بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

با ظاهری آراسته در اولین ملاقات بیشترین تاثیر را بگذارید

با ظاهری آراسته در اولین ملاقات بیشترین تاثیر را بگذارید
شاید این امر قدری سطحی به نظر برسد اما حقیقت دارد. مردم به شما نگاه می کنند و در یک لحظه شما را بر اساس شکل ظاهری و طرز لباس پوشیدنتان ارزیابی می کنند. با تغییر شیوه لباس پوشیدن می توانید خود را بسیار ثروتمند جلوه دهید اما اگر از لباس هایی استفاده کنید که مختص افراد مشروب خور است و لکه های سس خردل تمام قسمت های آنرا فراگرفته باشد خوب بالطبع مطابق با آنچه بر تن دارید مورد قضاوت قرار می گیرید. به همین دلیل زمانی که به مهمانی دعوت می شوید و یا قرار ملاقات می گذارید اولین مسئله ای که باید رعایت شود طرز پوشش شما است.

در این قسمت چند نکته در مورد حفظ زیبایی ظاهر و پوشش مناسب را برای شما شرح می دهیم.

پیش از ترک منزل
ـــــــــــــــــــــــــــ

هر روز صبح دوش بگیرید
هیچ بهانه ای قابل قبول نیست، هر زمان که از خواب بلند می شوید، پیش از اینکه برای بیرون رفتن آماده شوید، و یا پس از ورزش کردن می بایست حتما دوش بگیرید. کار آسانی است: آب، صابون، حوله.

به صورت خود نگاهی بیندازید
حتما لازم نیست که ریش های خود را بتراشید فقط باید مطمئن شوید که صورت شما کاملا تمیز است و موهای زائد در آن به چشم نمی خورد. یک نگاه به داخل آینه بیندازید تا موهای زائد بینی شما بیش از اندازه رشد نکرده باشند، قی چشم ها را نیز پاک کنید و ریش هایتان را مرتب کنید. انجام دادن تمام این کارها بیش از چند ثانیه طول نمی کشد اما ارزشش را دارد.

موها را اصلاح کنید (موی گوش، بینی، سینه، سر و غیره)
موهای قسمت های مختلف بدن همواره در حال رشد هستند پس بهتر است هر چند وقت یکبار آنها را کوتاه کنید و اضافات آنرا دور بریزید. موهای سر خود را هر روز بشویید و آنها را حالت دهید (البته این کار را می توانید یک روز در میان نیز انجام دهید که بستگی به نوع مو و اندازه آن دارد) یک روز هفته را ( بهتر است این روز پنج شنبه و یا جمعه باشد که شما زمان بیشتری در اختیار دارید) به اصلاح موهای گوش، بینی و سینه اختصاص دهید.

دست هایتان را پاکیزه نگه دارید
در دنیای کاری دست دادن ممکن است شما را به اوج موفقیت ببرد و یا به تباهی بکشاند، در دنیای قرار های ملاقات یک خانم انتظار دارد که دست های زیبایی را مشاهده کند بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که ناخن هایتان را مرتبا کوتاه کنید و آلودگی های زیر آن را با ” مسواک ناخن” تمیز کنید. می توانید این وسایل را در حمام قرار دهید که هم دسترسی به آنها برای شما آسان تر شود و هم در وقت خود نیز صرفه جویی کرده باشید. سعی کنید دست های خود را مرتبا بشویید (تا دست های شما عرق کرده و چسبنده نشوند) و بسته به شرایط از لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنید. (تا پوست دستان شما را نرم و لطیف نگه دارند)

از کرم چرب کننده لب استفاده کنید
هیچ چیز مشمئز کننده تر از نگاه کردن به لب های خشک و ترک خورده نیست و مطمئن باشید که هیچ دختر خانمی دوست ندارد آنها را ببوسد. پس بهتر است که به طور مداوم از یک کرم مخصوص لب استفاده کنید فقط باید توجه کنید که آنرا بیش از اندازه بر روی لب های خود استعمال نکنید زیرا باعث برق زدن لب های شما می شود. اگر هم تصور می کنید که استفاده کردن از آن در انظار عمومی باعث خدشه دار شدن چهره مردانه شما می شود می توانید به طور شخصی و در زمان حمام گرفتن از آنها استفاده کنید.

لباس مناسب بر تن کنید
لازم نیست که حتما کت و شلوار بپوشید (مگر اینکه شرایط پوشیدن چنین لباسی را ایجاب کند) اما باید همیشه لباس های تمیز و بدون چین و چروک که بوی خوبی نیز می دهند بر تن داشته باشید، به عبارت دیگر لباس هایی را بپوشید که در دراور و جا رختی است نه آن دسته که در سبد رخت چرک ها هستند.

لباس هایی را انتخاب کنید که مناسب حال شما باشد ، پس از اینکه لباس هایتان را بر تن کردید نگاهی به داخل آینه بیندازید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید. بله، باید توجه داشته باشید که برازندگی آنها در طول زمان تغییر می کنند (با تغییر اندام و سلیقه شما) کلید موفقیت در اولین قرار ملاقات در طرز لباس پوشیدن شما نهفته است.

از یک خوشبو کننده استفاده کنید
خیلی از مردها مدت ها وقت صرف می کنند تا به مرکز شهر بروند و تمام لوازم خوشبو کننده از قبیل صابون های خوشبو کننده، دئودرانت، افتر شیو، و ادوکلن را خریداری می کنند و در مقابل سایرین ترجیح می دهند که از هیچ کدام از محصولات خوشبو کننده استفاده نکنند؛ اما مانند تمام چیزهای دیگر راه حل این مشکل نیز میانه روی است. بهتر است که تنها یک نوع بو را انتخاب کنید (در غیر اینصورت تمام بوها با هم مخلوط شده و رایحه نا مطبوعی را از خود ساطع می کنند.) نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که نباید بوی ادکلن شما خیلی قوی باشد و بهتر است به عبارتی زیر آن دوش نگیرید. لازم به ذکر است که بروی قیمت ادکلن ها نباید خساست به خرج دهید، ادکلن های ارزان قیمت بوی نا مطبوعی از خود ساطع می کنند.

کفش هایتان را برق بیندازید
توجه بیشتر افراد خیلی سریع نسبت به کفش های دیگران جلب می شود. اگر کفش مجلسی به پا می کنید آنها را حتما واکس بزنید و اگر هم از کفش های اسپرت استفاده می کنید آنها را تمیز کنید. به پا داشتن کفش های کهنه و کثیف بیان کننده ۲ مطلب است اینکه شما قدرت خرید کفش های جدید ندارید و یا اینکه نسبت به این قضییه بی اهمیت هستید که در حال هیچ کدام از آنها مطلوب نیستند.

زمان بیرون رفتن
ـــــــــــــــــــــــــــ

یک ژست مناسب به خود بگیرید
برای شما گرفتن یک ژست مناسب از هر چیز دیگری مهم تر است. بر روی درست نشستن تمرین کنید راست بایستید و اگر باز هم به کمک نیاز داشتید می توانید برای تقویت ماهیچه های خود از حرکات کششی استفاده کنید.

بررسی مجدد وضع ظاهری
در طول یک روز شلوغ کاری ممکن است لباس های شما در محل کار چروک شوند و یا لکه های غذا بر روی آن ریخته باشد. بهتر است پس از صرف نهار و یا به هنگام خروج از دفتر کار به آینه نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که همه چیز مرتب و منظم است. نکته مهم: کراوات شل دورنمای زیبایی را در بر ندارد، یا آنرا درست بزنید و یا به طور کلی آنرا در آورید.

استفاده از ادکلن
شما در طول روز عرق می کنید و بدنتان بوی بدی به خود می گیرد هر چند وقت یکبار خود را بو کنید و از خوشبو کنندهایی نظیر اسپری بدن، دئودرانت و یا ادکلن استفاده کنید. اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که بیش از حد عرق می کنند ابتدا یک زیر پوش بر تن کنید و سپس پیراهنتان را بپوشید تا از بروز لکه های عرق بر روی آن جلوگیری کنید. باید کاملا مطمئن شوید که سر تا پای شما بوی بدی به خود نمی گیرید. برای جلوگیری از ایجاد بوی بد پاها به آنها مقداری پودر مخصوص پوست بزنید تا از عرق کردن آنها جلوگیری کرده باشید به ویژه زمانی که قصد دارید از کفش هایی استفاده کنید که نیاز به جوراب ندارند.

پس از صرف غذا صورت خود را چک کنید
پس از صرف غذا به آینه دستشویی مراجعه کنید و دندانها ، بینی و موهای خود را چک کنید تا آثار غذا و یا نوشیدنی بر روی آنها باقی نمانده باشد. اگر بتوانید دندانهایتان را مسواک کنید کار فوق العاده ای را انجام دادید اما اگر انجام چنین کاری برای شما مقدور نبود می توانید از دهان شویه، خلال دندان، آدامس و یا قرص های نعنایی استفاده کنید.

شما را بر طبق پوششتان ارزیابی می کنند
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اگر شما ظاهری آراسته داشته باشید بالطبع احساس خوبی نیز به شما دست خواهد داد و به همین دلیل در نظر دیگران نیز فوق العاده جلوه خواهید کرد. ظاهر شما گویای حالات درونی تان است. استفاده مکرر از آینه ها را فراموش نکنید البته نباید مانند خانم ها دائما به آینه ها مراجعه کنید اما نگاه های گاه و بی گاه به داخل آینه ها به شما کمک خواهد کرد پس هرگاه که امکان آن وجود داشت حتما این کار را انجام دهید.

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
  • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
  • تاریخ: 14 می 2010
  • بدون نظر

  • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند

    Debes estar logueado para postear un comentario

    ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت