بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

یادداشت برداری در کلاس (۴) استفاده از مخفف ها برای جزوه برداری سریع

یادداشت برداری در کلاس (۴) استفاده از مخفف ها برای جزوه برداری سریع

نویسندگان : دکتر چارلزتی منگروم و دکتراستفن استری چارت
مترجم : محمود کریمی
منبع : راسخون

خیلی ازسؤالاتی که شما در امتحان های کلاسی با آن برخورد می کنید، براساس مطالبی است که معلم شما در کلاس به صورت شفاهی بیان کرده است. بنابراین شما باید جزوه کلاسی تان را آن قدر دقیق و کامل بنویسید که مهم ترین مطالب ارائه شده توسط معلم تان را در بربگیرد.این کار سختی است چرا که معلمان شما می توانند سریع تر ازآن چه که شما می نویسید، صحبت کنند.
خیلی خوب بود اگرمعلمان شما آن قدر آهسته صحبت می کردند که شما می توانستید همزمان که درحال نوشتن هستید، مطالبی را که آنها می گویند یاد بگیرید.اما این واقع گرایانه نیست.این به شما بستگی دارد که سریع تر یادداشت کنید.یکی ازراه های انجام این کارنوشتن مخفف کلمات است.مخفف فرم کوتاه شده ی یک کلمه است که درهنگام نوشتن استفاده می شود و نشان دهنده ی کلمه کامل است.شما باید بتوانید کلمه ی کامل را ازروی کلمه ی مخفف آن تشخیص دهید. خیلی ازکلمات مخفف های رایجی دارند. مثلاً درفیزیک به جای Kilogram از kg استفاده می کنیم یا در انگلیسی و دردیکشنری ها به جای Something ازsth استفاده می شود.
شما خودتان هم می توانید برای هرکلمه ای مخفف مورد نظرتان را بسازید. در ادامه ۳ راه برای این کار پیشنهاد می کنیم :

۱- قسمت ابتدایی یک کلمه ی طولانی را بنویسید:مثلاً به مثال های زیر توجه کنید.

به جای Sepavate از sep استفاده کنید.
مثل دیکشنری به جای adjective از adj استفاده کنید.
به جای hippopotamus از hippo استفاده کنید.
به جای معادله دیفرانسیل خطی مرتبه یک بر حسب y متغیرx از خ م ا ب y م x استفاده کنید.
و مثال هایی ازاین دست .

۲- درهنگام نوشتن یک کلمه ازنوشتن مصوت ها صرف نظرکنید.درزیر مثال هایی آمده است که درآنها با حذف مصوت ها،مخفف ساخته شده است.

به جای school می نویسیم schl
به جای clean می نویسیم cln و مثال هایی ازاین قبیل.

۳- برای لغاتی که فقط یک بخش دارند، اولین و آخرین حرف کلمه را بنویسید.به این مثال ها توجه کنید.

به جای heart ( به معنی قلب ) بنویسید ht
به جای hight بنویسید ht و مثال هایی شبیه آن.
اگرمی توانید ازمخفف های رایج به کلمات اصلی پی ببرید،ازهمان مخفف های رایج استفاده کنید.برای دیگرکلمات با استفاده از آن ۳ راهی که همین الان یاد گرفتید،مخفف ها را بسازید.ازراهی استفاده کنید که بهترین تناسب را بین لغت و مخفف آن برقرارمی کند.سعی نکنید هرکلمه ای را که در جزوه تان می نویسید مخفف کنید.لغاتی را مخفف کنید که مهم هستند و سریعاً از مخفف شان می توانید آنها را تشخیص دهید.
یادتان باشد : شما باید بتوانید کلمه ی کامل را از مخفف آن تشخیص دهید.
آشنایی با موضوعی که کلمه را در آن استفاده می کنید و می نویسید به شما کمک می کند که بتوانید کلمه کامل را از روی مخفف آن تشخیص دهید. استفاده از مخفف ها به شما کمک می کند تا جزوه نویسی خوب خود را سریعترانجام دهید.
داشتن جزوه خوب به شما کمک می کند که در امتحان ها عملکرد بهتری داشته باشید.
منبع انگلیسی مقاله : How-to-Study.com

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
  • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
  • تاریخ: 24 می 2010
  • بدون نظر

  • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند

    Debes estar logueado para postear un comentario

    ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت