بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

آمادگی برای امتحان (۶) سامان دهی برای امتحان

آمادگی برای امتحان (۶) سامان دهی برای امتحان

نویسنده : جو لندزبرگر
مترجم : محمودکریمی شرودانی
منبع : راسخون

۱- مرور کردن را زود شروع کنید. این کار به مغز شما زمان می دهد که با اطلاعات راحت باشد.
۲- مرورهای کوتاه روزانه انجام دهید. به این ترتیب که می توانید قبل از امتحانات بزرگ مرورهای سنگینی داشته باشید.
۳- قبل از کلاس نگاهی به تکالیف کتاب درسی بیندازید. این کار به شما در تشخیص مفاهیمی که استاد، مهم می داند کمک می کند و آنها را تا حدی برای شما آشنا می سازد.
۴- بلافاصله پس از کلاس ها، جزوه ها را مرور کنید. این کار به شما کمک می کند، در حالی که همچنان درسی در حافظه تان تازه است، اطلاعاتی که برایتان قابل فهم نیست را بشناسید. وقتی که بلافاصله مرور می کنید، برای روشن شدن موضوع به وسیله دیگر دانش آموزان برای شما، وقت خواهید داشت.
۵- با یک گروه به مرور بپردازید، این کار شما را قادر می سازد که مطالب مهمی که ممکن است اگر خودتان تنها باشید، جا بیندازید را، در نظر بگیرید و بخوانید.
۶- باید یک مرور کلی را زود انجام دهید تا اگر لازم باشد به معلم تان مراجعه کنید.
۷- مطالعه تان را به قسمت های قابل مدیریت تقسیم کنید. این کار را به خصوص در حین مرورهای کلی قبل از امتحان انجام دهید. سه ساعت مطالعه در صبح و سه ساعت مطالعه در بعد از ظهر از مطالعه ی ۶ ساعته مداوم، موثرتر خواهد بود. مطالعه کردن در زمانی که از لحاظ فکری خسته هستید، اتلاف وقت است.
وقتی که هشیار هستید، سخت ترین مطالب درسی را آن زمان مطالعه کنید.
توضیح : مطالب بالا از”چگونه دانش آموز ماهری شویم؟” از دیوید بی الیز و “چگونه در کالج تحصیل کنیم؟” از والتر پاوک گرفته شده است.
منبع انگلیسی مقاله : Study gs.net

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
  • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
  • تاریخ: 24 می 2010
  • بدون نظر

  • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند

    Debes estar logueado para postear un comentario

    ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت