بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

مصرف خودسرانه دارو و اعتیاد

مصرف خودسرانه دارو و اعتیاد

تحقیقات – گروه سلامت:
اول از یک مشت دیازپام شروع می‌شود تا خوابش ببرد و بعد به الکل و مواد مخدر کشیده می‌شود. این را تازه‌ترین تحقیقاتی که در نشریه پدیاتریکس آمریکا چاپ شده،‌ می‌گوید.
در این تحقیق به سراغ نوجوانان دبیرستانی رفتند و از آنها در مورد داروهای مصرفی‌شان سؤال کردند؛ البته منظور داروهایی بود که خریدشان نیاز به نسخه پزشک دارد.

از این ۱۰۸۶ نوجوان، ۱۲درصد گفتند مشتقات تریاک مصرف می‌کنند، ۳درصدشان پاسخ دادند که از داروهای خواب‌آور استفاده می‌کنند و ۳ درصد آنها داروهای محرک می‌خورند.

در مرحله بعد این تحقیق همه این نوجوانان به پرسشنامه‌ای پاسخ دادند که احتمال کشیده شدن آنها را به مصرف الکل و مواد مخدر تعیین می‌کرد.

نتایج نشان داد که آنها که تعداد بیشتری از این داروها را خودسرانه مصرف می‌کنند، در این آزمون امتیاز بالاتری گرفته‌اند، یعنی به احتمال بیشتری ممکن است معتاد شوند.

خبرگزاری رویترز از مجریان این تحقیق نقل‌قول کرده‌است وقتی کودکان می‌بینند که بزرگترهای‌شان خودسرانه و به اصطلاح ما «مثل نقل و نبات»، دارو مصرف می‌کنند و یکی دارویی را می‌خورد که پزشک برای آن دیگری تجویز کرده، به غلط تصور می‌کنند این داروها بی‌خطرند و مشکلی برای آنها به وجود نمی‌آورد.

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
  • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
  • تاریخ: 15 می 2010
  • بدون نظر

  • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند

    Debes estar logueado para postear un comentario

    ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت