‌ در این‌ مرحله‌ کارشناس‌ با استفاده‌ از روش‌های‌ آنالیز پیچیده‌ و وسیعی‌ مانند آنالیز رنگ‌سنجی‌، آنالیز دستگاهی‌، گاز فورماتوگرافی‌، اکسپکفوتومتری‌ و روش‌های‌ دیگر ماده‌ شیمیایی‌ مورد نظر را سنجش‌ و مقدار آن‌ را تعیین‌ می‌کند. کارشناس‌ ارشد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ نیز پس‌ از این‌ که‌ عوامل‌ خطرزا شناسایی‌ و ارزیابی‌ شد باید روش‌ یا روش‌هایی‌ را پیشنهاد کند که‌ عوامل‌ زیان‌آور حذف‌ گردد یا کاهش‌ یابد و به‌ اندازه‌ استاندارد برسد. فارغ‌التحصیل‌ دکترا نیز به‌ تدریس‌ و تحقیق‌ در زمینه‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ می‌پردازد.
توانایی‌های‌ لازم‌ :
در رشته‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ عوامل‌ زیان‌آور مختلفی‌ اعم‌ از شیمیایی‌، فیزیکی‌، بیولوژیکی‌ و روانی‌ وجود دارد. از همین‌ رو دانشجوی‌ این‌ رشته‌ باید در دروس‌ پایه‌ مثل‌ ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌ و زیست‌شناسی‌ توانمند باشد؛ یعنی‌ برای‌ موفقیت‌ در بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید هم‌ در ریاضی‌ و فیزیک‌ و هم‌ در علوم‌ تجربی‌ پایه‌ای‌ قوی‌ داشت‌. دانشجوی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید از نظر جسمی‌ نیز سالم‌ باشد تا بتواند در محیط‌های‌ صنعتی‌ فعالیت‌ کند.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌ :
وزارتخانه‌های‌ کار، صنایع‌ و معادن‌، جهاد کشاورزی‌، نیرو، بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ از مراکز اصلی‌ جذب‌ فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ هستند. همچنین‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌های‌ بزرگی‌ مثل‌ شرکت‌ نفت‌، ذوب‌آهن‌، هواپیمایی‌ کشوری‌، ایران‌ خودرو و پلی‌اکریل‌ دارای‌ واحد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ بسیار قوی‌ هستند که‌ در هریک‌ از این‌ واحدها چند کارشناس‌ ارشد، کارشناس‌ و کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ فعالیت‌ می‌کنند. تا جایی‌ که‌ در حال‌ حاضر بیش‌ از ۵۰ درصد از دانشجویان‌ کارشناسی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ نیز به‌ طور پاره‌وقت‌ در کارخانجات‌ و سازمان‌های‌ مختلف‌ به‌ عنوان‌ مشاوره‌ بهداشتی‌ فعالیت‌ می‌نمایند.
درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل :
دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌ :
فیزیک‌ عمومی‌، شیمی‌ تجزیه‌، پاتوبیولوژی‌، بهداشت‌ آب‌، شیمی‌ عمومی‌، فیزیولوژی‌ و تشریح‌، ریاضیات‌ پایه‌ و مقدمات‌ آمار، آموزش‌ بهداشت‌، کمک‌های‌ اولیه‌، بیوشیمی‌، حشره‌شناسی‌ پزشکی‌ و مبارزه‌ با ناقلین‌، شناسایی‌ عوارض‌ شیمیایی‌، دفع‌ مواد زائد صنعتی‌، ایمنی‌ در صنعت‌، اصول‌ تغذیه‌، آمار حیاتی‌ نظری‌، آمار حیاتی‌ عملی‌، شناسایی‌ عوامل‌ فیزیکی‌، تشکیلات‌ و خدمات‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌، مبارزه‌ با آلودگی‌های‌ هوای‌ محیط‌ کار، سم‌شناسی‌ صنعتی‌، آشنایی‌ با کلیات‌ پزشکی‌ و بیماری‌ها حرفه‌ای‌، حوادث‌ ناشی‌ از کار، مهندسی‌ انسانی‌، کارآموزی‌ در عرصه‌

منبع: کتاب آشنایی با رشته های دانشگاهی سازمان سنجش آموزش کشورتالیف خانم فیروزه سودایی ونرم افزار سامان رشته ی سازمان سنجش

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
 • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
 • تاریخ: 9 ژوئن 2010
 • ۲۳۵ نظر

 • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند
  mohamadi در ساعت 1:13 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 20 جولای 2010

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای مهر ۸۸هستم
  می خواستم بدونم رشته ما بعد از فارغ التحصیلی برای خانوما چه زمینه های کاری داره ؟
  زمینه های کاری در شهر های کوچک (به غیر از مراکز استان ) به چه صورت هست ؟
  ممنون میشم اگر جوابتون به صورت ایمیل دریافت کنم

  ناشناس در ساعت 10:57 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 آگوست 2010

  سلام من میخوام رشته ی بهداشت حرفه ای رو در انتخاب رشته انتخاب کنم ایا این رشته دکترا داره لطفا جوابمو تا تاریخ ۱۶ مرداد بدید

  roya در ساعت 12:40 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 آگوست 2010

  salam. man fareghoatahsile reshteye tajrobia hastam az mantaghe 3 ba rotbe konkure 9000. aya ehtemale ghabuli tu in reshtaro daram ya na?
  lotfan mano rahnamai konid. tashakor

  roya در ساعت 11:40 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 8 آگوست 2010

  salam. man fareghoatahsile reshteye tajrobia hastam az mantaghe 3 ba rotbe konkure 9000. aya ehtemale ghabuli tu in reshtaro daram ya na?
  lotfan mano rahnamai konid. tashakor

  تاریخ: 29 آگوست 2010

  ادر سال ۱۳۸۹ با چه رتبه ی می توان رشته یکا رشناسی بهداشت حرفه ی قبول شد

  مهسا در ساعت 11:08 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 23 سپتامبر 2010

  سلام من فارغ تحصیل کارشناسی مامایی هستم ایا میتوانم در مقطع ارشد رشته بهداشت حرفه ای را ادامه دهم

  LAILA در ساعت 11:05 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 اکتبر 2010

  سلام میخواستم در مورد جایگاه بهداشت حرفه ای بیشتر بدونم

  ابراهيم قبادي در ساعت 12:19 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 اکتبر 2010

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من دانشجوی بهداشت حرفه ای ورودی ۸۹ در دانشگاهخ علو پزشکی تبریزهستم و هم چنین دارای گواهی پایان خدمت هستم می خواستم از شما بپرسم با شرایط من آیا شغلی برای من در بازار کار هست یا نه/در ضمن در صورت وجود به چه صورت
  ممنون می شوم که جواب را به ایمیلم ارسال فرمایید

  تاریخ: 24 اکتبر 2010

  دوستان عزیز توجه داشته باشید برای اطلاع دقیق بهتر است به دانشگاههای محل سکونت خود مراجعه کنید

  سحر سوري در ساعت 4:33 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 6 نوامبر 2010

  باسلام
  لطفاکتابهای درسی کارشناسی بهداشت حرفه ای رامعرفی نمائید. وهجنین بازارکار اعلام فرمائید

  ف.ف در ساعت 1:02 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 17 نوامبر 2010

  باسلام
  من ورودی سال۸۹رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم
  آیابازارکاری برای خانمهادرشهرهای کوچک(بجزمراکزاستانها)وجوددارد؟
  آیادرشبکه های بهداشت هم برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی این رشته امکان استخدام شدن وجود دارد؟
  لطفاجواب رابه من ایمیل کنید
  باتشکر

  جواد فرهادیان در ساعت 8:09 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 نوامبر 2010

  سلام لطفا کتاب های درسی کارشناسی بهداشت عمومی رو معرفی کنید . و اگه میشه چارت انتخاب واحد رو هم علام نمایید . لطفا سریعتر جوبمو بدید.

  جواد فرهادیان در ساعت 8:13 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 نوامبر 2010

  لطفاکتابهای درسی کارشناسی بهداشت عمومی و همچنین چارت انتخاب واحدرامعرفی نمائید.لطفا سریعتر جوابم رو بدید.

  مریم در ساعت 2:12 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 6 ژانویه 2011

  با سلام و خسته نباشید من فارغ التحصیل رشته حسابداری و کارمند دانشگاه علوم پزشکی هستم.امسال میخوام برای کارشناسی ارشد رشته بهداشت حرفه ای شرکت کنم میخواستم ببینم امکانپذیر هست؟
  یاد اور میشم که بنده قصد ادامه این رشته تا مقطع دکترا را دارم
  با کمال تشکر

  tohid در ساعت 11:59 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 19 ژانویه 2011

  salam man diplome electronik daram mitunam mitunam kardani in reshte ro entekhab konam?

  هادی در ساعت 5:06 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 ژانویه 2011

  من دیپله تجربی هستم آیا درکنکور آزاد رشته عمران قبول میشوم

  معصومه در ساعت 1:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 فوریه 2011

  سلام من ورودی مهر ۸۹ در رشته بهداشت حرفه ای هستم خواستم در مورد بازار کار بهداشت حرفه ای در مشهد و برای خانم ها بدونم .و لطفا پیش نیاز هایی که برای بهتر بودن کار ما مفید است توضیح دهید.

  باران در ساعت 4:58 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 24 فوریه 2011

  با عرض سلام و خسته نباشید , من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای ورودی مهر ۸۸ هستم .میخواستم ببینم برای امتحان ارشد چه رشته هایی میتونم امتحان بدم ؟ ممنون میشم که جواب برام ایمیل کنید.
  با تشکر فراوان

  پانته آ در ساعت 3:36 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 26 فوریه 2011

  سلام بهداشت حرفه ای اگه آدم منطقی باشیم جز بهترین رشته هاست وقتی میبینم ترم بالایی های من که کاردانی خوندن الان مشغول کار هستن اعتماد به نفسم بیشتر واز اینکه این رشته را انتخاب کردم خیلی خوشحالم هم رشته ی شیرینی هست هم باحال ضمنا با حال ترین دانشجویان رو هم اگه میخواهید پیدا کنید برید دنبال دانشجویان(مهندسین) بهداشت حرفه ای ضمنا از همین جا به تمامی بهداشت حرفه ای ها تمام دنیا سلام میکنم

  بهداشت حرفه ای دوستت دارم یه دنیا

  افسانه در ساعت 4:53 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 8 مارس 2011

  سلام من کارشناس مهندسی شیمی هستم خواستم برای ارشد این رشته رو انتخاب کنم که در منابع ارشد آزمون وزارت بهداشت منابع کاملا مختصر به صورت زیر بوده :
  بهداشت حرفه ای ضریب ۵
  شیمی ض ۲
  فیزیک ض ۲
  فیزیولوزی و آناتومی ض۱
  زبان عمومی
  میشه اینارو باز کنید که کدوم شیمی یا کدوم فیزیک و چه درسایی از بهداشت حرفه ای؟

  حجت در ساعت 5:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 8 آوریل 2011

  سلام لیست دانشگاههای آزاد دارای رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای رو اگه میشه برا من ارسال کنید

  sara در ساعت 9:01 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 آوریل 2011

  سلام من دانشجوی مهندسی کشاورزی -خاکشناسی ورودی ۸۹ هستم که رشته کاردانی بهداشت حرفه ای هم قبول شدم الان موقع تغییر رشته است به نظر شما از کارشناسی بیام کاردانی ؟
  می تونید در مورد آینده شغلی هردو رشته کمی برام توضیح بدید یه تصمیم درست بگیرم ؟
  ممنون میشم جواب سوالاتم را هرچه زودتر برام بفرستید خیلی فرصت برای تغییر رشته ندارم.

  ناشناس در ساعت 11:11 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 16 ژوئن 2011

  سلام دوستان من ترم۳بهداشت حرفه ای هستم

  فاطمه در ساعت 6:20 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 27 ژوئن 2011

  سلام خسته نباشید،من فوق دیپلم رشته کامپیوتر هستم به رشته بهداشت حرفه ای خیلی علاقه دارم خواستم از شما راهنمایی بگیرم که آیا برای من مقدور هست که کارشناسی ام را بهداشت حرفه ای بخوانم یا باید کلا تغیر رشته بدهم خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

  abed در ساعت 11:37 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 جولای 2011

  با سلام اگه میشه جوابای دوستان رو توسایت هم قرار بدین تا کسانی مثل ما هم بتونیم استفاده کنیم
  ممنونم از لطف شما

  mohammad در ساعت 12:53 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 جولای 2011

  salam.man faroghol tahsile behdashte herfeei hastam.az lahaze bazare kar in reshte to olom pezeshki take

  محسن-ر در ساعت 2:34 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 آگوست 2011

  سلام من دانشجوی بهداشت حرفه ای علوم پزشکی یزد هستم ورودی ۸۸ من توصیه می کنم حتما با علاقه این رشته را انتخاب کنید این رشته مباحث فیزیک و شیمی نسبتا سختی داره این رشته همه ی زمینه های کاری را داره و هرکس با علاقه به این رشته پا بذاره من بهش قول میدم که تا آخر عمرش راضی می مونه و شان و منزلت مهندسی هم داره هیچ رشته ای به اندازه این رشته بازار کار نداره مطمئن باشین

  تاریخ: 1 آگوست 2011

  این رشته تا دکترا داره ارشد این رشته شاخه های hse – بهداشت حرفه ای سم شناسی – ارگونومی هستند که هر کدوم زمینه ی کاری متفاوتی دارن . من این رشته را خیلی خیلی خیلی دوس دارم و به همه بچه های بهداشت حرفه ای سلام میکنم

  negin در ساعت 8:54 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 آگوست 2011

  salam man emsal mikham beram sale dovvome motavassete va reshteye tajrobi ro entekhab kardam
  az azizani ke to in reshte (behdasht herfei) tahsil mikonan niaz be rahnamaee daram ,chon in reshtaro va3 daneshgah entekhab kardam

  mamnoon az site khoobetoon kheyli estefade kardam

  ho3ein در ساعت 1:07 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 آگوست 2011

  با عرض سلام و خسته نباشد.من در انتخاب رشته ی دانشگاه ازاد رشته ی کاردانی بهداشت حرفه ای انتخاب کرده ام.میخواستم بدونم کنکور کاردانی به کارشناسی ان چطور است.ایا اگر من جزو نفرات برتر کلاس باشم میتوانم بدون کنکور وارد کارشناسی بشوم.ممنون از لطف شما

  امیر در ساعت 1:28 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 آگوست 2011

  می خواستم بدونم بازار کار بهداشت حرفه ای تا ۴ سال آینده چطوریه؟ با تشکر

  سنا در ساعت 7:16 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 آگوست 2011

  باسلام
  میخواستم از جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از رشته های کارشناسی باخبر بشم لطفا را هنماییم کنید.با تشکر

  مریم در ساعت 11:04 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 4 سپتامبر 2011

  من ازاد کاردانی قبول شدم به نظر شما می ارزه دو سال پول بدم یا دوباره بشینم بخونم

  sayona در ساعت 12:47 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 4 سپتامبر 2011

  man toye behdasht herfei ghabol shodam aya beram
  jon madareton behem javab bedid chon mikham beram onja
  ,amnoon

  RamyaR در ساعت 5:00 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 سپتامبر 2011

  سلام همین امروز جواب تعیین رشتم اومدو مهندسی بهداشت حرفه ی قزوین قبول شدم .. میخواستم بدونم این رشته چه گرایش هایی تو مقطع کارشناسی ارشد داره ؟

  زهره در ساعت 6:34 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 سپتامبر 2011

  سلام
  من در رشته مهندسی بهداشت حرفه ای روزانه قم در سال ۹۰ و مهندسی شیمی دانشگاه ازاد واحد شهریار قبول شده ام اگر ممکن است مرا در انتخاب یکی از این دو رشته راهنمایی کنید.
  لطفا جواب را به ایمیل ارسال کنید تا تاریخ ۲۵/۶/۹۰
  باتشکر

  maryam در ساعت 6:46 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 سپتامبر 2011

  با سلام من کارشناسی شیمی دارم.میخوام واسه ارشد بهداشت حرفهای ادامه بدم.اگر ممکنه بگید فیزیک وشیمی و ریاضی از کدوم منبع بخونیم؟

  vc در ساعت 2:45 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 سپتامبر 2011

  بازار کار رشته بهداشت حرفه ای بهتره یا فن اوری اطلاعات سلامت

  حسین و ناصر در ساعت 2:02 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 سپتامبر 2011

  اگه از من میپرسید مهندسی بهداشت حرفه ای رو ولش کنین رشته اینده داری نیست از من باشه برین غیر انتفایی حسابداری بخونید ولی مهندسی بهداشت حرفه ای رو نخونید. ما خودمون کارشناسی بهداشت حرفه ای خوندیم

  میلاد در ساعت 3:51 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 20 سپتامبر 2011

  با سلام بنده دیپلم ادبیات و علوم انسانی هستم آیا می توانم در رشته بهداشت حرفه ای (کاردانی) ادامه تحصیل دهم لطفاً پاسخ را به ایمیل ارسال نمائید. با سپاس

  مهدی در ساعت 8:49 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 21 سپتامبر 2011

  سلام.تو سایت نوشتید بازار کار رشته بهداشت عمومی اما هیچ اطلاعاتی دربارش نذاشتید میشه خواهش کنم درباره بهداشت عمومی هم اطلاعت بذارید ممنون

  لیلا از قم در ساعت 2:15 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 سپتامبر 2011

  سلام
  این همه سوال خوب دوستان پرسیدن که اکثر قریب به اتقاقشون سوالای به درد بخور و خوبی بود
  کسی قصد نداره جواب بده؟؟؟؟؟
  پس لطفا سیستم نظردهی رو از اینجا بردارید که الکی سر کار نباشیم

  زهرا در ساعت 2:20 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 سپتامبر 2011

  اگر کسی اینجا رو میخونه لطفا به سوالم جواب بده
  من لیسانس بهداشت محیط دارم
  متاسفانه بازار کار بهداشت محیط به خصوص تو شهر من واسه خانووما در حد صفره
  میخام یک بار دیگه گنکور کاردانی به کارشناسی بدم و این بار یه گرایش بهداشت حرفه ای انتخاب کنم چون دوستانم که حرفه ای بودن اکثرا جذب کار شدن
  میخاستم ببینم اوولا این تصمیم درسته؟؟؟ و دوما اگر بخام این کارو بکنم باید جه کتابای بخونم
  بخدا اگز جواب این سوالمو بدین منو از سردرگمی بزرگی رها کردین
  منتظر جوام سوالم میمونم

  محمد در ساعت 2:43 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 23 سپتامبر 2011

  باسلام در مورد بازار کار بهداشت حرفه ای در خوزستان می خواسم بدونم من دانشجوی کارشناسی نا پیوسته ی اهواز هستم و کارت پایان خدمت دارم

  pariya در ساعت 1:44 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 26 سپتامبر 2011

  salam bacheha man alan daneshjuye terme 1 parastarayam mikhastam bedunam age beram behdasht hrfeyi behtare ya badtar?kolan bazare karesh chetoriye?

  یوسف در ساعت 12:33 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 اکتبر 2011

  سلام من بهداشت حرفه ای ارومیه قبول شدم وخیلی ازش دل سردم میخواستم ببینم برمفوریت پزشکی بهتراست یانه؟؟؟؟؟؟؟

  الب در ساعت 8:55 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 4 اکتبر 2011

  سلام

  حامد در ساعت 9:00 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 4 اکتبر 2011

  سلام دانشجوی ترم اول پرستاری هستم رشته خودمو تغییر دادم به مهندسی بهداشت حرفه ای میخوام بدونم ایندم تو این رشته چطوره؟خواهشن زود جواب میخوام

  ناشناس در ساعت 3:35 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 اکتبر 2011

  باسلام

  امنه در ساعت 6:16 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 اکتبر 2011

  سلام امیدوارم هر کجا باشین حالتون خوب باشه من کارشناسی بهداشت حرفه ای ساری قبول شدم .من خونه مون گرگان .می خواستم بدونم ایا توی گرگان بعد فارغ التحصیلی برام کاری هست .اگه باشه برای دولت کار می کنیم یا برای شرکت خصوصی .حقوقش چقدر .قربونتون . خدا نگهدار

  امنه در ساعت 10:52 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 13 اکتبر 2011

  سلام می خواستم بدونم برای من که دخترم مهندسی بهداشت حرفه ای ساری بهتره یا اتاق عمل گرگان .حقوق کدومشون بیشتره . ممنون میشم جوابم بدین . بای ا

  borhan در ساعت 2:50 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 19 اکتبر 2011

  salam,man daneshjuye terme avale mohandesi behdashte mohite urmieh hastam;mikham bedunam herfeyi behtare ya hamin mohit az nazare ayande shogly va edame tahsil,be nazare shoma taghyire reshte bedam ya na? ba tashakor az site khubetun babay

  صفا در ساعت 11:59 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 اکتبر 2011

  سلام من با خوندن مطالبتون راجب رشتم توجیه نشدم من اصلا توانایی کارایی رو که گفتین در خودم نمینم باید چکار کنم؟>

  n در ساعت 2:43 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 اکتبر 2011

  سلام برای فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای فرصت شغلی داریم

  پروانه در ساعت 11:30 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 اکتبر 2011

  با سلام رشته های دوره شبانه دانشگاه علوم پزشکی قزوین رو میخواستم .ممنون می شم به ایمیلم بفرستین

  سپیده در ساعت 12:20 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 اکتبر 2011

  سلام من دانشجوی کاردانی بهداشت حرفه ای هستم. می خوام کارشناسی بهداشت محیط بخونم. به نظر شما بازار کارش خوبه؟

  سپیده در ساعت 12:23 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 اکتبر 2011

  لطفا جوابشو برام ارسال کنید

  مریم در ساعت 5:48 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 31 اکتبر 2011

  میخواستم ببینم رشته بهداشت کدوم گرایشهاش اینده ی شغلی خوبی داره.

  مهری در ساعت 3:00 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 نوامبر 2011

  سلام مریم جان . بهداشت حرفه ای با توجه به اینکه هم در بخش خصوصی ( به صورت گسترده ) و هم در بخش دولتی بازار کار بسیار خوبی داره توصیه می کنم انتخاب بهداشت حرفه ای را داشته باشید . ضمنا من خودم کارشناس بهداشت حرفه ای هستم و ۷ سال سابقه کار دارم و از درامد خوبی هم برخوردارم . این رشته در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های متنوعی داره و بازار کارش هم بهتر میشه .موفق باشی

  مهری در ساعت 3:03 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 نوامبر 2011

  سلام آقا یوسف . شاید جواب من برای شما دیر باشه و تصمیم خودتونو گرفته باشید اما این رشته رشته بسیار خوب و متنوعی و دارای بازار کار خوب به خصوص برای آقایان است . پس تردید نکنید مگر اینکه علاقه شما چیز دیگری باشه که اگر اینطور حتما برید دنبال علاقتون

  saeed در ساعت 10:23 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 نوامبر 2011

  سلام. من دانشجوی ترم اول رشته هوشبری هستم میخواستم مقایسه ی این رشته با کارشناسی بهداشت حرفه ای رابدونم واین که رشته بهداشت حرفه ای رو ازنظرچگونگی کاروبازارکاربدونم.خواهشمندم هر چه سریعتر باسخ مرا بدهید.ممنونم

  من در ساعت 10:33 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 4 نوامبر 2011

  سلام
  من سال دوم زیست شناسی جانوری دانشگاه فردوسی میخونم.
  میخوام تغییر رشته بدم و رشته بهداشت حرفه ای رو بخونم.
  آیا ارزش داره؟
  من کارکردن خیلی برام مهمه.
  لطفا سریع تر جوابو برام ایمیل کنین.
  عجله دارم
  ممنونم

  كامبيز در ساعت 11:26 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 6 نوامبر 2011

  سلام منابع ارشدبهداشت حرفه ای رو می خواستم بدونم اگه می شه به ایمیلم ارسال کنید

  javad در ساعت 9:27 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 9 نوامبر 2011

  با سلام
  لطفا وبلاگ تخصصی نسبت به رشته بهداشت حرفه ای معرفی کنید

  ميلاد در ساعت 9:35 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 نوامبر 2011

  سلام لطفامنابعی که بایدبرای ازمون کاردانی به کارشناسی خوانده شودرابرایم ایمیل کنیدباتشکر

  مريم مرادي در ساعت 2:29 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 24 نوامبر 2011

  سلام من لیسانس صنایع غذایی دارم میخواهم ارشد بهداشت حرفه ای شرکت کنم نظر شما دراین زمینه چیست؟

  اسماخانم در ساعت 12:40 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 نوامبر 2011

  سلام بردوستان گل مهندسیای حرفه ای تازه گفتگوتون رو دیدم من ترم اول همین رشته ام خیلی دوست داشتم درمورد رشته ام چیزای بیشتری بدونم وشمامنو به رشته ام امیدوارکردین والان حس میکنم هرروز که میگذره دارم به رشته ام علاقه مندترمیشم دوستتون دارم

  سارا در ساعت 11:33 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 نوامبر 2011

  سلام

  فرزانه در ساعت 10:17 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 4 دسامبر 2011

  سلام.من دانشجوی ترم پنج مهندسی بهداشت حرفه ای هستم.خودم خیلی به این رشته امیدوارم ومطمئنم بازارکارش خوبه ولی به خاطرحرفای دوستام دلسردشدم.میخواستم ببینم واسه من که دخترم کارپیدامیشه یابایدبیخیال کاربشم؟ممنون

  سارا در ساعت 10:09 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 دسامبر 2011

  من از اهرچی پزشک و دندان پزشک و ماما و گفتار درمانی و علوم ازمایشگاه و رادیولوژیست و بهوز و مشاور و…پرسیدم همه ی اونا بهداشت حرفه ای رو تایید کردند و گفتند این رشته از لحاظ بازارکار تو بورسه

  ناشناس در ساعت 11:09 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 13 دسامبر 2011

  سلام بر همگی: چیه بابا شما همه از رشته خوبتون سوال میپرسین چرا شک کردین.من داشجو ترم اول پرستاری دانشکده بهشتی رشت هستم رشتمو به مهندسی بهداشت حرفه ای تغییر دادم خیلی هم خوشحالم بخدا رشته بهداشت حرفه ای کولاکه از همه نظر تحقیق کردم برین حالشو ببرین

  پيمان خاوري نژاد در ساعت 10:47 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 ژانویه 2012

  سلام
  من کارشناسی زیست رو تموم کردم اما بازار کار نداشت الان دارم بهداشت حرفه ای میخونم چون آینده شغلی داره، چون مهندس میشی ،چون کلاس داره از این گذشته داداش دوستم خلیل هم مهندس بهداشت حرفه ای هست معمولا کشورهای خارجی هست کلی حال مکنه
  بله

  من در ساعت 12:42 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 ژانویه 2012

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم می خواستم بدونم آیا می تونم کارشناسی ارشد عمران شرکت کنم

  elahe behravesh در ساعت 7:29 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 ژانویه 2012

  salam man diplome ensani daram va alaghe be reshte behdasht va imeni daram az shoma khaheshmandam darbareye in reshte ettalaate bishtari be ma bedahid mamnon misham.

  سمانه در ساعت 12:26 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 30 ژانویه 2012

  من دانشجوی ترم سه هستم می خوام به رشته بهداشت حرفه ای تغییر رشته بدم آیا کار درستی می کنم

  عليرضا بخش ابادي در ساعت 9:29 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 4 فوریه 2012

  سلام من دانشجویی کاردانی بهداشت حرفه ای هستم و امسال باید کنکور شرکت کنم ولی نمیدونم کدوم منابع بهتره چون منابع مختلفی وجودد اره این تنها مشکل من نیست مشکل تمام دوستانم که میخواهند کنکور کارشناسی بهداشت حرفه ای بدهند لطفاً کمک کنید ممنونم

  زهرا در ساعت 8:24 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 8 فوریه 2012

  به نظر من بهترین رشته علوم پزشکی همون حرفه ایشه اول اینکه تو دوران تحصیلشون علافنو دوم اینکه نونشون توروغنه اگه برن تو یه شرکت درست وحسابی………….

  معصومه در ساعت 4:34 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 فوریه 2012

  سلام.خسته نباشید.من تیر ماه ۹۰ در رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای ناپیوسته فارق التخصیل شدم،الان تو مرکز بهداشت کار می کنم ،می خوام بدونم برا تدریس در دانشکده بهداشت باید چه شرایطی داشته باشیم و حتما باید فارق التحصیل دانشگاه سراسری باشم منظورم مدرک ارشد هستش.ممنون میشم اگه جواب بدین.مرسی

  زهرا در ساعت 12:25 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 17 فوریه 2012

  باسلام وخسته نباشید رشته کارشناسیم مهندسی صنایع تحلیل سیستم ها هست واسه ارشد بهداشت حرفه ای رو میخوام دنبال کنم کدوم موسسه چه منابعی اگه کامل راهنماییم کنین ممنون میشم لطفا جواب رو برام ایمیل کنین خیلی خیلی ممنون

  نازنین در ساعت 12:20 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 20 فوریه 2012

  سلام خسته نباشید:
  من دانشجوی ترم ۵بهداشت حرفه ای هستم می خواستم ببینم برای ارشد این رشته رو ادامه بدم خوبه یا رشته سم شناسی پزشکی.قابل توجه این که اصلا رشته خودم را از نظر محیط کاری دوست ندارم و کار در ازمایشگاه را بیشتر دوست دارم.

  آسو در ساعت 12:50 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 فوریه 2012

  باسلام.من میخوام واسه کنکورکارشناسی رشته بهداشت حرفه ای شرکت کنم ولی به دلیل تنوع منابع دواقعا سردرگمم اگه میشه راهنماییم کنید

  بهروز در ساعت 3:20 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 فوریه 2012

  باسلام خدمت هم رشته ای های گلم.من دانشجوی ترم ۷دانشگاه علوم پزشکی شیرازم بخدابجه های ماازترم ۶به بعددارن میرن سرکار.رشتتونو دوست داشته باشین که بدجوری ترکونده

  zahra در ساعت 7:49 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 26 فوریه 2012

  سلام.من دانشجی ترم ۴کارشناسی بهداشت حرفه ای اصفهان هستم .اوایل علاقه ای به رشتم نداشتم.ولی کم کم دارم عاشقش میشم.لطفا منابع کنکور ارشدش رو به ایمیل من بفرسین.در ضمن میخواستم بدونم میشه تو همین دوران کارشناسی مقاله ای در این زمینه ارایه بدیم یا بزایم واسه مراحل بعدی تحصیلمون.اگه میشه لطفا چند تا لیست مقاله ای که بنظرتون تا حالا بهش پرداخته نشده رو برام بفرسین.

  سمیه.خ در ساعت 8:05 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 27 فوریه 2012

  سلام عرض میکنم خدمت همه مهندسین بهداشت حرفه ای
  من ترم ۶ کارشناسی پیوسته حرفه ای هستم اصلا به این رشته علاقه ای ندارم شاید به خاطر تحت تاثیر قرار گرفتن حرفهای دیگران ولی شماها بانظرای خوبتون منو دلگرم کردین خیلی باحالید . ممنون ممنون ممنون

  ليلا در ساعت 8:19 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 8 مارس 2012

  با سلام مدرک من کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزار از دانشگاه جامع علمی کاربردی هست آیا میتونم برای ارشد رشته بهداشت محیط رو ادامه بدم
  لطفا پاسخ رو برام میل کنید متشکرم

  سارا در ساعت 8:23 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 9 مارس 2012

  سلام من دانشجوی ترم سه بهداشت حرفه ای هستم.میخواستم بدونم برای ارشد میتونم چه رشته هایی شرکت کنم؟با تشکر

  فریماه در ساعت 10:20 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 مارس 2012

  سلام دوستان…
  من دانشجوی مهندسی بهداشت حرفه ای هستم.این رشته کولاکه.خداوکیلی کدوم رشته رو سراغ دارین که توش هم نقشه کشی باشه هم فیزیولوژی؟تنوع این رشته فوق العاده است اگه از صنعت خوشتون میاد اگه کار تو محیطای بیمارستانیرو دوست دارید حتی اگه دوست دارید شرکت مهندسی تاسیس کنید شک نکنید بهداشت حرفه ای همونیه که دنبالشید در ضمن این اسم بهداشت هیچ ربطی به رشته نداره!با آرزوی موفقیت

  h در ساعت 3:56 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 مارس 2012

  سلام اگه میخواین هم رشته تون باکلاس باشه (مهندسی)هم بازار کارش خوب باشه هم درآمد بالا پیشنهاد میکنم بهداشت حرفه ای رو انتخاب کنید من خودم دانشجوی ناپیوسته بهداشت حرفه ای هستم همین الانم با مدرک کاردانی تو یه شرکت کارمیکنم

  غزل در ساعت 4:57 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 24 مارس 2012

  سلام.من فارغ تحصیل فیزیکم واسه ارشد بهداشت حرفه ای خوبه؟منابع معرفی کنید لطفا.اینده کاری چطوره وبه چه چیزایی بستگی داره؟

  سمیه در ساعت 7:29 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 مارس 2012

  با سلام و تبریک سال نو
  من فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی مقطع کاردانی هستم و خیلی علاقه‏‏ مند به رشته بهداشت حرفه ای هستم.می خوام بدونم برای کارشناسی میتونم تغییر رشته به بهداشت حرفه ای داشته باشم.
  خواهش می کنم به ایمیلم جواب بدهید چون دارم برای کنکورش می خونم ولی نگرانم تلاشم بی فاییده باشه.مرسی

  کارشناس بهداشت حرفه ای در ساعت 4:11 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 آوریل 2012

  با سلام خدمت دوستان

  اول خواستم یه توضیحی در مورد دروس تخصصی و عمومی این رشته داشته باشم و اون اینکه دروسی که اینجا ذکر شده تقریبا اکثرا برای مقطع کاردانیه از جمله دروس دیگه میشه به مدیریت ریسک، کلیات پزشکی، بیماری های ناشی از کار، شناسایی عوامل شیمیایی و فیزیکی محیط کار، روانشناسی صنعتی، تهویه صنعتی، ایمنی در صنعت اشاره کرد.

  اما در مورد بازار کار اکثر دوستان من با دوره ی کاردانی رشته هم تونستن منبع درآمدی داشته باشن و وارد بازار کار بشن.

  این رشته علاوه بر اینکه رشته لوکسیه فوق العاده رشته ی جذاب و شیرینیه بطوریکه اگر در کارت مهارت داشته باشی و البته علاقه از هر چیزی میتونی سر در بیاری ایمنی، پزشکی، صنعت و …

  کارشناس بهداشت حرفه ای در ساعت 4:22 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 آوریل 2012

  تقریبا اکثر نظرات رو خوندم و یه توصیه به دوستانی دارم که رشتهی دوره ی کاردانیشون چیز دیگه ای بوده و برای کارشناسی میخوان بهداشت حرفه ای بخونن.

  این رشته کاملا تخصصیه و دوره ی کاردانیش مقدمه ای بر کارشناسیه مثلا مثل یه کتاب درسی میمونه که تا درسهای اول رو نخونید درسهای بعدی رو اصلامتوجه نمیشید و این باعث میشه خودتون بعدا خیلی اذیت بشین و مشکلاتی چه در حین تحصیل وچه در کار براتون پیش بیاد (این رو با توجه به دیده هام گفتم)

  البته الان این رشته دیگه کارشناسی پیوسته شده اما دوستانی که رشته ی کارشناسیش رشته ی دیگری است و ارشد میخوان حرفه ای بخونن دیگه وضعیتشون خیلی بدتره.

  به نظر من اشتباهی که سازمان سنجش آموزش پزشکی داره اینکه کارشناسی برخی رشته های دیگه هم میتونن ارشد حرفه ای بخونن که کاملا اشتباهه این رشته تخصصیه و دانش آموختگان بهداشت حرفه ای باید مقاطع بالاتر رو ادامه بدن…

  حسین در ساعت 12:57 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 آوریل 2012

  سلام.من دانشجوی ترم ۶مهندسی بهداشت حرفه ای ستم.اخه کی گفته ما علافیم.هاااااا.خدایش انقدر که ما ریاضی و فیزیک و شیمی داریم هنگ کردیم.کی گفته علافیم.وقتی ارشد باید جلد ۱ و ۲و۳ فیزیک هالیدی رو امتحان بدم.کی گفته علافیم وقتی تو ارشد بای دیفرانسیل و انتگرال و هندسه امتحان بدیم.خدایش رشته ای به سختی ما تو علوم پزشکی نیست.اصلا ما جامون تو علوم پزشکی نیست.باید این رشته رو در دانشگاه های ریاضی فیزیک قرار بدن نه علوم پزشکی.

  تاریخ: 18 آوریل 2012

  من میخواستم درباره ی بازار کار رشته ی تجربی سوالات خود را فراهم آورم
  لطفا توضیحات بیشتری در رابطه با این شغل فراهم بیاورید

  ناصر در ساعت 4:09 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 21 آوریل 2012

  سلام من دانشجوی ترم ۲ مهندسی بهداشت حرفه ای هستم،لطفا لیست دانشگاهایی که رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای رو پذیرش میکنند برام بفرستین(خیلی ضروری)با تشکر.

  ناشناس در ساعت 4:33 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 21 آوریل 2012

  سلام من فارغ التحصیل کاردانی بهداشت حرفه ای هستم از دانشگاه علوم پزشکی گیلان. هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی این رشته ندارم چون چند مدت در یک کارخانه مشغول بودم و متوجه شدم که محیط کاری آن اصلا برای خانوما مناسب نیست. فقط امیدوارم که استخدام شم. ولی دانشگاه هم هر چی آزمون استخدامی می دازه (مازندران) همش بهداشت محیط می خوان. تو درمانگاه هم کارهای بهداشت حرفه ای و محیط ادغام شدن. دیگه واقعا کلافه هستم و نمی دونم باید چی کار کنم.

  دانشجویان مهندسی بهدااشت حرفه ای خرم آباد در ساعت 8:10 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 آوریل 2012

  سلام به همه ی مهندسای عزیز به نظر شما در شهر ما میشه توی این رشته موفق شد

  مرضیه در ساعت 3:48 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 30 آوریل 2012

  سلام آقای علیرضا بخش آبادی وهمه مهندسین خودمون.من خودمم امسال کنکور کارشناسی بهداشت حرفه ای دارم.ای خدا همه ما رو قبول کن آمین.راستش برادر ،من که از استادام و از قبولیهای کارشناسی در مورد منابع کنکور پرسیدم گفتن که کلیات چوبینه/سم شناسی ثنایی/بیماریهای شغلی عقیلی نژاد /ایمنی حریق رستم گلمحمدی از بهترین منابع کنکوره….ایشاا… که هم من و هم همه کنکوریها قبول میشیم.

  عمار کامکار در ساعت 11:26 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 می 2012

  سلام خسته نباشین….
  من دانشجویی رشته نفت هستم ترم۶ میخام از تابستون براامتحان ارشد بخونم.میخاستم بدونم میتونم در رشته بهداشت محیط ادامه تحصیل بدم یانه؟
  به نظر شمابااین مدرک در شرکت نفت احتمال استخدام شدن دارم؟

  سمانه در ساعت 1:32 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 می 2012

  با سلا موخسته نباشید من برای ارشد میخوام رشته بهداشت حرفه ای رو بخونم خ.اهش میکنم درباره منابع این رشته واینکه از کجا میشه این منابع رو تهیه کرد راهنمایی کنید
  ممنون از لطف همه شما عزیزان

  مریم در ساعت 12:30 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 23 می 2012

  سلام من دانشجوی ترم ۴بهداشت حرفه ای دانشگاه شهید بهشتی هستم و از ترم ۳به بعد که درسها تخصصی شده به این رشته بسیار علاقه مند شدم و فکر می کنم قسمت ازمایشگاه برای خانمها محیط بسیار خوبی باشه البته این رشته برای ادمهای باوجدان و دلسوز مناسبه که جون ادما براشون مهمه

  monir در ساعت 9:44 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 27 می 2012

  salam.lisanse parastari hastam.mikhastam darmurede bazare kare reshteye amuzeshe behdasht behem komak konin.akhe mikham vase arshad amuzeshe behdasht bekhunam.mersi

  ناشناس در ساعت 11:54 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 می 2012

  سلام خوشبحالتون که دارید علاقمند میشید به رشتتون من که روز به روز میگذره بدترمیشم دلسوز هستم اماحال حوصله فیزیکاوشیمیاشوندارم

  شیوا در ساعت 2:04 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 می 2012

  سلام.من دانشجوی سال اخر مهندسی محیط زیست هستم.ایا می توانم برای فوق بهداشت محیط امتحان بدهم؟؟؟

  ماندانا در ساعت 5:30 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 ژوئن 2012

  سلااااااااااااااااااااام به همه مهنسین بهداشت حرفه ای
  قابل توجه همه من ترم ۴ هستم اولش دلسر ذ بودم اما الان عاشق این رشته ام به خصوص ازمایشگاش
  ضمنا از ترم ۷ هم میرم سر کار هورااااااااااااا
  هم برا خانوما کار هست هم برا آقایون
  موفق باشین

  تاریخ: 7 ژوئن 2012

  بهداشت حرفه ای بوس بووووووووووووووووووووس i love u

  راضیه در ساعت 10:49 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 ژوئن 2012

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من فارق اتحصیل رشته کارشناسی بهداشت محیط هستم.میخاستم بدونم ارشد بهداشت محیط شرکت کنم بهتره یا بهداشت حرفه ای ؟موقعیت شغلی بعد از فارق التحصیلی ارشد واسم خیلی مهمه.لطفا بگید اگه ارشد بهداشت حرفه ای بخونم در چه زمینه هایی میتونم مشغول به کار بشم
  پیشاپیش از پاسخگوییتون سپاسگذارم

  مهدی در ساعت 9:59 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 ژوئن 2012

  سلام من دانشجوی ارشد مهندسی شیمی هستم که کارشناسی بهداشت حرفه ای دارم ،کسانی که به این رشته علاقه داشته باشند مطمئن باشند موفق می شن وگرنه باید مثل من تغییر رشته بدن که کار خیلی سختی بود ولی شدنیه

  معصومه در ساعت 11:45 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 ژوئن 2012

  واقعا چرا هیچ کس پیدا نمی شه به سوالات پاسخ بده تقریبا سوالات سوالات من هم هست

  برهام در ساعت 7:06 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 18 ژوئن 2012

  با سلام من کارشناس شیمی محض هستم میخواستم بدونم برای ارشد میتونم بهداشت حرفه ای بخونم ایا بازار کارش در آینده خوبه ومیخواستم منابع آن را بدونم ممنونم

  مریم در ساعت 11:04 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 19 ژوئن 2012

  سلام خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من کاردان بهداشت محیط هستم فارق التحصیل ۸۰ الان ۳۲ سالمه تصمیم گرفتم کارشناسی امتحان بدم میتونم تغییر بدهم به حسابداری؟ اگه نه کارشناسی بهداشت محیط واقعا آینده داره؟ممنون

  اعظم در ساعت 2:04 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 ژوئن 2012

  سلام .اینکه خانوما میگند واسشون تو این رشته کار نیست اشتباه محضه .البته من تو اصفهانم نمیدونم تو شهرهای کوچیک چه خبره .من فقط سه روز تو هفته شاغلم ومشاوره تو شرکتهای کوچیک دارم ودر آمدم برابر یه مهندس فول تایمه که تمام روزهارو میره خدارو شکر میکنم که تونستم اینقدر موفق باشم و همچنیندرآمد خوبی داشته باشم.

  ایکس من در ساعت 5:12 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 ژوئن 2012

  خواهشا بدون دروغ و تعارف و اینگه بخواین دل خودتون رو خوش کنین بگین واقعا بازار کار داره یا نه؟ من دانشجوی کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی تبریز ورودی ۹۰ هستم با تشکر جواب رو در سایت بگذارید

  یگانه در ساعت 11:34 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 جولای 2012

  سلام . من کاردان بهداشت حرفه ای هستم. رشته ی خوبی دارم اما مشکل اینجاست که علاقه ای بهش ندارم .فکر میکنم برا خانوما مناسب نیست. الان دارم تو مرکز بهداشت طرحمو می گذرونم. از محیط کارخونه متنفرم. کنکور کارشناسی ام تو راهه اما من تقریبأ بی خیالش شدم. دلم میخواد از اول کنکور سراسری بدم.
  دوستان لطفأ راهنماییم کنید.

  مهسا در ساعت 10:48 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 جولای 2012

  مطمئن باشید همتون بی کار می شید اخه بهداشتم شد رشته؟؟؟؟

  یاسرسالاری در ساعت 1:33 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 جولای 2012

  باسلام میخواستم بدونم من که درکنکور۹۱شرکت کرده ام بایددرمنطقه ۳چه رتبه ای کسب کنم تابهداشت حرفه ای قبول شم اگه برام ایمیل کنین ممنون میشم دستتون دردنکنه

  لیلا در ساعت 5:39 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 جولای 2012

  با سلام کاردان رشته مهندسی شیمی -صنایع غذایی هستم میخوام کارشناسی بهداشت حرفه ای بخونم آیا امکان پذیر هست ؟ راهنماییم کنید۰

  لیلا در ساعت 5:40 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 جولای 2012

  با سلام کاردان رشته مهندسی شیمی -صنایع غذایی هستم میخوام کارشناسی بهداشت حرفه ای بخونم آیا امکان پذیر هست ؟ راهنماییم کنید۰

  اتنا در ساعت 3:49 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 جولای 2012

  سلام من دانشجوی مقطع کارشناسی بهداشت عمومی ام.خواستم راهنمایی کنبد که من اول طرحم رو بگذرونم بهتره یا برای ارشد شرکت کنم.لطف کنید بفرمایید کدوم رشته ارشد بهتره؟ایا من مشاوره انتخاب کنم بهتره یا رشته های مربوط به علوم پزشکی؟خیلی ممنون از شما

  حدیث در ساعت 10:15 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 جولای 2012

  سلام به بچه های بهداشت حرفه ای/ من ترم دوم بهداشت حرفه ایم از رشتمم راضیم

  ZANYAR در ساعت 4:25 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 آگوست 2012

  سلام من می خام از رشته کاردانی معماری به بهداشت محیط تغییر رشته بدم امکانشو داره یا نه ؟

  سحر در ساعت 3:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 آگوست 2012

  سلام من میخوام انتخاب رشته کنم اما نمیدونم که مهندسی بهداشت حرفه ای بازار کار داره یا نه تو رو خدا بهم جواب بدید

  مهسا در ساعت 8:38 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 آگوست 2012

  با سلام
  میخواستم بدونم با رتبه ۱۴۷۲۴ میتونم تو این رشته قبول شم از شیراز هستم
  ممنونم

  مریم در ساعت 12:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 آگوست 2012

  رتبه کنکور سراسری من به بهداشت حرفه ای و برستاری میخوره موندم بین این دوتا رشته
  کمکم کنید

  ماریا در ساعت 3:36 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 آگوست 2012

  سلام سایتتون معرکن خ امیدوارم کرد میخواستم بدونم بهداشت محیط ازلحاظ بازارکاربهتره یابهداشت حرفه ای؟؟؟؟مسخوام انتخواب رشته کنم سردرگمم.یه دنیاممنون میشم اگه جوابمومیل کنین

  پگاه در ساعت 4:11 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 آگوست 2012

  سلام به همگی . من انتخاب رشته مجازی کردم و واسم مهندسی بهداشت حرفه ای کارشناسی شهید بهشتیرو زده اولش خیلی دلسرد بودمو میخواستم پشت کنکور بمونم اما حالا نظرارو خوندم نظرم تغیییر کردو میخوام انتخاب کنم

  زهرا در ساعت 12:45 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 8 آگوست 2012

  سلام.من میتونم بارتبه ۲۲هزارزیرگروه یک منطقه ۳بهداشت حرفه ای بیارم؟بازارکارش چطوره.خاهش میکنم کمکم کنید.

  دوست در ساعت 2:15 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 10 آگوست 2012

  سلام خسته نباشید.من میخاستم بدونم آینده شغلی مهندسی بهداشت خوبه؟راحت میشه واردبازارشغلی شد؟برای یه خانوم خواهشمندم جوابوبه ایمیلم بفرستید

  نسیم در ساعت 5:45 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 10 آگوست 2012

  سلام.من میخوام انتخاب رشته کنم.خواهش میکنم بهم جواب بدین که اینده شغلی بهداشت حرفه ای بهتره یاکارشناسی فناوری اطلاعات سلامت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  SARA در ساعت 1:08 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 آگوست 2012

  سلام میخوستم بدونم بین بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط و بهداشت عمومی کدوم از نظر بازار کار بهتره؟
  خواهش میکنم زود جواب بدید باید انتخاب رشته کنم:(

  SARA در ساعت 1:15 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 آگوست 2012

  من به فیزیک و ریاضی علاقه زیادی ندارم با این وجود میتونم توو رشته ی بهداشت حرفه ای موفق باشم؟

  تاریخ: 11 آگوست 2012

  با سلام تو رو خدا کمکم کنین من بین بهداشت حرفه ای و محیط گیر افتادم کدوم بهتره؟؟؟/؟؟؟؟؟

  farnaz در ساعت 2:40 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 آگوست 2012

  salam man reshte behdashet mohit hastam khastam bebinam meshe karshanasi herfiy ro entekhab konam mamnoon.lotfan beham javab ro email konid

  sepide در ساعت 2:51 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 آگوست 2012

  سلام.می خاستم خاهش کنم در صورت امکان رشته هایی که یک کارشناس حرفه ایی میتونه بره رو بهم معرفی کنید و در موردشون کمی بهم اطلاعات بدید.لطفا به ایمیلم ارسال کنید.با تشکر

  elham در ساعت 1:59 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 آگوست 2012

  salam…………..manabe arshade behdasht herfeie chie?mer30

  unname در ساعت 11:33 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 31 آگوست 2012

  سلام لطفااگه میتونیدچارت انتخاب واحدرشته مهندسی حرفه ای درخرم آبادوبرام ایمیل کنید،چون من این رشته روانتخاب کردم میخوام بادرساشم آشناشم.مرسی

  نفس در ساعت 3:20 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 سپتامبر 2012

  سلام دوستان من بهداشت حرفه ای دانشگاه تهران قبول شدم اونم تو انتخاب دومم اولی اتاق عمل زده بودم که قبول نشدم حالم خیلی بده کمکم کنین واقعا ارزش داره بعد ۲سال پشت کنکور موندن برم این رشته؟راستی کارش چیه آخه این که میگن میتونیم تموم کنیم شرکت تاسیس کنیم یعنی چی آخه چه سرکتی میشه زد خواهش میکنم جواب بدین حال خوبی ندارم

  فاطمه ب در ساعت 3:48 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 9 سپتامبر 2012

  سلام بچه ها من بهداشت حرفه ای ایلام میخونم راستشو بخواین ازرشته ام راضیم ولی همه میگن بازار کارش واس خانوما خوب نیست به همین دلیل فقط به ارشدش فک میکنم

  دریا در ساعت 1:15 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 سپتامبر 2012

  سلام.خسته نباشید
  خواهش میکنم راهنماییم کنید.مهندسی بهداشت حرفه ای دراومدم.هیچی ازش نمیدونم.بازارکارش خوبه؟درساش سخته؟یا آسون؟تا دکترا میشه ادامه اش داد یا نه.ممنون میشم هرطور که میتونید کمکم کنید….

  تاریخ: 12 سپتامبر 2012

  سلام. من الان نتیجم اومد و مهندسی بهداشت حرفه ای کرمان قبول شدم. تورو خدا راهنماییم کنید ۳-۴ روز بیشتر وقت واسه ثبت نام ندارم . میخواستم ببینم بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی کرمان (ملی) برم یا ژنتیک دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران؟ هر۲ رو قبول شدم ولی نمیدونم کدوم بهتره!!!!!! منتظر راهنماییتون هستم _ با تشکر

  سیروس در ساعت 3:03 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 13 سپتامبر 2012

  باسلام من امسال برامهندسی بهداشت حرفه ای قبول شدم باتوجه به حرفاتون ظاهرارشته خوبیه ومیارزه نگران نباشیدانشاالله کارپیدامیشه براهمه تون

  بهنام از شیراز در ساعت 5:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 13 سپتامبر 2012

  دیروز نتیجه ها اومد ومن مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران قبول شده بودم.راستش اول خیلی خوشحال نشدم اما امروزکه نظرات رو خوندم حسابی دلکرررررررررررررررررم شدم.دمتووووووووووووون گرم بچه ها حسابی حال کردم از این رشته.توووووووووووووووووووووووووپه ه ه ه ه ه ه ه

  هادی در ساعت 2:25 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 سپتامبر 2012

  سلام من امسال کاردانی بهداشت حرفه ای قبول شدم حسابداری غیر انتفاعی هم قبول شدم ولی نمیدونم چکار کنم از هر کی میپرسم میگه بهداشت حرفه ای خوبه ولی فارغ تحصیل بهداشتم دیدم که بدجور ناراضی بود ؛ کمکم کنید. تنکس 

  نفس در ساعت 3:14 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 سپتامبر 2012

  کی میخواین نظر منو به نمایش بزارین سال دیگه؟

  amir در ساعت 3:11 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 سپتامبر 2012

  سلام من کارشناسی بهداشت حرفه ای رو رو تموم کردم و الانم توی یه بیمارستان خصوصی مشغولم این رشته بازار کار خوبی داره و تنوع درسی شم بالاست.ولی رشته ای که زیاد به درد خانوما نمیخوره و باید توش فعال باشی تا به جایی برسی مثله حسابداری نیست هرروز کارت مشخص باشه باید خودت محیط و شاغلش و از همه لحاظ ایمنی و بهداشت ارزیابی کنی و اگه حوصله نداری برو سراغ رشته دیگه ..امیدوارم کمک کرده باشمت

  ندا در ساعت 8:09 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 سپتامبر 2012

  سلام من بهداشت عمومی جندی شاپور اهواز قبول شدم(انتخاب رشته م بد بود)میشه یکی راست و حسینی جوابمو بده!
  بهداشت عمومی بهتره یا محیط یا بهداشت حرفه ای؟؟؟؟؟؟
  بازار کار و درامدش برام مهمه…راستی من دخترم.حالا کدومشون بهتره؟؟؟

  حنیفه در ساعت 5:00 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 17 سپتامبر 2012

  من دانشجویه رشته عمرانم میخواستم بدونم در آینده چه شغلهایی میتونم داشته باشم

  تاریخ: 24 سپتامبر 2012

  سلام منم سلام میکنم ب همه ی بروبچه های مهندس بهداشت حرفه ای.
  منم کاملا با محسن-ر موافقم!
  راستی من ترم دو حرفه ایم

  مریم در ساعت 9:32 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 30 سپتامبر 2012

  سلام من دانشجوی ترم ۵ بهداشت حرفه ای هستم میخوام برای ارشد خودمو آماده کنم اما نمیدونم در چه رشته ای ادامه بدم که بازار کارش بهتر باشه واسه خانوما !!!وچه کتاب هایی لازمه براش ؟لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید.با تشکر

  kjj در ساعت 6:09 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 اکتبر 2012

  در جواب دوستان باید بگم بهداشت حرفه ای خیلی بهتره از مهندس نفت و شیمی و پرستاریه به خدا جدی میگم بازار کارشم خیلی خیلی بهتره

  بهنام در ساعت 8:40 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 اکتبر 2012

  من ورودی سال ۹۱ بهداشت حرفه ای شهید بهشتی هستم اولش راضی نبودم ولی الان خیای راضی هستم. رشته خیلی خوبیه.از پرستاری خیلی بهتره

  مریم در ساعت 3:39 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 7 اکتبر 2012

  کارنامه سبز اومده من مدیریت بتزرگانی یزدم بهداشت حرفه ای کاشون هم اوردم نمی دونم چی کار کنم کاشون شهر خودمه برم بهداشت حرفه ای بخونم ؟

  سودا در ساعت 9:19 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 اکتبر 2012

  سلام من دانشجوی بهداشت حرفه ای ترم ۴ هستم خیللللللللللللی از رشتم راضیم

  متی در ساعت 3:01 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 اکتبر 2012

  سلام
  من در سال ۱۳۷۴ دیپلم علوم تجربی گرفتم و امسال تصمصم به ادامه تحصیل در رشته (کارشناسی یا کاردانی) بهداشت حرفه ای دارم ، برای کنکور ۹۲ از چه دروسی وبا چه ضریبی آزمون بر گزاز میشودودر چه دانشگاهی دانشجو پذیرش میشود( سراسری و یا آزاد)؟
  آیا این رشته بصورت مجازی پذیرش میشود در چه دانشگاهی ؟
  چون نیت به ادامه در مقطع بالاتر دارم ،منابع کارشناسی آن چه میباشد که درصد قبولی آن بالا باشد؟
  لطفا کمکم کنید.خواهشمندم جواب به ایمیلم ارسال کنید، با تشکر فراوان

  مقدم در ساعت 3:03 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 14 اکتبر 2012

  ( چرا نظر را تکراری درج میکند در صورتیکه اولین بار وارد شدم)
  من در سال ۱۳۷۴ دیپلم علوم تجربی گرفتم و امسال تصمصم به ادامه تحصیل در رشته (کارشناسی یا کاردانی) بهداشت حرفه ای دارم ، برای کنکور ۹۲ از چه دروسی وبا چه ضریبی آزمون بر گزاز میشودودر چه دانشگاهی دانشجو پذیرش میشود( سراسری و یا آزاد)؟
  آیا این رشته بصورت مجازی پذیرش میشود در چه دانشگاهی ؟
  چون نیت به ادامه در مقطع بالاتر دارم ،منابع کارشناسی آن چه میباشد که درصد قبولی آن بالا باشد؟
  لطفا کمکم کنید.خواهشمندم جواب به ایمیلم ارسال کنید، با تشکر فراوان

  الهه در ساعت 9:16 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 اکتبر 2012

  سلام میخواستم بدونم برای ارشد بهداشت حرفه ای چه رشته ای بهتره که ادامه بدم؟خود بهداشت حرفه ای یا سم شناسی؟ لطفا جواب را به ایمیلم بفرستید با تشکر.

  mohandes mahsa.n در ساعت 1:22 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 16 اکتبر 2012

  salam va khaste nabashid be tanan daneshjoyan behdasht bekhosos herfei ha …….saslan afsooorde va depres nashid ke alan pezeshk alaf ham darim reshte ma engad zamine kari dare babaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aslaaaaaan narahat nashid.

  تاریخ: 16 اکتبر 2012

  salam va khaste nabashid be tamam daneshjoyan behdasht bekhosos herfei ha …….aslan afsooorde va depres nashid ke alan pezeshk alaf ham darim reshte ma engad zamine kari dare babaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aslaaaaaan narahat nashid.

  رضا در ساعت 9:11 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 اکتبر 2012

  سلام.من کاردان بهداشت حرفه ای هستم راستش بازار کار خوبی نداره ولی رشته به حالیه امسال هم کارشناسی قبول شدم ،بازار کار کاردانیش به نظرم بهتره ……………………………………………………………………………………………………………………

  دوست در ساعت 8:51 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 6 نوامبر 2012

  سلام تا دلتون بخواد فیزیک و ریاضی و نقشه کشی و انواع و اقسام فرمول توی این رشته اس اسمش بهداشته و تودانشگاه علوم پزشکی درس میخونی ولی با بقیه دانشجوای علوم پزشکی فرق میکنی یه چیزش باحال و با کلاسه که واسه بعضی درسات به انواع و اقسام کارخونه و پتروشیمی و پالایشگاه و…میبرنتون و حس مهندسیت شکوفا میشه……..هم مهندسی هم از پزشکی چیزی یاد میگیری هم بدجور عین اسمش حرفه ای میشی

  ارغوان در ساعت 8:30 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 10 نوامبر 2012

  سلام به همه مهندسای حرفه ای گل …..
  من ترم سه بهداشت حرفه ای علوم پزشکی ایلام هستم لطفا گول حرفای بعضیا رو نخورید این رشته یکی از بهترین رشته ها از لحاظ بازار کاره من از خیلیا پرسیدم همه تاییدش کردن …..درضمن ما اونقدر تو کشورمون دکتر داریم که که اصلا اون تعداد دکترای بهداشت حرفه ای نداریم پس می تونیم تو همین رشته خیلی موفق باشیم و بهترین باشیم

  niki در ساعت 3:46 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 نوامبر 2012

  سلام … من یه پایانه نامه دارم درمورد (هدف از اینکه رشته ایمنی و بهداشت را انتخاب کرده اید چیست؟) میشه در پایانه نامم بهم کمک کنید؟؟؟ واقعا اگه این کارو بکنید لطف بزرگی کردید . من باید تا شنبه تاریخ ۲۷/۸/۱۳۹۱ تحویل بدم لطفاا التماس می کنم کمک کنید
  با تشکر

  فاطمه در ساعت 3:41 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 16 نوامبر 2012

  سلام میخواستم بدونم آیا آزمونی هست که بتونی از کارشناسی بهداشت حرفه ای رفت به پزشکی یا داروسازی؟

  تاریخ: 25 نوامبر 2012

  سلام من دانشجوی ترم ۱ بهداشت حرفه ای هستم برای ارشد این رشته چه گرایش هایی وجود دارد و کدام از نظر شغل و درامد واسه خانوما بهتره.

  نیکتا در ساعت 6:10 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 26 نوامبر 2012

  با سلام .من ورودی بهداشت حرفه ای ۹۱ شهید بهشتی هستم ولی میخوام رشتم به پرستاری ساری تغییر بدم .کدومش بهتره؟ لطفا من و راهنمایی کنید

  مینا در ساعت 3:49 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 نوامبر 2012

  س من امسال بهداشت حرفه ای قبول شدم ولی راستشو بخواین اصلا دوسش ندارم .میخواستم بدونم که من بعد فارغ التحصیلی میتونم توی درمونگاها یا ازمایشگاها کار کنم یا نه

  بیان در ساعت 10:11 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 نوامبر 2012

  سلام من لیسانس فیزیک دارم وبرا ارشد میخواستم بهداشت حرفه ای بخونم به نظرتون آینده شغلی خوبی داره یا نه؟

  بیان در ساعت 10:19 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 نوامبر 2012

  از نظرات بچه ها معلومه این رشته برا خانوما بازارکار نداره من خانومم وبرا ارشد موندم از بین رشته های فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی وبهداشت حرفه ای کدومش رو انتخاب کنم لطفا کمکم کنید

  نحله سادات مدرسی در ساعت 1:30 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 دسامبر 2012

  سلام به همه دانشجویان رشته بهداشت(محیط-خانواده)..من دانشجوی رشته بهداشت خانواده( ورودی سال ۱۳۷۹ و فارغ التحصیل سال ۱۳۸۱ از دانشگاه ازاد واحد علوم پزشکی زرگنده-قلهک) هستم..عاشق رشته ای که خواندم هستم..میخواستم برای کارشناسی و فوق و بعد حتی دکتری ادامه بدم که چون ازدواج کردم و ۲ فرزند خدا بهم داد (الحمدلله) فعلا نتونستم ادامه بدهم ولی باور کنید در ارزوی ادامه اش هستم رشته بسیار بسیار شیرینی است و من توصیه میکنم اگه کسی میخواد برای دانشگاه رشته انتخاب کنه حتما روی این رشته هم تمرکز کنه که قول میدم پشیمون نشه…بسیار اینده داره..حتی جزوات و کتابهای ان در زندگی کلی به درد میخوره به خصوص برای خانمها..شک نکنید در این رشته..عالی است..برام دعا کنید به ارزوم برسم و ببینم قبولی ام را در کارشناسی و بعد کارشناسی ارشد ان و البته دکتری انشاالله…التماس دعا(نحله سادات مدرسی وامقی-کاردان بهداشت خانواده از دانشگاه ازاد واحد علوم پزشکی تهران-زرگنده-قلهک-ورودی ۱۳۷۹-فارغ التحصیل۱۳۸۱) تازه از اون دانشگاه دانشجویی مکه هم قسمتم شد!!..چه روزایی بود.

  فاطمه در ساعت 8:31 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 دسامبر 2012

  سلام مهندسای گل ۱ خواهش دارم اگه میشه لطف کنید هرچه سریع تر منابع ارشد گرایش بهداشت حرفه ای رو به ایمیلم بفرستین ممنون از کمکتون

  z در ساعت 5:02 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 دسامبر 2012

  salam,man daneshjoye behdashherfei hastam mikhastam baram reshtehai ke baraye arshad va doktora mashe edame dad ra baram begid,mersi.

  ناشناس در ساعت 7:17 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 9 دسامبر 2012

  سلام ترم یک بهداشت حرفه ای هستم ومیخواهم از امسال برای ارشد شروع کنم خواستم که منو راهنمایی کنید با تشکر…

  سحر در ساعت 10:09 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 دسامبر 2012

  سلام
  من ترم ۳بهداشت حرفه ایم,منم اولش مثل خیلی ها از ین رشته شناختی نداشتم,ولی الان خوشحالم.
  این رشته خیلی گستردست و جای کار زیادی داره,ما خودمون باید بگردیم و اطلاعاتمون رو زیاد کنیم…
  مهندسا موفق باشید

  فرناز در ساعت 11:43 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 دسامبر 2012

  سلام من کارشناس بهداشت حرفه ای هستم الان تو یه بیمارستان دولتی مشغول کارم ولی اصلا با رو حیه ام سازگار نیست میخواستم راهنماییم کنید تو مرکز بهداشت کارش راحتر از بیمارستان یا نه اونجا بهتر نیست برم ؟چون دوست دارم ارشد بخونم و وقت آزاد تری داشته باشم مرسی لطف کنید رو ایمیلم پیغام بذارید.

  فریا در ساعت 2:59 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 19 دسامبر 2012

  سلام من دانشجوی ترم اول مدیریت خدمات درمانی هستم میخواستم به بهداشت حرفه ای تغییر رشته بدم به نظرتون کار درستیه . اونم برای یک خانم تو شهری مثل اردبیل.لطفا راهنماییم کنید هرچه زودتر بهتر منتظرم

  تاریخ: 26 دسامبر 2012

  ایا می شود از رشته ی کاردانی محیط .کارشناسی محیط زیست امتحان داد

  تاریخ: 26 دسامبر 2012

  ایا می شو از رشته ی کاردانی بهداشت حرفه ای.کارشناسی محیط زیست امتحان داد

  هومن در ساعت 1:11 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 31 دسامبر 2012

  با سلام ب تمام مهندسان عزیز
  من مهندسی بهداشت حرفه ای خوندم و ۵ ساله مشغول کارم

  حمید در ساعت 12:45 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 ژانویه 2013

  سلام من دانشجوی ترم یک مهندسی بهداشت حرفه ای ۹۱ علوم پزشکی شیراز هستم و اهل استان بوشهرم برخلاف خیلی ها من رشتمو بر اساس تحقیق انتخاب کردم و الانم خیلی بهش علاقه دارم راسیتش برای من که تو استان بوشهرم و چون پسرم با توجه به اینکه شرکت های نفت و گاز پارس جنوبی خیلی به این رشته نیاز دارند برام بهترین رشته است چون تو اونجا راحت ۳ تا ۴ ملیون ماهانه درآمد دارم و چون بومی استان بوشهرمن سه سوته کار برام فراهمه یه چیزیم بگم که تو رشته ما اگه بخوای استخدام یه جایی بشی زیاد حقوق دهن پر کنی دستتو نمی گیره اما اگه قراردادی برا چند تا شرکت به طور همزمان کار کنی واز هر کدومشون یه حقوق جدا گونه بگیری اون وقت نونت تو روغنه که این امکان تو پارس جنوبی فراهمه چون شرکتای فراوونی اونجاست و شرکت های خارجی هم به رشته ما به دلار حقوق میدن فقط اینو بهتون بگم که اگه الان بهم بگن که برو تغذیه شیراز یا مثلا رادیولوژی بشین اصلا چنین کلاهی سرم نمیره چون تغذیه بر خلاف اسمش که خوشکه آینده کاری نداره و پولی توش نیست در ضمن من رشتمو بر اساس علاقه.درآمد.بازار کار انتخاب کردم که این ۳تا فاکتور تو رشته بهداشت حرفه ای بیست بیسته

  Sh در ساعت 11:49 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 ژانویه 2013

  salam,man sanaye ghazai khundam mikhastam bedunam vase arshad mitunam behdashte herfei bekhunam?kodum shakhash behtare?mamnun misham azatun age javabamo bedin

  مینا در ساعت 1:37 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 6 ژانویه 2013

  سلام من میخواستم از فرناز خانم که گفتن توی بیمارستان کار میکنن بپرسم کدوم قسمت مشغول هستن اگه زحمتی نیست فرناز خانم جواب منو بدین چون برام خیلی مهمه. ممنون

  داریوش در ساعت 11:23 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 10 ژانویه 2013

  سلام من دانشجوی ترم یک بهداشت حرفه ای هستم خیلییییییییییییی ازرشته ام راضی ام هرکی میگه بده بیجا کرده

  مسعود در ساعت 11:01 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 ژانویه 2013

  سلام ، من فارغ اتحصیل رشته مهندسی ایمنی هستم ؛ بازار کار رشته ما و شما بچه های بهداشت حرفه ای تقریباً یکیه ! الان هم مدیریه HSE هستم که سه تا بهداشت حرفه ای و دو تا ایمنی توشه ؛ بازار کارمون + پولش خوبه ؛ خانوما و آقایون دانشجو خیالشون از این بابت راحت باشه ؛ فقط تا می تونین تو دوره تحصیلتون یاد بگیرید که تو کار کمتر فرصت مطالعه پش میاد

  عباس در ساعت 12:39 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 16 ژانویه 2013

  با سلام
  من چند ماهه دارم دنبال موازین بهداشت حرفه ای برای کارکنان در طی دوران بارداری می گردم.اگه دستورالعملی دارین برام ایمیل کنین.ممنون

  ف....ف در ساعت 3:57 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 22 ژانویه 2013

  سلام بی کاریت درس می خونید

  saeed در ساعت 10:29 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 23 ژانویه 2013

  آفرین همینجوری به خودتون دلخوشی بدید خوبه…

  معصومه در ساعت 2:02 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 3 فوریه 2013

  سلام .لطفا منابع ارشد رشته بهداشت حرفه ای رو معرفی کنید و بگید چه کتاب های تستی مناسب هستن.ممنون

  مجتبي در ساعت 10:59 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 9 فوریه 2013

  چقدر خوب میشد اگه جواب سوالای دوستا رو تو وبلاگتون میذاشتین

  سارا در ساعت 3:37 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 17 فوریه 2013

  سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی هستم می خواستم راهنمایی شما رو در خصوص اینکه ارشد بهداشت حرفه ای بدم چیه خواهش میکنم راهنمایی کنید.اگه میشه منابع ارشد رشته بهداشت حرفه ای رو معرفی کنید و بگید چه کتاب های تستی مناسب هستن.ممنون

  تاریخ: 18 فوریه 2013

  سلام به همه دوستان
  من دانشجو بودم
  دکترای دامپزشکی ازاد میخوندم
  ورودی ۹۰
  بعد دیدم بازار کارش خرابه امدم بیرون
  دیگه الان پزشکی و دامپزشکی عمومی شده عین سرطان
  مگه طرف واقعا علاقه و صبروحوصله داشته باشه که ده یازده سال درس بخونه و تخصص بگیره
  تازه تا ده یازده سال دیگه هم تخصص های ایناهم کم کم اشباح میشه و به فوق تخصص میکشه
  حالا امیدوارم بهداشت حرفه ای تهران قبول بشم
  و در این رشته ادامه تحصیل بدم و به مقاطع بالاتری دست پیداکنم
  عرضم به حضور شما دوستان
  که این رشته مثل رشته دامپزشکی یک رشته کاربردیست با این تفاوت که بازار کارش از دامپزشکی بهتره چون دست تو کار کمتره
  شما وقتی یه دکتر دامپزشک باشی با گاوداری ها دامداریها مرغ داری ها و پرورش های گونه های مختلف قرارداد میبندی
  و برای مشاوره ی دامی و مدیریت بخش های دامداری کارمیکنی
  درحالی که در علم بهداشت حرفه ای شما به عنوان مدیر اچ اس ای
  مدیریت این بخش رو در اختیار میگیری
  یعنی میشی مدیر ایمنی کارخانه
  و میتونی مث رشته دامپزشکی قرارداد ببندی با جاهایی که به این رشته مربوطه
  اره
  میتونی با کارخانجات و شرکت های صنعتی تولیدی موادغذایی دارویی و و و و خیلی ها قرارداد ببندی و مشغول به کار بشی
  مهندسین عزیز میتونن در
  وزارتخانه کار صنایع و معادن وزارت نیرو جهادکشاورزی بهداشت و اموزش پزشکی
  و شرکت های بزرگی مثل ذوب اهن شرکت نفت پلی اکریلیر ایرانخودرو
  و شرکت های هواپیمایی مشغول به کار شند
  و تا جایی که من میدونمو تحقیق کردم دانش اموخته های این رشته حتی میتونن به طور پاره وقت هم در کنار کار اصلی در شرکت ها و کارخانجات کوچک به عنوان مشاوره بهداشتی مشغول به کار شوند
  بعضی ها هم از حقوق پرسیدند
  ولله حقوق بستگی به خود فرد داره
  که چقد زحمت بکشه و در کارش تک باشه
  مثلا ما یه دکتر دامپزشک داشتیم ماهی ۸ تومن داشت در حالی که یکی از همکاراش به زور ماهی ۱ تومن درمیاورد
  پس بستگی به خود فرد داره
  یه خوبی بارز دیگه این حرفه اینه که شما با ۶سال درس خوندن میتونی استاد دانشگاه شی و دست تو کارش هم خیلی کمه
  اما تا حالا دیدی یه پزشک یا دامپزشک یا حتی دنداپزشک با ۶یا ۷ سال خوندن تو دانشگاه تدریس کنه؟
  غیرممکنه….
  به غیر از این رشته رشته های بینایی سنجی و دکترای حرفه ای فیزیوتراپی هم بازار بسیار بسیار خوبی دارند
  راستی فیزیو تراپی هم قراره
  از کارشناسی به دکترای حرفه ای انقال پیدا کنه و فیزیوتراپیست ها هم بشن اقای دکتر
  این یعنی علم پزشکی برای پزشکان هم یه جورایی محدود میشه
  رسیدن فیزیوتراپیست ها به حق اصلی شون
  عین کشورهای مدرن
  یادش بخیر یه زمانی خیلی هامون ارزو مون پزشکی بود اما حالا وقتی میبینی پنجاه هزار پزشک عمومی در شغلی به غیر از پزشکی به سر میبرن
  دیگه ارزوشو نمیکنی
  امیدورام همه تون تو هر رشته ای هستین موفق باشین و اونو بهترین و پر اهمیت ترین رشته و شغل جامعه امروزی بدونین
  چراکه جامعه ما به همه نوعش نیاز داره حتی شما که از رشته ت دل زده شدی
  پس بدون یه جایی بهت نیاز دارنو تو غافل نشستی……
  بدرود
  مصطفی رجبی

  nafise در ساعت 11:44 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 18 فوریه 2013

  ba salam man daneshjoy reshtey zaban daneshgah dolati bojnord hastam ba inke reshtamo dos daram va perestij ejtemaee khobi dary ama mikham taghir reshte bdam man vorody sal 91hastam va dar karname dovomam mohandesi behdasht ro avordam mikham enteghali beghiram ama dodel hastam khastam bdonam age dus dashte bashi tu bimarestan kar koni kodom ghesmati albate shimy va zistam kheyli khobe ama riyazim na mamnon misham rahnamayim konid

  تاریخ: 19 فوریه 2013

  سلام دوباره خدمت دوستان عزیز
  بعضی از دوستان از رتبه و تراز کشوری رشته مهندسی بهداشت حرفه ای پرسیدند
  به ترتیب زیر براتون میگم
  چارک پایین کشوری – میانه رتبه منطقه ۱ – میانه رتبه منطقه ۲ – میانه رتبه منطقه ۳
  تهران ۱۸۹۲۵ – ۴۵۷۲ – ۸۱۵۳ – ۴۱۲۰ در سال ۹۰
  به همین ترتیب
  شهید بهشتی ۲۲۷۱۷ – اطلاعاتی موجود نیست – ۹۸۰۹ – ۵۷۴۵
  اصفهان ۲۷۸۳۵ – ۶۸۰۱ – ۱۱۷۶۹ – ۷۳۶۷
  شهید بهشتی دانشکده سلامت ایمنی و محیط زیست ۲۸۰۷۹ – نمی دانم – ۱۱۶۱۸ – ۷۴۰۶
  تبریز ۳۰۱۹۴ – ۶۰۲۰ – ۱۲۸۱۲ – ۷۹۶۹
  سنندج ۳۰۳۹۲ – اطلاعاتی موجود نیست – ۱۱۷۴۲ – ۸۰۹۴
  شیراز ۳۱۶۴۴ – اطلاعاتی موجود نیست – ۱۴۵۲۵ – اطلاعاتی ندارم
  جندی شاپور اهواز ۳۳۱۶۲ – نمی دانم – ۱۳۳۷۹ – ۷۸۲۵
  قزوین ۳۳۳۵۹ – نمی دانم – ۱۵۲۱۰ – ۸۴۱۹
  ارومیه ۳۳۷۳۵ – نمیدانم – ۱۵۳۳۶ – نمی دانم
  همدان۳۳۸۲۲ – نمی دانم – ۱۵۱۸۵ – ۷۹۸۸
  ساری ۳۳۹۵۵ – نمی دانم – ۱۵۶۸۹ – ۶۴۷۵
  کاشان ۳۴۹۰۶ – نمی دانم – ۱۴۸۷۲ – نمی دانم
  رشت ۳۵۹۷۸ – نمی دانم – ۱۵۵۵۲ – ۷۵۱۶
  خرم اباد ۳۶۱۰۷ – نمی دانم – نمی دانم – ۹۴۳۴
  سبزوار۳۷۰۸۷ – نمی دانم – ۱۶۰۰۴ – نمی دانم
  اردبیل۳۷۳۴۶ – نمی دانم – ۱۶۲۹۲ – ۱۰۲۸۴
  قم ۳۷۶۴۲ – نمی دانم – ۱۶۰۷۰ – ۱۰۳۹۶
  اراک ۳۸۵۰۳ – نمی دانم – ۱۵۴۸۹ – نمی دانم
  یزد ۳۹۴۱۰ – نمی دانم – ۱۶۵۷۸ – ۱۰۴۷۷
  زنجان ۳۹۵۱۵ – نمی دانم – ۱۶۶۸۹ – ۱۰۲۴۲
  ایلام ۳۹۹۲۹ – نمی دانم – نمی دانم – ۱۰۷۹۴
  بیرجند ۴۰۳۰۶ – نمی دانم – ۱۵۹۴۱ – ۸۱۵۹
  کرمان ۴۰۳۹۵ – نمی دانم – ۱۶۸۵۳ – ۱۰۸۲۶
  گناباد ۴۰۵۳۷ – نمی دانم – ۱۵۹۹۰ – ۱۱۱۶۹
  شاهرود ۴۲۰۰۰ – نمی دانم – نمی دانم – ۱۰۷۶۰
  و زاهدان ۵۹۷۲۸ – نمی دانم – نمی دانم – ۱۰۶۰۷

  موفق باشید

  حمید در ساعت 11:38 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 19 فوریه 2013

  سلام ،من رشته مهندسی صنایع گرایش ایمنی صنعتی می باشم ،می خواستم بدانم در رشته ارشد بهداشت حرفه ای می توانم شرکت کنم؟

  فری در ساعت 1:49 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 21 فوریه 2013

  سلام بابت سایت خوبتون ممنون.
  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم و متاسفانه هیچ اطلاعی از رشته ی خودم ندارم و طبق گفته های دوستان اینطور برداشت کردم که این رشته برای خانم ها جای پیشرفتی نداره؟آیا این گفته ها صحت داره؟خواهش میکنم کمکم کنین.ممنون

  نرگس در ساعت 8:25 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 24 فوریه 2013

  من دانشجوی رشته ایمنی بهداشت در واحد های صنفی ام.میخواستم بدونم میتونم بهداشت حرفه ای برم بخونم واسه کارشناسی؟

  سوده در ساعت 11:55 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 فوریه 2013

  من کاردان پرستاری هستم میخواستم ببینم درازمونهای ماردانی به کارشناسی چه رشته هایی از علوم پزشکی میتونم شرکت کنم؟ایا میتونم کارشناسی مامایی شرکت کنم؟ لطفا حتما جواب بدید ممنونم

  ندا در ساعت 10:52 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 25 فوریه 2013

  سلام میخواستم بدونم دانشگاهی هست که تو رشته های زیر بدون کنکور دانشجو بگیره؟ بهداشت محیط.بهداشت عمومی.بهداشت حرفه ای.مبارزه با بیماری ها :لطفا اگه کسی اطلاع داره که دانشگاهی هست که بدون کنکور درمقطع کاردانی این رشته ه بدون کنکوردانشجوبگیره؟

  هادی در ساعت 9:38 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 27 فوریه 2013

  سلام بچه ها؛ من دانشجو ترم دوم بهداشت حرفه ای بروجرد هستم از هر کی میپرسم میگه بهترین رشتست من اگه بد بود هیچ وقت حاضر نمیشدم ترمی ۷۰۰ بدم مطمئن باشید از خوب بودنش فقط برا قبولی نخوید؛درسو یاد بگیرید عزیزان موفق باشید؛

  هادی در ساعت 9:47 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 27 فوریه 2013

  خانمای عزیز پسرای گل؛ بهداشت حرفه ای از نظر کلاس کار با پرستاری قابل مقایسه نیست پرستاری فقط تو بیمارستان محدودی؛ فکرشو بکن ۲۵ سال بیمارستان ولی بهداشت حرفه ای بازارش بسیار گستردست؛ پس لطفا اونو با کارشناسی پرستاری اصلا مقایسه نکنید که قابل قیاس نیستن؛ حالا ارشد پرستاری باشه حرفی

  atefeh در ساعت 8:34 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 28 فوریه 2013

  salam man karshenasie mohandesie khak khondam va arshadamo mikham behdasht herfei bekhonam be nazare shoma mitavanm az pase in reshte bar biam ,va manabe arshado az koja va chejori tahie konam lotfan j avabamo be emliam befrstid mamnun

  اسدالله رفیعی در ساعت 12:00 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 مارس 2013

  سلام من دانشجوی بهداشت مبارزه هستم ترم اخر وواسه کاردانی به کارشناسی ۹۲ثبت نام کردم الان موندم بین دو راهی که بهداشت محیط را انتخاب کنم یا بهداشت حرفه ای را بازار کار کدوماشون بهتره لطفا جواب بدین زیاد وقت ندارم

  زهرا در ساعت 2:15 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 مارس 2013

  سلام من دانشجوی ترم ۴ مهندسی بهداشت حرفه ای هستم.باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه بدیم و این خیلی برام سخته.میشه راهنمایی کنید که پایان نامه واسهاین رشته چه جوریه و اینکه آیا تو دانشگاه شما هم پایان نامه میخوان یا نه؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید

  saminsalimi در ساعت 8:28 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 مارس 2013

  ba salam man daneshjoye behdasht herfei ghazvin va maghtae
  karshenasi aya in reshteh da bazar emrouz ba tavajo be in tahrimha
  monaseb yek dokhtar hast khaihi negharane reshtam hastam.
  aya ayande khoobi darad.aya age arshad in reshteh ru edameh bedim movafagh mishim .va in ke dar arshad ch reshte hai ru mitavanim edameh bedim;lotfan javab ru be emailam befrestid. ba tashakor

  سميرا در ساعت 10:48 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 مارس 2013

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای مهر ۹۱هستم
  می خواستم بدونم رشته ما بعد از فارغ التحصیلی برای خانوما چه زمینه های کاری داره ؟
  زمینه های کاری در استان لرستان(شهرخرم اباد) به چه صورت هست ؟
  ممنون میشم اگر جوابتون به صورت ایمیل دریافت کنم

  راضیه در ساعت 4:08 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 سپتامبر 2013

  سلام من واسه سال تحصیلی ۹۲ بهداشت عمومی قبول شدم خییییییییلی ناراحتم کاش حرفه ای میزدم دارم دیوانه میشم

  راضیه در ساعت 12:24 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 سپتامبر 2013

  با سلام.من کارشناس بهداشت حرفه ای هستم.قصد دارم در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم.و دوست دارم اطلاع دقیقی از گرایش های رشته خودم و اینکه آیا دانشگاه آزاد و پیام نور هم گرایش های این رشته رو در مقطع ارشد داره یا نه و در چه تاریخی دفترچه ها توزیع میشه.ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید و یا منبعی به من معرفی کنید که بتونم اطلاعات مورد نیازم رو از اونجا کسب کنم.متشکرم خواهشا منو یاری بدید.

  فرشید در ساعت 4:28 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 15 سپتامبر 2013

  دم بچه های بهداشت حرفه ای گرم منم امسال۹۲ قبول شدم

  فاطمه در ساعت 3:14 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 17 سپتامبر 2013

  بچه ها سلام من دانشجوی ترم ۲ مهندسی بهداشت حرفه ایم از رشتمم خیلی راضیم دارم روز شماری میکنم تابستون تموم ش برم پیش دوستام (حرفه ایا دوستون دارم)

  تمحبوبه در ساعت 11:38 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 18 سپتامبر 2013

  باسلام وخسته نباشید. من امسال دررشته کارشناسی بهداشت عمومی زاهدان قبول شدم .میخواستم بدونم آیا این رشته رو ادامه بدم ؟ آیا این رشته برای خانم ها بازار کار دارد؟ولطفا به من بگید چه درس هایی رو باید بگذرونم وکا آزمایشگاهی دارد؟لطفا سریع جواب را ارسال کنم

  محبوبه در ساعت 11:42 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 18 سپتامبر 2013

  باسلام وخسته نباشید. من امسال دررشته کارشناسی بهداشت عمومی زاهدان قبول شدم .میخواستم بدونم آیا این رشته رو ادامه بدم ؟ آیا این رشته برای خانم ها بازار کار دارد؟ولطفا به من بگید چه درس هایی رو باید بگذرونم وکا آزمایشگاهی دارد؟لطفا سریع جواب را ارسال کنید.

  اصغر مقتدر در ساعت 6:59 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 18 سپتامبر 2013

  سلام و خسته نباشد
  من میخواستم بدونم آیا رشته ی بهداشت حرفه ای تو مقطع کاردانی به کارشناسی
  ناپیوسته توی دانشگاه آزاد هم پذیرش داره ،لطفا اگه داره بفرمایید کجا ها داره
  ممنون میشم اگه زحمت بکشین و جوابشو میل بزنین برام

  نیلوفر در ساعت 7:57 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 19 سپتامبر 2013

  اولا سلام به دوستای بهداشت حرفه ایم من دانشجوی ترم آخر کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم راستش میخواستم به دوستای خوبم بگم قبل از انتخاب این رشته حتمادر موردش تحقیق کنید وحتما این رشته رو با علاقه انتخاب کنید در غیر این صورت موفق نخواهید بود.
  بعدش می خواستم بدونم واسه ارشد چه رشته هایی رو میتونیم امتحان بدیم
  متشکرم

  تاریخ: 23 سپتامبر 2013

  یه نگاهی کردم ممنون .

  فاطمه ب در ساعت 10:16 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 24 سپتامبر 2013

  سلام
  من ترم ۶ بهداشت حرفه ایم و میخوام برا ارشد ارگونومی بخونم،میخواستم بدونم بازکار ار گونومی تو ایران خوبه یا نه؟و بعد از فارغ تحصیلی تو چه مراکزی میشه مشغول کار شد؟لطفا حتماجوابتون روبرام ایمیل کنین
  باتشکر…

  atie در ساعت 1:10 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 26 سپتامبر 2013

  سلام من ترم ۱حرفه ای هستم.رشته تروتمیزیه.و اینکه ب عنوان ی خانوم مهندس همه ازت حساب ببرن عاااااااااااااااااااااااالیه.

  مهرانا در ساعت 5:51 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 اکتبر 2013

  سلام.. من امسال تازه کنکور دادم.. واسه رشته ی علوم تربیتی تربیت معلم مصاحبه دادم.. ولی هنوز جوابش نیومده.. بغیر از این توی کارنامه سبز رشته ی مهندسی بهداشت حرفه ای و حسابداری هم میتونم برم.. میشه ازتون خواهش کنم بین این رشته ها راهنماییم کنید؟؟؟؟……

  amin در ساعت 1:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 اکتبر 2013

  lمن فارغ تحصیل رشته کشاورزیم ایا میتونم ارشد بهداشت حرفه ای بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

  amin در ساعت 1:46 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 اکتبر 2013

  سلام
  من فارغ تحصیل رشته کشاورزیم ایا میتونم ارشد بهداشت حرفه ای بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

  محيا در ساعت 8:52 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 اکتبر 2013

  سلام

  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای ترم ۵ هستم میخواستم بدونم ارشد بهداشت حرفه ای چه رشته هایی داره وکدومش بهتره؟ خواهش میکنم جواب بدین منتظرم…

  ziba در ساعت 11:05 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 اکتبر 2013

  سلام ما که خسته شدیم ازین دروغا

  ناشناس در ساعت 10:06 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 17 اکتبر 2013

  سلام من دانشجوی مهندسی بهداشت حرفه ای کاشانم .اولش رشتمو دوست نداشتم ولی الآن خیلی بهش علاقه دارم چون بازارکارخوبی داره

  سالار در ساعت 12:37 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 29 اکتبر 2013

  سلام من دانشجوی ترم اول رشته بهداشت حرفه ای هستم من از رشتم خیلی خوشم میاد می خوام زود برم سرکار ولی یه کم عجولم کمکم کنید

  داش فرشید در ساعت 12:54 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 نوامبر 2013

  سام علیک .
  من چس ترم ام میخواستم بدونم میتونم تو دوسال لیسانس بگیرم اخه من هم تیز هوشم و پارتی هم دارم همتونو دوست دارم دانشجو های بهداشت نترسید رشته بدی نیست.

  یه دوست در ساعت 10:08 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 1 نوامبر 2013

  سلام , من ترم یک حرفه ای هستم نتیجه ی تحقیقات من در زمینه ی رشتم این بود که در کل رشته ی عالی هست و اصلا جنسیت اهمیتی نداره مهم سطح سواد و خبره بودنه فرد هستش * درود به همه ی مهندسان به داشت حرفه ای

  محبوبه در ساعت 11:37 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 8 نوامبر 2013

  با عرض سلام و خسته نباشید , من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای ورودی مهر ۹۲هستم .میخواستم ببینم برای امتحان ارشد چه رشته هایی میتونم امتحان بدم ؟ ممنون میشم که جواب رو برام ایمیل کنید. راستی اگه امکان داره رشته های کارشناسی ارشد اتاق عمل رو هم برام بفرستین به ایمیلم ممنون….

  رقیه شجاعی در ساعت 11:19 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 نوامبر 2013

  با سلام من کارشناس صنایع غذایی هستم میخواستم بپرسم می تونم برا ارشد رشته مهندس بهداشت حرفه ای امتحان بدم اگه میشه جواب منو سریع بدهید ،ممنون.

  شجاعی در ساعت 11:26 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 11 نوامبر 2013

  با سلام من کارشناس صنایع غایی هستم میخواست بپرس میتونم میتونم کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای امتحان بدهم لطفا سریع جواب بدهید.ممنون.

  زینب در ساعت 5:28 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 30 نوامبر 2013

  سلام
  من دانشجوی ترم ۳ مهندسی بهداشت حرفه ای علوم پزشکی قزوین هستم می خواستم بدونم بازار کار این رشته در قزوین برای یک خانوم چطور است لطفا جواب را به ایمیلم بفرستید با تشکر

  samira در ساعت 12:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 دسامبر 2013

  slm.man farepo tahcl mohandc shimi grayeshe sanaye qazaee hastam.mixastam bporsam mitunam baraye arshad reshte behdashte herfee ro entexab konam.mano rahnamaee konid.mc

  samira در ساعت 12:46 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 دسامبر 2013

  slm.man fareqo tahsile mohandsi shimi gerayeshe sanaye ghazaee hastam.mikhastam bporsam aya mitunam baraye azmune arshad behdashte herfee sherkat konam.mano rahnamaee konid.mc

  مهدي در ساعت 1:37 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 2 دسامبر 2013

  سلام

  من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی بهداشت محیط وکارمند وزارت بهداشتم میباشم.
  ازنظر من برای خانومها بهتره که وارد رشته بهداشت محیط وبهداشت حرفه ای نشن.(ناسازگاری با روحیه اکثر خانومها)
  اگه به رشته های بهداشتی علاقه مندند،رشته بهداشت عمومی بهتراست.

  مهدی غ در ساعت 4:04 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 5 دسامبر 2013

  با سلام
  می خواستم بدانم ارشد رشته ایمنی بهداشت در کدام دانشگاه ها تدریس می شود. با تشکر

  آرمان در ساعت 4:40 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 30 دسامبر 2013

  بهداشت ایمنی و امور صنف چطوره

  آرمان در ساعت 4:42 ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: 30 دسامبر 2013

  میشه بعد از اینکه کاردانی بهداشت ایمنی صنف گرفتم کارشناسی بهداشت حرفه ای دانشگاه ازداد شرکت کنم

  رضا در ساعت 12:03 ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: 12 ژانویه 2014

  رشته بهداشت حرفه ای ازنظر درامد وبازار کار خوبه ولی از همه مهمتر علاقه به کار است.چوت اکثر کارخونه های کوچیک به این رشته اهمیت نمیدن واز سر اجبار قانون کارشناس استخدام می کنند وهنوز ایمنی بهداشت براشون جانیفتاده وبه پرستل اهمیت نمیدن این شرایط واقعی محیط کارم باید واسه انتخاب این رشته در نظر گرفت

  Debes estar logueado para postear un comentario

  ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت