بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

چگونه مطالعه کنیم ؟ (۱) انعطاف پذیر باشید

چگونه مطالعه کنیم ؟ (۱) انعطاف پذیر باشید

نویسندگان : دکتر منگروم ، دکتر استری چارت
مترجم : محمود کریمی شرودانی
منبع : راسخون

برای این که مطالعه کننده انعطاف پذیری داشته باشید، باید بدانید که چگونه روش خواندنی را انتخاب و استفاده کنید که با اهداف شما از خواندن سازگار باشد. ۳ روش مهم خواندن (مطالعه) وجود دارد که شما باید نحوه ی استفاده از آنها را یاد بگیرید. هر کدام هدف خودش را دارد. دانستن این که چه زمان و چگونه از این روش های خواندن و مطالعه استفاده کنید، شما را به یک مطالعه کننده ی انعطاف پذیر تبدیل می کند. ادامه ی مقاله را بخوانید از ۳ روش مطالعه که توسط مطالعه کنندگان انعطاف پذیر استفاده می شود، آگاه شوید:

۱- خواندن مطالعه ای :

روش خواندنی است که توسط مطالعه کنندگان انعطاف پذیر برای زمانی که هدف آنها، خواندن مطالبی سخت با نیاز به ادراک بالا می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی که از روش خواندن مطالعه ای استفاده می کنید، باید با سرعتی آهسته تر از سرعت معمولی خواندن خود، به خواندن مطالب بپردازید، به علاوه همان طور که می خوانید هم باید مطالبی را که می خوانید، بفهمید. در این شیوه شما باید در اغلب موارد بیشتر از یک بار یک مطلب را بخوانید تا به خوبی آن را بفهمید برخی موارد خواندن مطالب آن هم با صدایی بلند به شما کمک می کند که ادارک خود از مطالب خوانده شده را بالا ببرید.

۲- روش خواندن سطحی خوانی :

این روش توسط خوانندگان (مطالعه کنندگان) انعطاف پذیر برای زمانی استفاده می شود که هدف آنها، فهمیدن سریع مفهوم کلی (مقصود اصلی) مطالب خوانده شده است.
روش سطحی خوانی برای زمانی خوب است که شما باید حجم زیادی از مطالب را در زمان کمی بخوانید. وقتی از روش سطحی خوانی استفاده می کنید، باید مفاهیم اصلی هر بند(پاراگراف) را تشخیص دهید و از جزئیات اضافی در جملات توضیحی چشم پوشی کنید. از آنجا که شما فقط به دنبال مفهوم کلی هر پاراگرافی که می خوانید هستید، به فهمیدن کمتری نسبت به زمانی که از روش خواندن مطالعه ای استفاده می کنید، نیاز دارید.

۳- روش مرور اجمالی :

روشی است که توسط مطالعه کنندگان انعطاف پذیر وقتی که هدف شان پیدا کردن سریع یک مطلب خاص در میان مطالب مورد مطالعه است، مورد استفاده قرار می گیرد.
آن مطلب خاص که باید جایش پیدا شود ممکن است در فهرستی از نام ها، کلمات، اعداد، عبارات کوتاه و یا حتی بعضی مواقع در یک پاراگراف باشد. از آن جا که می دانید دقیقاً دنبال چه چیزی هستید، سریعاً باید چشمان خود را بر روی مطالب حرکت دهیدتا مطلبی را که نیاز دارید، پیدا کنید.
قبل از آن که مطالعه ی بعدی خود را آغاز کنید، هدف خود را از مطالعه (خواندن) مشخص کنید. باید تعیین کنید که آیا نیاز به فهم بالای مطالب مورد مطالعه دارید یا دارید تلاش می کنید که مفهوم کلی چیزی را که دارید می خوانید بفهمید یا این که دنبال مطلب خاصی هستید. سپس از روش مطالعه (خواندن) سازگار با هدف تان استفاده کنید.
منبع انگلیسی مقاله : How -to- Study. com

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
  • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
  • تاریخ: 24 می 2010
  • بدون نظر

  • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند

    Debes estar logueado para postear un comentario

    ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت