بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

لایت ها ترک سیگار را مشکل‌تر می‌کنند

لایت ها ترک سیگار را مشکل‌تر می‌کنند

تحقیقات – همشهری آنلاین: پژوهشگران آمریکایی می‌گویند در دسترس قرار گرفتن سیگارهای کم‌قطران و کم نیکوتین یا ” سیگارهایی لایت” ممکن است در واقع مانع ترک سیگار بوسیله سیگاری‌ها شود.
به گزارش خبرگزاری‌ها هیلاری ای تیندال و همکارانش از دانشگاه پیتسبورگ بر اساس پاسح‌های بیش از ۱۲۰۰۰ نفر که سیگاری بودند یا قبلا سیگار می‌کشیدند دریافتند که ۳۷ درصد این افراد در تلاش برای کاهش صدمات ناشی از سیگار به سیگارهای لایت رو آورده‌بودند،اما این افراد بیش از ۵۰ درصد با احتمال کمتری نسبت به آنهایی که هرگز سیگار لایت نکشیده بودند سیگار را ترک کرده بودند.

این پژوهشگران می گویند یافته‌های‌ آنها به خصوص از این لحاظ نگران‌کننده است که بیش از سی میلیون آمریکایی که سیگار لایت می‌کشند ممکن است تحت تاثیر این برداشت غلط باشند که این کار میزان صدمات به آنها را کاهش می‌دهد در حالیکه آنها با تداوم سیگار کشیدن به جای ترک کردن آن بیشتر خود را در معرض خطر قرار می‌دهند.
گرجه سیگارهای لایت قطران و نیکوتین کمتری دارند اما هنوز با بیماری‌های مربوط به سیگار مانند سرطان ارتباط دارند. افرادی که سیگارهای لایت می‌کشند به علت آن که پک‌های عمیقتری به سیگار می‌زنند تا به همان میزان قبلی لذت‌بخش نیکوتین برسند به همان اندازه مواد خطرناک استنشاق می‌کنند.

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
  • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
  • تاریخ: 15 می 2010
  • بدون نظر

  • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند

    Debes estar logueado para postear un comentario

    ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت