بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

معرفی رشته ی بهداشت حرفه ای +بررسی بازار کار -آینده شغلی و منابع درسی

بهداشت حرفه ای

دیباچه:
در دنیای امروز انسان‌ها مجبورند در تلاش معاش؛ با مشکلات گوناگون دست و پنجه نرم کرده و خطرات فراوانی را که خود ناشی از پیشرفت علم و تکنولوژی است، به جان بخرند. این خطرات، تعداد عوامل تهدید کننده سلامتی را افزایش داده است و در نیتجه بر تعداد بیمار‌های شغلی و مخاطرات حرفه‌ای نیز روز به روز افزوده می‌شود. برای مثال کارگری که در واحد صنعتی با جیوه یا سرب سر و کار دارد، ممکن است دچار مسمومیت حاد شده یا به یک بیماری مزمن دچار گردد.کارکنان مشاغل اداری نیز گاه به علت بی‌حرکتی، کار کردن در نور ضعیف، مکان‌های غیر بهداشتی و مرطوب یا به علت تماس با دستگاه‌های الکترونیکی ممکن است سلامت خود را به خطر اندازند. حتی گاهی اوقات شرایط محیط کار به اندازه‌ای سخت و ناگوار است که اگر دانش بشری کمک نکرده و مشکلات را همواره نسازد، زندگی در آن شرایط غیر ممکن می‌گردد. تا جایی که در عصر حاضر حوادث پس از بیماری‌های قلب و عروق و سرطان سومین علت اصلی مرگ و میر در کشورهای صنعتی است.از سوی دیگر، حوادث ناشی از کار، هزینه‌های بسیاری را بر دوش اقتصاد ملی هر کشور می‌گذارد به همین دلیل حفظ سلامت کارگران که عظیم‌ترین قشر هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند گذشته از جنبه انسانی آن، هم از نظر مصالح اجتماعی و اقتصادی و هم از نظر تأمین سلامت و فراهم ساختن آسایش و رفاه کارگران و تطبیق وضع کار با مقتضیات جسمی و روانی آنان،‌ یک وظیفه انسانی، یک احتیاج و یک شرط امکان انجام کار و فعالیت ثمر بخش است. کاری مهم و حیاتی که در هر کشوری بر عهده متخصصان بهداشت کار می‌باشد.
به عبارت دیگر دانش‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ تلاش‌ می‌کند تا با حذف‌ کردن‌ عوامل‌ خطرزای فیزیکی، شیمیایی، روانی و بیولوژیکی یا کاهش‌ تأثیرات‌ این‌ عوامل‌ از آسیب‌رسی‌ به‌ کارکنان‌ جلوگیری‌ نماید. برای‌ رسیدن‌ به‌ این‌ هدف‌ علم‌ بهداشت‌ دارای‌ سه‌ مرحله‌ مهم‌ و اساسی‌ است‌ که‌ این‌ مراحل‌ عبارتند از:
شناسایی‌، ارزیابی‌ و کنترل‌ عوامل‌ خطرزا؛ یعنی‌ متخصص‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ در مرحله‌ اول‌ خطر را شناسایی‌ کرده‌ و پس‌ از شناسایی‌ کامل‌، مقدار خطر را سنجش‌ می‌کند و در مرحله‌ آخر به‌ کنترل‌ عوامل‌ خطرزا می‌پردازد. گفتنی‌ است‌ که‌ مرحله‌ شناسایی‌ خطر در مقطع‌ کاردانی‌، ارزیابی‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ و کنترل‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ ارشد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ آموزش‌ داده‌ می‌شود.برای‌ مثال‌ یک‌ کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ در کارخانه‌ ریسندگی‌ و بافندگی‌ باید کانون‌های‌ خطر اعم‌ از منابع‌ ایجاد صدای‌ بیش‌ از حد مجاز، نوع‌ مواد شیمیایی‌ خطرناک‌ مورد استفاده‌، نحوه‌ نگهداری‌ مواد خطرناک‌ و طریقه‌ مصرف‌ آنها را شناسایی‌ کند. سپس‌ یک‌ کارشناس‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید تراکم‌ مقدار آلودگی‌ را در یک‌ متر مکعب‌ هوا تعیین‌ نماید و مشخص‌ کند که‌ مقدار آلودگی‌ بالاتر یا پائین‌تر از حد استاندارد است‌ که‌ در این‌ مرحله‌ کارشناس‌ با استفاده‌ از روش‌های‌ آنالیز پیچیده‌ و وسیعی‌ مانند آنالیز رنگ‌سنجی‌، آنالیز دستگاهی‌، گاز فورماتوگرافی‌، اکسپکفوتومتری‌ و روش‌های‌ دیگر ماده‌ شیمیایی‌ مورد نظر را سنجش‌ و مقدار آن‌ را تعیین‌ می‌کند. کارشناس‌ ارشد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ نیز پس‌ از این‌ که‌ عوامل‌ خطرزا شناسایی‌ و ارزیابی‌ شد باید روش‌ یا روش‌هایی‌ را پیشنهاد کند که‌ عوامل‌ زیان‌آور حذف‌ گردد یا کاهش‌ یابد و به‌ اندازه‌ استاندارد برسد. فارغ‌التحصیل‌ دکترا نیز به‌ تدریس‌ و تحقیق‌ در زمینه‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ می‌پردازد.
توانایی‌های‌ لازم‌ :
در رشته‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ عوامل‌ زیان‌آور مختلفی‌ اعم‌ از شیمیایی‌، فیزیکی‌، بیولوژیکی‌ و روانی‌ وجود دارد. از همین‌ رو دانشجوی‌ این‌ رشته‌ باید در دروس‌ پایه‌ مثل‌ ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌ و زیست‌شناسی‌ توانمند باشد؛ یعنی‌ برای‌ موفقیت‌ در بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید هم‌ در ریاضی‌ و فیزیک‌ و هم‌ در علوم‌ تجربی‌ پایه‌ای‌ قوی‌ داشت‌. دانشجوی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ باید از نظر جسمی‌ نیز سالم‌ باشد تا بتواند در محیط‌های‌ صنعتی‌ فعالیت‌ کند.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌ :
وزارتخانه‌های‌ کار، صنایع‌ و معادن‌، جهاد کشاورزی‌، نیرو، بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ از مراکز اصلی‌ جذب‌ فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ هستند. همچنین‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌های‌ بزرگی‌ مثل‌ شرکت‌ نفت‌، ذوب‌آهن‌، هواپیمایی‌ کشوری‌، ایران‌ خودرو و پلی‌اکریل‌ دارای‌ واحد بهداشت‌ حرفه‌ای‌ بسیار قوی‌ هستند که‌ در هریک‌ از این‌ واحدها چند کارشناس‌ ارشد، کارشناس‌ و کاردان‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ فعالیت‌ می‌کنند. تا جایی‌ که‌ در حال‌ حاضر بیش‌ از ۵۰ درصد از دانشجویان‌ کارشناسی‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌ نیز به‌ طور پاره‌وقت‌ در کارخانجات‌ و سازمان‌های‌ مختلف‌ به‌ عنوان‌ مشاوره‌ بهداشتی‌ فعالیت‌ می‌نمایند.
درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل :
دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌ :
فیزیک‌ عمومی‌، شیمی‌ تجزیه‌، پاتوبیولوژی‌، بهداشت‌ آب‌، شیمی‌ عمومی‌، فیزیولوژی‌ و تشریح‌، ریاضیات‌ پایه‌ و مقدمات‌ آمار، آموزش‌ بهداشت‌، کمک‌های‌ اولیه‌، بیوشیمی‌، حشره‌شناسی‌ پزشکی‌ و مبارزه‌ با ناقلین‌، شناسایی‌ عوارض‌ شیمیایی‌، دفع‌ مواد زائد صنعتی‌، ایمنی‌ در صنعت‌، اصول‌ تغذیه‌، آمار حیاتی‌ نظری‌، آمار حیاتی‌ عملی‌، شناسایی‌ عوامل‌ فیزیکی‌، تشکیلات‌ و خدمات‌ بهداشت‌ حرفه‌ای‌، مبارزه‌ با آلودگی‌های‌ هوای‌ محیط‌ کار، سم‌شناسی‌ صنعتی‌، آشنایی‌ با کلیات‌ پزشکی‌ و بیماری‌ها حرفه‌ای‌، حوادث‌ ناشی‌ از کار، مهندسی‌ انسانی‌، کارآموزی‌ در عرصه‌

منبع: کتاب آشنایی با رشته های دانشگاهی سازمان سنجش آموزش کشورتالیف خانم فیروزه سودایی ونرم افزار سامان رشته ی سازمان سنجش

 

لینک ثابت

icon برچسب ها:
 • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
 • تاریخ: ۱۹ خرداد ۱۳۸۹
 • ۲۳۵ نظر

 • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند
  mohamadi در ساعت ۱:۱۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۹ تیر ۱۳۸۹

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای مهر ۸۸هستم
  می خواستم بدونم رشته ما بعد از فارغ التحصیلی برای خانوما چه زمینه های کاری داره ؟
  زمینه های کاری در شهر های کوچک (به غیر از مراکز استان ) به چه صورت هست ؟
  ممنون میشم اگر جوابتون به صورت ایمیل دریافت کنم

  ناشناس در ساعت ۱۰:۵۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۳۸۹

  سلام من میخوام رشته ی بهداشت حرفه ای رو در انتخاب رشته انتخاب کنم ایا این رشته دکترا داره لطفا جوابمو تا تاریخ ۱۶ مرداد بدید

  roya در ساعت ۱۲:۴۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۳۸۹

  salam. man fareghoatahsile reshteye tajrobia hastam az mantaghe 3 ba rotbe konkure 9000. aya ehtemale ghabuli tu in reshtaro daram ya na?
  lotfan mano rahnamai konid. tashakor

  roya در ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۳۸۹

  salam. man fareghoatahsile reshteye tajrobia hastam az mantaghe 3 ba rotbe konkure 9000. aya ehtemale ghabuli tu in reshtaro daram ya na?
  lotfan mano rahnamai konid. tashakor

  تاریخ: ۷ شهریور ۱۳۸۹

  ادر سال ۱۳۸۹ با چه رتبه ی می توان رشته یکا رشناسی بهداشت حرفه ی قبول شد

  مهسا در ساعت ۱۱:۰۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱ مهر ۱۳۸۹

  سلام من فارغ تحصیل کارشناسی مامایی هستم ایا میتوانم در مقطع ارشد رشته بهداشت حرفه ای را ادامه دهم

  LAILA در ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۸۹

  سلام میخواستم در مورد جایگاه بهداشت حرفه ای بیشتر بدونم

  ابراهيم قبادي در ساعت ۱۲:۱۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۸۹

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من دانشجوی بهداشت حرفه ای ورودی ۸۹ در دانشگاهخ علو پزشکی تبریزهستم و هم چنین دارای گواهی پایان خدمت هستم می خواستم از شما بپرسم با شرایط من آیا شغلی برای من در بازار کار هست یا نه/در ضمن در صورت وجود به چه صورت
  ممنون می شوم که جواب را به ایمیلم ارسال فرمایید

  تاریخ: ۲ آبان ۱۳۸۹

  دوستان عزیز توجه داشته باشید برای اطلاع دقیق بهتر است به دانشگاههای محل سکونت خود مراجعه کنید

  سحر سوري در ساعت ۴:۳۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ آبان ۱۳۸۹

  باسلام
  لطفاکتابهای درسی کارشناسی بهداشت حرفه ای رامعرفی نمائید. وهجنین بازارکار اعلام فرمائید

  ف.ف در ساعت ۱:۰۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ آبان ۱۳۸۹

  باسلام
  من ورودی سال۸۹رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم
  آیابازارکاری برای خانمهادرشهرهای کوچک(بجزمراکزاستانها)وجوددارد؟
  آیادرشبکه های بهداشت هم برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی این رشته امکان استخدام شدن وجود دارد؟
  لطفاجواب رابه من ایمیل کنید
  باتشکر

  جواد فرهادیان در ساعت ۸:۰۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ آذر ۱۳۸۹

  سلام لطفا کتاب های درسی کارشناسی بهداشت عمومی رو معرفی کنید . و اگه میشه چارت انتخاب واحد رو هم علام نمایید . لطفا سریعتر جوبمو بدید.

  جواد فرهادیان در ساعت ۸:۱۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ آذر ۱۳۸۹

  لطفاکتابهای درسی کارشناسی بهداشت عمومی و همچنین چارت انتخاب واحدرامعرفی نمائید.لطفا سریعتر جوابم رو بدید.

  مریم در ساعت ۲:۱۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ دی ۱۳۸۹

  با سلام و خسته نباشید من فارغ التحصیل رشته حسابداری و کارمند دانشگاه علوم پزشکی هستم.امسال میخوام برای کارشناسی ارشد رشته بهداشت حرفه ای شرکت کنم میخواستم ببینم امکانپذیر هست؟
  یاد اور میشم که بنده قصد ادامه این رشته تا مقطع دکترا را دارم
  با کمال تشکر

  tohid در ساعت ۱۱:۵۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۹ دی ۱۳۸۹

  salam man diplome electronik daram mitunam mitunam kardani in reshte ro entekhab konam?

  هادی در ساعت ۵:۰۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۵ بهمن ۱۳۸۹

  من دیپله تجربی هستم آیا درکنکور آزاد رشته عمران قبول میشوم

  معصومه در ساعت ۱:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۸ بهمن ۱۳۸۹

  سلام من ورودی مهر ۸۹ در رشته بهداشت حرفه ای هستم خواستم در مورد بازار کار بهداشت حرفه ای در مشهد و برای خانم ها بدونم .و لطفا پیش نیاز هایی که برای بهتر بودن کار ما مفید است توضیح دهید.

  باران در ساعت ۴:۵۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۵ اسفند ۱۳۸۹

  با عرض سلام و خسته نباشید , من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای ورودی مهر ۸۸ هستم .میخواستم ببینم برای امتحان ارشد چه رشته هایی میتونم امتحان بدم ؟ ممنون میشم که جواب برام ایمیل کنید.
  با تشکر فراوان

  پانته آ در ساعت ۳:۳۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ اسفند ۱۳۸۹

  سلام بهداشت حرفه ای اگه آدم منطقی باشیم جز بهترین رشته هاست وقتی میبینم ترم بالایی های من که کاردانی خوندن الان مشغول کار هستن اعتماد به نفسم بیشتر واز اینکه این رشته را انتخاب کردم خیلی خوشحالم هم رشته ی شیرینی هست هم باحال ضمنا با حال ترین دانشجویان رو هم اگه میخواهید پیدا کنید برید دنبال دانشجویان(مهندسین) بهداشت حرفه ای ضمنا از همین جا به تمامی بهداشت حرفه ای ها تمام دنیا سلام میکنم

  بهداشت حرفه ای دوستت دارم یه دنیا

  افسانه در ساعت ۴:۵۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ اسفند ۱۳۸۹

  سلام من کارشناس مهندسی شیمی هستم خواستم برای ارشد این رشته رو انتخاب کنم که در منابع ارشد آزمون وزارت بهداشت منابع کاملا مختصر به صورت زیر بوده :
  بهداشت حرفه ای ضریب ۵
  شیمی ض ۲
  فیزیک ض ۲
  فیزیولوزی و آناتومی ض۱
  زبان عمومی
  میشه اینارو باز کنید که کدوم شیمی یا کدوم فیزیک و چه درسایی از بهداشت حرفه ای؟

  حجت در ساعت ۵:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ فروردین ۱۳۹۰

  سلام لیست دانشگاههای آزاد دارای رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای رو اگه میشه برا من ارسال کنید

  sara در ساعت ۹:۰۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰

  سلام من دانشجوی مهندسی کشاورزی -خاکشناسی ورودی ۸۹ هستم که رشته کاردانی بهداشت حرفه ای هم قبول شدم الان موقع تغییر رشته است به نظر شما از کارشناسی بیام کاردانی ؟
  می تونید در مورد آینده شغلی هردو رشته کمی برام توضیح بدید یه تصمیم درست بگیرم ؟
  ممنون میشم جواب سوالاتم را هرچه زودتر برام بفرستید خیلی فرصت برای تغییر رشته ندارم.

  ناشناس در ساعت ۱۱:۱۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۰

  سلام دوستان من ترم۳بهداشت حرفه ای هستم

  فاطمه در ساعت ۶:۲۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۶ تیر ۱۳۹۰

  سلام خسته نباشید،من فوق دیپلم رشته کامپیوتر هستم به رشته بهداشت حرفه ای خیلی علاقه دارم خواستم از شما راهنمایی بگیرم که آیا برای من مقدور هست که کارشناسی ام را بهداشت حرفه ای بخوانم یا باید کلا تغیر رشته بدهم خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

  abed در ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ تیر ۱۳۹۰

  با سلام اگه میشه جوابای دوستان رو توسایت هم قرار بدین تا کسانی مثل ما هم بتونیم استفاده کنیم
  ممنونم از لطف شما

  mohammad در ساعت ۱۲:۵۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۰

  salam.man faroghol tahsile behdashte herfeei hastam.az lahaze bazare kar in reshte to olom pezeshki take

  محسن-ر در ساعت ۲:۳۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰

  سلام من دانشجوی بهداشت حرفه ای علوم پزشکی یزد هستم ورودی ۸۸ من توصیه می کنم حتما با علاقه این رشته را انتخاب کنید این رشته مباحث فیزیک و شیمی نسبتا سختی داره این رشته همه ی زمینه های کاری را داره و هرکس با علاقه به این رشته پا بذاره من بهش قول میدم که تا آخر عمرش راضی می مونه و شان و منزلت مهندسی هم داره هیچ رشته ای به اندازه این رشته بازار کار نداره مطمئن باشین

  تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰

  این رشته تا دکترا داره ارشد این رشته شاخه های hse – بهداشت حرفه ای سم شناسی – ارگونومی هستند که هر کدوم زمینه ی کاری متفاوتی دارن . من این رشته را خیلی خیلی خیلی دوس دارم و به همه بچه های بهداشت حرفه ای سلام میکنم

  negin در ساعت ۸:۵۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰

  salam man emsal mikham beram sale dovvome motavassete va reshteye tajrobi ro entekhab kardam
  az azizani ke to in reshte (behdasht herfei) tahsil mikonan niaz be rahnamaee daram ,chon in reshtaro va3 daneshgah entekhab kardam

  mamnoon az site khoobetoon kheyli estefade kardam

  ho3ein در ساعت ۱:۰۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۰

  با عرض سلام و خسته نباشد.من در انتخاب رشته ی دانشگاه ازاد رشته ی کاردانی بهداشت حرفه ای انتخاب کرده ام.میخواستم بدونم کنکور کاردانی به کارشناسی ان چطور است.ایا اگر من جزو نفرات برتر کلاس باشم میتوانم بدون کنکور وارد کارشناسی بشوم.ممنون از لطف شما

  امیر در ساعت ۱:۲۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۰

  می خواستم بدونم بازار کار بهداشت حرفه ای تا ۴ سال آینده چطوریه؟ با تشکر

  سنا در ساعت ۷:۱۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۰

  باسلام
  میخواستم از جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از رشته های کارشناسی باخبر بشم لطفا را هنماییم کنید.با تشکر

  مریم در ساعت ۱۱:۰۴ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ شهریور ۱۳۹۰

  من ازاد کاردانی قبول شدم به نظر شما می ارزه دو سال پول بدم یا دوباره بشینم بخونم

  sayona در ساعت ۱۲:۴۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ شهریور ۱۳۹۰

  man toye behdasht herfei ghabol shodam aya beram
  jon madareton behem javab bedid chon mikham beram onja
  ,amnoon

  RamyaR در ساعت ۵:۰۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ شهریور ۱۳۹۰

  سلام همین امروز جواب تعیین رشتم اومدو مهندسی بهداشت حرفه ی قزوین قبول شدم .. میخواستم بدونم این رشته چه گرایش هایی تو مقطع کارشناسی ارشد داره ؟

  زهره در ساعت ۶:۳۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ شهریور ۱۳۹۰

  سلام
  من در رشته مهندسی بهداشت حرفه ای روزانه قم در سال ۹۰ و مهندسی شیمی دانشگاه ازاد واحد شهریار قبول شده ام اگر ممکن است مرا در انتخاب یکی از این دو رشته راهنمایی کنید.
  لطفا جواب را به ایمیل ارسال کنید تا تاریخ ۲۵/۶/۹۰
  باتشکر

  maryam در ساعت ۶:۴۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ شهریور ۱۳۹۰

  با سلام من کارشناسی شیمی دارم.میخوام واسه ارشد بهداشت حرفهای ادامه بدم.اگر ممکنه بگید فیزیک وشیمی و ریاضی از کدوم منبع بخونیم؟

  vc در ساعت ۲:۴۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ شهریور ۱۳۹۰

  بازار کار رشته بهداشت حرفه ای بهتره یا فن اوری اطلاعات سلامت

  حسین و ناصر در ساعت ۲:۰۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ شهریور ۱۳۹۰

  اگه از من میپرسید مهندسی بهداشت حرفه ای رو ولش کنین رشته اینده داری نیست از من باشه برین غیر انتفایی حسابداری بخونید ولی مهندسی بهداشت حرفه ای رو نخونید. ما خودمون کارشناسی بهداشت حرفه ای خوندیم

  میلاد در ساعت ۳:۵۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۹ شهریور ۱۳۹۰

  با سلام بنده دیپلم ادبیات و علوم انسانی هستم آیا می توانم در رشته بهداشت حرفه ای (کاردانی) ادامه تحصیل دهم لطفاً پاسخ را به ایمیل ارسال نمائید. با سپاس

  مهدی در ساعت ۸:۴۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۰ شهریور ۱۳۹۰

  سلام.تو سایت نوشتید بازار کار رشته بهداشت عمومی اما هیچ اطلاعاتی دربارش نذاشتید میشه خواهش کنم درباره بهداشت عمومی هم اطلاعت بذارید ممنون

  لیلا از قم در ساعت ۲:۱۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۰

  سلام
  این همه سوال خوب دوستان پرسیدن که اکثر قریب به اتقاقشون سوالای به درد بخور و خوبی بود
  کسی قصد نداره جواب بده؟؟؟؟؟
  پس لطفا سیستم نظردهی رو از اینجا بردارید که الکی سر کار نباشیم

  زهرا در ساعت ۲:۲۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۰

  اگر کسی اینجا رو میخونه لطفا به سوالم جواب بده
  من لیسانس بهداشت محیط دارم
  متاسفانه بازار کار بهداشت محیط به خصوص تو شهر من واسه خانووما در حد صفره
  میخام یک بار دیگه گنکور کاردانی به کارشناسی بدم و این بار یه گرایش بهداشت حرفه ای انتخاب کنم چون دوستانم که حرفه ای بودن اکثرا جذب کار شدن
  میخاستم ببینم اوولا این تصمیم درسته؟؟؟ و دوما اگر بخام این کارو بکنم باید جه کتابای بخونم
  بخدا اگز جواب این سوالمو بدین منو از سردرگمی بزرگی رها کردین
  منتظر جوام سوالم میمونم

  محمد در ساعت ۲:۴۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱ مهر ۱۳۹۰

  باسلام در مورد بازار کار بهداشت حرفه ای در خوزستان می خواسم بدونم من دانشجوی کارشناسی نا پیوسته ی اهواز هستم و کارت پایان خدمت دارم

  pariya در ساعت ۱:۴۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۴ مهر ۱۳۹۰

  salam bacheha man alan daneshjuye terme 1 parastarayam mikhastam bedunam age beram behdasht hrfeyi behtare ya badtar?kolan bazare karesh chetoriye?

  یوسف در ساعت ۱۲:۳۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ مهر ۱۳۹۰

  سلام من بهداشت حرفه ای ارومیه قبول شدم وخیلی ازش دل سردم میخواستم ببینم برمفوریت پزشکی بهتراست یانه؟؟؟؟؟؟؟

  الب در ساعت ۸:۵۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۰

  سلام

  حامد در ساعت ۹:۰۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۰

  سلام دانشجوی ترم اول پرستاری هستم رشته خودمو تغییر دادم به مهندسی بهداشت حرفه ای میخوام بدونم ایندم تو این رشته چطوره؟خواهشن زود جواب میخوام

  ناشناس در ساعت ۳:۳۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۰

  باسلام

  امنه در ساعت ۶:۱۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۰

  سلام امیدوارم هر کجا باشین حالتون خوب باشه من کارشناسی بهداشت حرفه ای ساری قبول شدم .من خونه مون گرگان .می خواستم بدونم ایا توی گرگان بعد فارغ التحصیلی برام کاری هست .اگه باشه برای دولت کار می کنیم یا برای شرکت خصوصی .حقوقش چقدر .قربونتون . خدا نگهدار

  امنه در ساعت ۱۰:۵۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۰

  سلام می خواستم بدونم برای من که دخترم مهندسی بهداشت حرفه ای ساری بهتره یا اتاق عمل گرگان .حقوق کدومشون بیشتره . ممنون میشم جوابم بدین . بای ا

  borhan در ساعت ۲:۵۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۰

  salam,man daneshjuye terme avale mohandesi behdashte mohite urmieh hastam;mikham bedunam herfeyi behtare ya hamin mohit az nazare ayande shogly va edame tahsil,be nazare shoma taghyire reshte bedam ya na? ba tashakor az site khubetun babay

  صفا در ساعت ۱۱:۵۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۰

  سلام من با خوندن مطالبتون راجب رشتم توجیه نشدم من اصلا توانایی کارایی رو که گفتین در خودم نمینم باید چکار کنم؟>

  تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۰

  سلام برای فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای فرصت شغلی داریم

  پروانه در ساعت ۱۱:۳۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ آبان ۱۳۹۰

  با سلام رشته های دوره شبانه دانشگاه علوم پزشکی قزوین رو میخواستم .ممنون می شم به ایمیلم بفرستین

  سپیده در ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۶ آبان ۱۳۹۰

  سلام من دانشجوی کاردانی بهداشت حرفه ای هستم. می خوام کارشناسی بهداشت محیط بخونم. به نظر شما بازار کارش خوبه؟

  سپیده در ساعت ۱۲:۲۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۶ آبان ۱۳۹۰

  لطفا جوابشو برام ارسال کنید

  مریم در ساعت ۵:۴۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ آبان ۱۳۹۰

  میخواستم ببینم رشته بهداشت کدوم گرایشهاش اینده ی شغلی خوبی داره.

  مهری در ساعت ۳:۰۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۰

  سلام مریم جان . بهداشت حرفه ای با توجه به اینکه هم در بخش خصوصی ( به صورت گسترده ) و هم در بخش دولتی بازار کار بسیار خوبی داره توصیه می کنم انتخاب بهداشت حرفه ای را داشته باشید . ضمنا من خودم کارشناس بهداشت حرفه ای هستم و ۷ سال سابقه کار دارم و از درامد خوبی هم برخوردارم . این رشته در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های متنوعی داره و بازار کارش هم بهتر میشه .موفق باشی

  مهری در ساعت ۳:۰۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۰

  سلام آقا یوسف . شاید جواب من برای شما دیر باشه و تصمیم خودتونو گرفته باشید اما این رشته رشته بسیار خوب و متنوعی و دارای بازار کار خوب به خصوص برای آقایان است . پس تردید نکنید مگر اینکه علاقه شما چیز دیگری باشه که اگر اینطور حتما برید دنبال علاقتون

  saeed در ساعت ۱۰:۲۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۰

  سلام. من دانشجوی ترم اول رشته هوشبری هستم میخواستم مقایسه ی این رشته با کارشناسی بهداشت حرفه ای رابدونم واین که رشته بهداشت حرفه ای رو ازنظرچگونگی کاروبازارکاربدونم.خواهشمندم هر چه سریعتر باسخ مرا بدهید.ممنونم

  من در ساعت ۱۰:۳۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۰

  سلام
  من سال دوم زیست شناسی جانوری دانشگاه فردوسی میخونم.
  میخوام تغییر رشته بدم و رشته بهداشت حرفه ای رو بخونم.
  آیا ارزش داره؟
  من کارکردن خیلی برام مهمه.
  لطفا سریع تر جوابو برام ایمیل کنین.
  عجله دارم
  ممنونم

  كامبيز در ساعت ۱۱:۲۶ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۰

  سلام منابع ارشدبهداشت حرفه ای رو می خواستم بدونم اگه می شه به ایمیلم ارسال کنید

  javad در ساعت ۹:۲۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۸ آبان ۱۳۹۰

  با سلام
  لطفا وبلاگ تخصصی نسبت به رشته بهداشت حرفه ای معرفی کنید

  ميلاد در ساعت ۹:۳۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۰

  سلام لطفامنابعی که بایدبرای ازمون کاردانی به کارشناسی خوانده شودرابرایم ایمیل کنیدباتشکر

  مريم مرادي در ساعت ۲:۲۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ آذر ۱۳۹۰

  سلام من لیسانس صنایع غذایی دارم میخواهم ارشد بهداشت حرفه ای شرکت کنم نظر شما دراین زمینه چیست؟

  اسماخانم در ساعت ۱۲:۴۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۴ آذر ۱۳۹۰

  سلام بردوستان گل مهندسیای حرفه ای تازه گفتگوتون رو دیدم من ترم اول همین رشته ام خیلی دوست داشتم درمورد رشته ام چیزای بیشتری بدونم وشمامنو به رشته ام امیدوارکردین والان حس میکنم هرروز که میگذره دارم به رشته ام علاقه مندترمیشم دوستتون دارم

  سارا در ساعت ۱۱:۳۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ آذر ۱۳۹۰

  سلام

  فرزانه در ساعت ۱۰:۱۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ آذر ۱۳۹۰

  سلام.من دانشجوی ترم پنج مهندسی بهداشت حرفه ای هستم.خودم خیلی به این رشته امیدوارم ومطمئنم بازارکارش خوبه ولی به خاطرحرفای دوستام دلسردشدم.میخواستم ببینم واسه من که دخترم کارپیدامیشه یابایدبیخیال کاربشم؟ممنون

  سارا در ساعت ۱۰:۰۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ آذر ۱۳۹۰

  من از اهرچی پزشک و دندان پزشک و ماما و گفتار درمانی و علوم ازمایشگاه و رادیولوژیست و بهوز و مشاور و…پرسیدم همه ی اونا بهداشت حرفه ای رو تایید کردند و گفتند این رشته از لحاظ بازارکار تو بورسه

  ناشناس در ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۰

  سلام بر همگی: چیه بابا شما همه از رشته خوبتون سوال میپرسین چرا شک کردین.من داشجو ترم اول پرستاری دانشکده بهشتی رشت هستم رشتمو به مهندسی بهداشت حرفه ای تغییر دادم خیلی هم خوشحالم بخدا رشته بهداشت حرفه ای کولاکه از همه نظر تحقیق کردم برین حالشو ببرین

  پيمان خاوري نژاد در ساعت ۱۰:۴۷ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ دی ۱۳۹۰

  سلام
  من کارشناسی زیست رو تموم کردم اما بازار کار نداشت الان دارم بهداشت حرفه ای میخونم چون آینده شغلی داره، چون مهندس میشی ،چون کلاس داره از این گذشته داداش دوستم خلیل هم مهندس بهداشت حرفه ای هست معمولا کشورهای خارجی هست کلی حال مکنه
  بله

  من در ساعت ۱۲:۴۲ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ دی ۱۳۹۰

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم می خواستم بدونم آیا می تونم کارشناسی ارشد عمران شرکت کنم

  elahe behravesh در ساعت ۷:۲۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ بهمن ۱۳۹۰

  salam man diplome ensani daram va alaghe be reshte behdasht va imeni daram az shoma khaheshmandam darbareye in reshte ettalaate bishtari be ma bedahid mamnon misham.

  سمانه در ساعت ۱۲:۲۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۰

  من دانشجوی ترم سه هستم می خوام به رشته بهداشت حرفه ای تغییر رشته بدم آیا کار درستی می کنم

  عليرضا بخش ابادي در ساعت ۹:۲۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۰

  سلام من دانشجویی کاردانی بهداشت حرفه ای هستم و امسال باید کنکور شرکت کنم ولی نمیدونم کدوم منابع بهتره چون منابع مختلفی وجودد اره این تنها مشکل من نیست مشکل تمام دوستانم که میخواهند کنکور کارشناسی بهداشت حرفه ای بدهند لطفاً کمک کنید ممنونم

  زهرا در ساعت ۸:۲۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ بهمن ۱۳۹۰

  به نظر من بهترین رشته علوم پزشکی همون حرفه ایشه اول اینکه تو دوران تحصیلشون علافنو دوم اینکه نونشون توروغنه اگه برن تو یه شرکت درست وحسابی………….

  معصومه در ساعت ۴:۳۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۹۰

  سلام.خسته نباشید.من تیر ماه ۹۰ در رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای ناپیوسته فارق التخصیل شدم،الان تو مرکز بهداشت کار می کنم ،می خوام بدونم برا تدریس در دانشکده بهداشت باید چه شرایطی داشته باشیم و حتما باید فارق التحصیل دانشگاه سراسری باشم منظورم مدرک ارشد هستش.ممنون میشم اگه جواب بدین.مرسی

  زهرا در ساعت ۱۲:۲۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۰

  باسلام وخسته نباشید رشته کارشناسیم مهندسی صنایع تحلیل سیستم ها هست واسه ارشد بهداشت حرفه ای رو میخوام دنبال کنم کدوم موسسه چه منابعی اگه کامل راهنماییم کنین ممنون میشم لطفا جواب رو برام ایمیل کنین خیلی خیلی ممنون

  نازنین در ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱ اسفند ۱۳۹۰

  سلام خسته نباشید:
  من دانشجوی ترم ۵بهداشت حرفه ای هستم می خواستم ببینم برای ارشد این رشته رو ادامه بدم خوبه یا رشته سم شناسی پزشکی.قابل توجه این که اصلا رشته خودم را از نظر محیط کاری دوست ندارم و کار در ازمایشگاه را بیشتر دوست دارم.

  آسو در ساعت ۱۲:۵۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ اسفند ۱۳۹۰

  باسلام.من میخوام واسه کنکورکارشناسی رشته بهداشت حرفه ای شرکت کنم ولی به دلیل تنوع منابع دواقعا سردرگمم اگه میشه راهنماییم کنید

  بهروز در ساعت ۳:۲۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ اسفند ۱۳۹۰

  باسلام خدمت هم رشته ای های گلم.من دانشجوی ترم ۷دانشگاه علوم پزشکی شیرازم بخدابجه های ماازترم ۶به بعددارن میرن سرکار.رشتتونو دوست داشته باشین که بدجوری ترکونده

  zahra در ساعت ۷:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ اسفند ۱۳۹۰

  سلام.من دانشجی ترم ۴کارشناسی بهداشت حرفه ای اصفهان هستم .اوایل علاقه ای به رشتم نداشتم.ولی کم کم دارم عاشقش میشم.لطفا منابع کنکور ارشدش رو به ایمیل من بفرسین.در ضمن میخواستم بدونم میشه تو همین دوران کارشناسی مقاله ای در این زمینه ارایه بدیم یا بزایم واسه مراحل بعدی تحصیلمون.اگه میشه لطفا چند تا لیست مقاله ای که بنظرتون تا حالا بهش پرداخته نشده رو برام بفرسین.

  سمیه.خ در ساعت ۸:۰۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ اسفند ۱۳۹۰

  سلام عرض میکنم خدمت همه مهندسین بهداشت حرفه ای
  من ترم ۶ کارشناسی پیوسته حرفه ای هستم اصلا به این رشته علاقه ای ندارم شاید به خاطر تحت تاثیر قرار گرفتن حرفهای دیگران ولی شماها بانظرای خوبتون منو دلگرم کردین خیلی باحالید . ممنون ممنون ممنون

  ليلا در ساعت ۸:۱۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰

  با سلام مدرک من کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزار از دانشگاه جامع علمی کاربردی هست آیا میتونم برای ارشد رشته بهداشت محیط رو ادامه بدم
  لطفا پاسخ رو برام میل کنید متشکرم

  سارا در ساعت ۸:۲۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۰

  سلام من دانشجوی ترم سه بهداشت حرفه ای هستم.میخواستم بدونم برای ارشد میتونم چه رشته هایی شرکت کنم؟با تشکر

  فریماه در ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۰

  سلام دوستان…
  من دانشجوی مهندسی بهداشت حرفه ای هستم.این رشته کولاکه.خداوکیلی کدوم رشته رو سراغ دارین که توش هم نقشه کشی باشه هم فیزیولوژی؟تنوع این رشته فوق العاده است اگه از صنعت خوشتون میاد اگه کار تو محیطای بیمارستانیرو دوست دارید حتی اگه دوست دارید شرکت مهندسی تاسیس کنید شک نکنید بهداشت حرفه ای همونیه که دنبالشید در ضمن این اسم بهداشت هیچ ربطی به رشته نداره!با آرزوی موفقیت

  h در ساعت ۳:۵۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ اسفند ۱۳۹۰

  سلام اگه میخواین هم رشته تون باکلاس باشه (مهندسی)هم بازار کارش خوب باشه هم درآمد بالا پیشنهاد میکنم بهداشت حرفه ای رو انتخاب کنید من خودم دانشجوی ناپیوسته بهداشت حرفه ای هستم همین الانم با مدرک کاردانی تو یه شرکت کارمیکنم

  غزل در ساعت ۴:۵۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۵ فروردین ۱۳۹۱

  سلام.من فارغ تحصیل فیزیکم واسه ارشد بهداشت حرفه ای خوبه؟منابع معرفی کنید لطفا.اینده کاری چطوره وبه چه چیزایی بستگی داره؟

  سمیه در ساعت ۷:۲۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۶ فروردین ۱۳۹۱

  با سلام و تبریک سال نو
  من فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی مقطع کاردانی هستم و خیلی علاقه‏‏ مند به رشته بهداشت حرفه ای هستم.می خوام بدونم برای کارشناسی میتونم تغییر رشته به بهداشت حرفه ای داشته باشم.
  خواهش می کنم به ایمیلم جواب بدهید چون دارم برای کنکورش می خونم ولی نگرانم تلاشم بی فاییده باشه.مرسی

  کارشناس بهداشت حرفه ای در ساعت ۴:۱۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۱

  با سلام خدمت دوستان

  اول خواستم یه توضیحی در مورد دروس تخصصی و عمومی این رشته داشته باشم و اون اینکه دروسی که اینجا ذکر شده تقریبا اکثرا برای مقطع کاردانیه از جمله دروس دیگه میشه به مدیریت ریسک، کلیات پزشکی، بیماری های ناشی از کار، شناسایی عوامل شیمیایی و فیزیکی محیط کار، روانشناسی صنعتی، تهویه صنعتی، ایمنی در صنعت اشاره کرد.

  اما در مورد بازار کار اکثر دوستان من با دوره ی کاردانی رشته هم تونستن منبع درآمدی داشته باشن و وارد بازار کار بشن.

  این رشته علاوه بر اینکه رشته لوکسیه فوق العاده رشته ی جذاب و شیرینیه بطوریکه اگر در کارت مهارت داشته باشی و البته علاقه از هر چیزی میتونی سر در بیاری ایمنی، پزشکی، صنعت و …

  کارشناس بهداشت حرفه ای در ساعت ۴:۲۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۱

  تقریبا اکثر نظرات رو خوندم و یه توصیه به دوستانی دارم که رشتهی دوره ی کاردانیشون چیز دیگه ای بوده و برای کارشناسی میخوان بهداشت حرفه ای بخونن.

  این رشته کاملا تخصصیه و دوره ی کاردانیش مقدمه ای بر کارشناسیه مثلا مثل یه کتاب درسی میمونه که تا درسهای اول رو نخونید درسهای بعدی رو اصلامتوجه نمیشید و این باعث میشه خودتون بعدا خیلی اذیت بشین و مشکلاتی چه در حین تحصیل وچه در کار براتون پیش بیاد (این رو با توجه به دیده هام گفتم)

  البته الان این رشته دیگه کارشناسی پیوسته شده اما دوستانی که رشته ی کارشناسیش رشته ی دیگری است و ارشد میخوان حرفه ای بخونن دیگه وضعیتشون خیلی بدتره.

  به نظر من اشتباهی که سازمان سنجش آموزش پزشکی داره اینکه کارشناسی برخی رشته های دیگه هم میتونن ارشد حرفه ای بخونن که کاملا اشتباهه این رشته تخصصیه و دانش آموختگان بهداشت حرفه ای باید مقاطع بالاتر رو ادامه بدن…

  حسین در ساعت ۱۲:۵۷ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ فروردین ۱۳۹۱

  سلام.من دانشجوی ترم ۶مهندسی بهداشت حرفه ای ستم.اخه کی گفته ما علافیم.هاااااا.خدایش انقدر که ما ریاضی و فیزیک و شیمی داریم هنگ کردیم.کی گفته علافیم.وقتی ارشد باید جلد ۱ و ۲و۳ فیزیک هالیدی رو امتحان بدم.کی گفته علافیم وقتی تو ارشد بای دیفرانسیل و انتگرال و هندسه امتحان بدیم.خدایش رشته ای به سختی ما تو علوم پزشکی نیست.اصلا ما جامون تو علوم پزشکی نیست.باید این رشته رو در دانشگاه های ریاضی فیزیک قرار بدن نه علوم پزشکی.

  تاریخ: ۳۰ فروردین ۱۳۹۱

  من میخواستم درباره ی بازار کار رشته ی تجربی سوالات خود را فراهم آورم
  لطفا توضیحات بیشتری در رابطه با این شغل فراهم بیاورید

  ناصر در ساعت ۴:۰۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم ۲ مهندسی بهداشت حرفه ای هستم،لطفا لیست دانشگاهایی که رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای رو پذیرش میکنند برام بفرستین(خیلی ضروری)با تشکر.

  ناشناس در ساعت ۴:۳۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱

  سلام من فارغ التحصیل کاردانی بهداشت حرفه ای هستم از دانشگاه علوم پزشکی گیلان. هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی این رشته ندارم چون چند مدت در یک کارخانه مشغول بودم و متوجه شدم که محیط کاری آن اصلا برای خانوما مناسب نیست. فقط امیدوارم که استخدام شم. ولی دانشگاه هم هر چی آزمون استخدامی می دازه (مازندران) همش بهداشت محیط می خوان. تو درمانگاه هم کارهای بهداشت حرفه ای و محیط ادغام شدن. دیگه واقعا کلافه هستم و نمی دونم باید چی کار کنم.

  دانشجویان مهندسی بهدااشت حرفه ای خرم آباد در ساعت ۸:۱۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱

  سلام به همه ی مهندسای عزیز به نظر شما در شهر ما میشه توی این رشته موفق شد

  مرضیه در ساعت ۳:۴۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

  سلام آقای علیرضا بخش آبادی وهمه مهندسین خودمون.من خودمم امسال کنکور کارشناسی بهداشت حرفه ای دارم.ای خدا همه ما رو قبول کن آمین.راستش برادر ،من که از استادام و از قبولیهای کارشناسی در مورد منابع کنکور پرسیدم گفتن که کلیات چوبینه/سم شناسی ثنایی/بیماریهای شغلی عقیلی نژاد /ایمنی حریق رستم گلمحمدی از بهترین منابع کنکوره….ایشاا… که هم من و هم همه کنکوریها قبول میشیم.

  عمار کامکار در ساعت ۱۱:۲۶ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱

  سلام خسته نباشین….
  من دانشجویی رشته نفت هستم ترم۶ میخام از تابستون براامتحان ارشد بخونم.میخاستم بدونم میتونم در رشته بهداشت محیط ادامه تحصیل بدم یانه؟
  به نظر شمابااین مدرک در شرکت نفت احتمال استخدام شدن دارم؟

  سمانه در ساعت ۱:۳۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

  با سلا موخسته نباشید من برای ارشد میخوام رشته بهداشت حرفه ای رو بخونم خ.اهش میکنم درباره منابع این رشته واینکه از کجا میشه این منابع رو تهیه کرد راهنمایی کنید
  ممنون از لطف همه شما عزیزان

  مریم در ساعت ۱۲:۳۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ خرداد ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم ۴بهداشت حرفه ای دانشگاه شهید بهشتی هستم و از ترم ۳به بعد که درسها تخصصی شده به این رشته بسیار علاقه مند شدم و فکر می کنم قسمت ازمایشگاه برای خانمها محیط بسیار خوبی باشه البته این رشته برای ادمهای باوجدان و دلسوز مناسبه که جون ادما براشون مهمه

  monir در ساعت ۹:۴۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ خرداد ۱۳۹۱

  salam.lisanse parastari hastam.mikhastam darmurede bazare kare reshteye amuzeshe behdasht behem komak konin.akhe mikham vase arshad amuzeshe behdasht bekhunam.mersi

  ناشناس در ساعت ۱۱:۵۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۱

  سلام خوشبحالتون که دارید علاقمند میشید به رشتتون من که روز به روز میگذره بدترمیشم دلسوز هستم اماحال حوصله فیزیکاوشیمیاشوندارم

  شیوا در ساعت ۲:۰۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ خرداد ۱۳۹۱

  سلام.من دانشجوی سال اخر مهندسی محیط زیست هستم.ایا می توانم برای فوق بهداشت محیط امتحان بدهم؟؟؟

  ماندانا در ساعت ۵:۳۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱

  سلااااااااااااااااااااام به همه مهنسین بهداشت حرفه ای
  قابل توجه همه من ترم ۴ هستم اولش دلسر ذ بودم اما الان عاشق این رشته ام به خصوص ازمایشگاش
  ضمنا از ترم ۷ هم میرم سر کار هورااااااااااااا
  هم برا خانوما کار هست هم برا آقایون
  موفق باشین

  تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱

  بهداشت حرفه ای بوس بووووووووووووووووووووس i love u

  راضیه در ساعت ۱۰:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ خرداد ۱۳۹۱

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من فارق اتحصیل رشته کارشناسی بهداشت محیط هستم.میخاستم بدونم ارشد بهداشت محیط شرکت کنم بهتره یا بهداشت حرفه ای ؟موقعیت شغلی بعد از فارق التحصیلی ارشد واسم خیلی مهمه.لطفا بگید اگه ارشد بهداشت حرفه ای بخونم در چه زمینه هایی میتونم مشغول به کار بشم
  پیشاپیش از پاسخگوییتون سپاسگذارم

  مهدی در ساعت ۹:۵۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ خرداد ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ارشد مهندسی شیمی هستم که کارشناسی بهداشت حرفه ای دارم ،کسانی که به این رشته علاقه داشته باشند مطمئن باشند موفق می شن وگرنه باید مثل من تغییر رشته بدن که کار خیلی سختی بود ولی شدنیه

  معصومه در ساعت ۱۱:۴۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۱

  واقعا چرا هیچ کس پیدا نمی شه به سوالات پاسخ بده تقریبا سوالات سوالات من هم هست

  برهام در ساعت ۷:۰۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۱

  با سلام من کارشناس شیمی محض هستم میخواستم بدونم برای ارشد میتونم بهداشت حرفه ای بخونم ایا بازار کارش در آینده خوبه ومیخواستم منابع آن را بدونم ممنونم

  مریم در ساعت ۱۱:۰۴ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

  سلام خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من کاردان بهداشت محیط هستم فارق التحصیل ۸۰ الان ۳۲ سالمه تصمیم گرفتم کارشناسی امتحان بدم میتونم تغییر بدهم به حسابداری؟ اگه نه کارشناسی بهداشت محیط واقعا آینده داره؟ممنون

  اعظم در ساعت ۲:۰۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ تیر ۱۳۹۱

  سلام .اینکه خانوما میگند واسشون تو این رشته کار نیست اشتباه محضه .البته من تو اصفهانم نمیدونم تو شهرهای کوچیک چه خبره .من فقط سه روز تو هفته شاغلم ومشاوره تو شرکتهای کوچیک دارم ودر آمدم برابر یه مهندس فول تایمه که تمام روزهارو میره خدارو شکر میکنم که تونستم اینقدر موفق باشم و همچنیندرآمد خوبی داشته باشم.

  ایکس من در ساعت ۵:۱۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ تیر ۱۳۹۱

  خواهشا بدون دروغ و تعارف و اینگه بخواین دل خودتون رو خوش کنین بگین واقعا بازار کار داره یا نه؟ من دانشجوی کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی تبریز ورودی ۹۰ هستم با تشکر جواب رو در سایت بگذارید

  یگانه در ساعت ۱۱:۳۴ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ تیر ۱۳۹۱

  سلام . من کاردان بهداشت حرفه ای هستم. رشته ی خوبی دارم اما مشکل اینجاست که علاقه ای بهش ندارم .فکر میکنم برا خانوما مناسب نیست. الان دارم تو مرکز بهداشت طرحمو می گذرونم. از محیط کارخونه متنفرم. کنکور کارشناسی ام تو راهه اما من تقریبأ بی خیالش شدم. دلم میخواد از اول کنکور سراسری بدم.
  دوستان لطفأ راهنماییم کنید.

  مهسا در ساعت ۱۰:۴۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ تیر ۱۳۹۱

  مطمئن باشید همتون بی کار می شید اخه بهداشتم شد رشته؟؟؟؟

  یاسرسالاری در ساعت ۱:۳۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۱

  باسلام میخواستم بدونم من که درکنکور۹۱شرکت کرده ام بایددرمنطقه ۳چه رتبه ای کسب کنم تابهداشت حرفه ای قبول شم اگه برام ایمیل کنین ممنون میشم دستتون دردنکنه

  لیلا در ساعت ۵:۳۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۱

  با سلام کاردان رشته مهندسی شیمی -صنایع غذایی هستم میخوام کارشناسی بهداشت حرفه ای بخونم آیا امکان پذیر هست ؟ راهنماییم کنید۰

  لیلا در ساعت ۵:۴۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۱

  با سلام کاردان رشته مهندسی شیمی -صنایع غذایی هستم میخوام کارشناسی بهداشت حرفه ای بخونم آیا امکان پذیر هست ؟ راهنماییم کنید۰

  اتنا در ساعت ۳:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۴ مرداد ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی مقطع کارشناسی بهداشت عمومی ام.خواستم راهنمایی کنبد که من اول طرحم رو بگذرونم بهتره یا برای ارشد شرکت کنم.لطف کنید بفرمایید کدوم رشته ارشد بهتره؟ایا من مشاوره انتخاب کنم بهتره یا رشته های مربوط به علوم پزشکی؟خیلی ممنون از شما

  حدیث در ساعت ۱۰:۱۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ مرداد ۱۳۹۱

  سلام به بچه های بهداشت حرفه ای/ من ترم دوم بهداشت حرفه ایم از رشتمم راضیم

  ZANYAR در ساعت ۴:۲۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۳۹۱

  سلام من می خام از رشته کاردانی معماری به بهداشت محیط تغییر رشته بدم امکانشو داره یا نه ؟

  سحر در ساعت ۳:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۱

  سلام من میخوام انتخاب رشته کنم اما نمیدونم که مهندسی بهداشت حرفه ای بازار کار داره یا نه تو رو خدا بهم جواب بدید

  مهسا در ساعت ۸:۳۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۱

  با سلام
  میخواستم بدونم با رتبه ۱۴۷۲۴ میتونم تو این رشته قبول شم از شیراز هستم
  ممنونم

  مریم در ساعت ۱۲:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ مرداد ۱۳۹۱

  رتبه کنکور سراسری من به بهداشت حرفه ای و برستاری میخوره موندم بین این دوتا رشته
  کمکم کنید

  ماریا در ساعت ۳:۳۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۱

  سلام سایتتون معرکن خ امیدوارم کرد میخواستم بدونم بهداشت محیط ازلحاظ بازارکاربهتره یابهداشت حرفه ای؟؟؟؟مسخوام انتخواب رشته کنم سردرگمم.یه دنیاممنون میشم اگه جوابمومیل کنین

  پگاه در ساعت ۴:۱۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۱

  سلام به همگی . من انتخاب رشته مجازی کردم و واسم مهندسی بهداشت حرفه ای کارشناسی شهید بهشتیرو زده اولش خیلی دلسرد بودمو میخواستم پشت کنکور بمونم اما حالا نظرارو خوندم نظرم تغیییر کردو میخوام انتخاب کنم

  زهرا در ساعت ۱۲:۴۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱

  سلام.من میتونم بارتبه ۲۲هزارزیرگروه یک منطقه ۳بهداشت حرفه ای بیارم؟بازارکارش چطوره.خاهش میکنم کمکم کنید.

  دوست در ساعت ۲:۱۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱

  سلام خسته نباشید.من میخاستم بدونم آینده شغلی مهندسی بهداشت خوبه؟راحت میشه واردبازارشغلی شد؟برای یه خانوم خواهشمندم جوابوبه ایمیلم بفرستید

  نسیم در ساعت ۵:۴۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۱

  سلام.من میخوام انتخاب رشته کنم.خواهش میکنم بهم جواب بدین که اینده شغلی بهداشت حرفه ای بهتره یاکارشناسی فناوری اطلاعات سلامت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  SARA در ساعت ۱:۰۸ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

  سلام میخوستم بدونم بین بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط و بهداشت عمومی کدوم از نظر بازار کار بهتره؟
  خواهش میکنم زود جواب بدید باید انتخاب رشته کنم:(

  SARA در ساعت ۱:۱۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

  من به فیزیک و ریاضی علاقه زیادی ندارم با این وجود میتونم توو رشته ی بهداشت حرفه ای موفق باشم؟

  تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

  با سلام تو رو خدا کمکم کنین من بین بهداشت حرفه ای و محیط گیر افتادم کدوم بهتره؟؟؟/؟؟؟؟؟

  farnaz در ساعت ۲:۴۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

  salam man reshte behdashet mohit hastam khastam bebinam meshe karshanasi herfiy ro entekhab konam mamnoon.lotfan beham javab ro email konid

  sepide در ساعت ۲:۵۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

  سلام.می خاستم خاهش کنم در صورت امکان رشته هایی که یک کارشناس حرفه ایی میتونه بره رو بهم معرفی کنید و در موردشون کمی بهم اطلاعات بدید.لطفا به ایمیلم ارسال کنید.با تشکر

  elham در ساعت ۱:۵۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱ شهریور ۱۳۹۱

  salam…………..manabe arshade behdasht herfeie chie?mer30

  unname در ساعت ۱۱:۳۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ شهریور ۱۳۹۱

  سلام لطفااگه میتونیدچارت انتخاب واحدرشته مهندسی حرفه ای درخرم آبادوبرام ایمیل کنید،چون من این رشته روانتخاب کردم میخوام بادرساشم آشناشم.مرسی

  نفس در ساعت ۳:۲۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ شهریور ۱۳۹۱

  سلام دوستان من بهداشت حرفه ای دانشگاه تهران قبول شدم اونم تو انتخاب دومم اولی اتاق عمل زده بودم که قبول نشدم حالم خیلی بده کمکم کنین واقعا ارزش داره بعد ۲سال پشت کنکور موندن برم این رشته؟راستی کارش چیه آخه این که میگن میتونیم تموم کنیم شرکت تاسیس کنیم یعنی چی آخه چه سرکتی میشه زد خواهش میکنم جواب بدین حال خوبی ندارم

  فاطمه ب در ساعت ۳:۴۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ شهریور ۱۳۹۱

  سلام بچه ها من بهداشت حرفه ای ایلام میخونم راستشو بخواین ازرشته ام راضیم ولی همه میگن بازار کارش واس خانوما خوب نیست به همین دلیل فقط به ارشدش فک میکنم

  دریا در ساعت ۱:۱۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱

  سلام.خسته نباشید
  خواهش میکنم راهنماییم کنید.مهندسی بهداشت حرفه ای دراومدم.هیچی ازش نمیدونم.بازارکارش خوبه؟درساش سخته؟یا آسون؟تا دکترا میشه ادامه اش داد یا نه.ممنون میشم هرطور که میتونید کمکم کنید….

  تاریخ: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱

  سلام. من الان نتیجم اومد و مهندسی بهداشت حرفه ای کرمان قبول شدم. تورو خدا راهنماییم کنید ۳-۴ روز بیشتر وقت واسه ثبت نام ندارم . میخواستم ببینم بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی کرمان (ملی) برم یا ژنتیک دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران؟ هر۲ رو قبول شدم ولی نمیدونم کدوم بهتره!!!!!! منتظر راهنماییتون هستم _ با تشکر

  سیروس در ساعت ۳:۰۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ شهریور ۱۳۹۱

  باسلام من امسال برامهندسی بهداشت حرفه ای قبول شدم باتوجه به حرفاتون ظاهرارشته خوبیه ومیارزه نگران نباشیدانشاالله کارپیدامیشه براهمه تون

  بهنام از شیراز در ساعت ۵:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ شهریور ۱۳۹۱

  دیروز نتیجه ها اومد ومن مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران قبول شده بودم.راستش اول خیلی خوشحال نشدم اما امروزکه نظرات رو خوندم حسابی دلکرررررررررررررررررم شدم.دمتووووووووووووون گرم بچه ها حسابی حال کردم از این رشته.توووووووووووووووووووووووووپه ه ه ه ه ه ه ه

  هادی در ساعت ۲:۲۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ شهریور ۱۳۹۱

  سلام من امسال کاردانی بهداشت حرفه ای قبول شدم حسابداری غیر انتفاعی هم قبول شدم ولی نمیدونم چکار کنم از هر کی میپرسم میگه بهداشت حرفه ای خوبه ولی فارغ تحصیل بهداشتم دیدم که بدجور ناراضی بود ؛ کمکم کنید. تنکس 

  نفس در ساعت ۳:۱۴ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ شهریور ۱۳۹۱

  کی میخواین نظر منو به نمایش بزارین سال دیگه؟

  amir در ساعت ۳:۱۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ شهریور ۱۳۹۱

  سلام من کارشناسی بهداشت حرفه ای رو رو تموم کردم و الانم توی یه بیمارستان خصوصی مشغولم این رشته بازار کار خوبی داره و تنوع درسی شم بالاست.ولی رشته ای که زیاد به درد خانوما نمیخوره و باید توش فعال باشی تا به جایی برسی مثله حسابداری نیست هرروز کارت مشخص باشه باید خودت محیط و شاغلش و از همه لحاظ ایمنی و بهداشت ارزیابی کنی و اگه حوصله نداری برو سراغ رشته دیگه ..امیدوارم کمک کرده باشمت

  ندا در ساعت ۸:۰۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ شهریور ۱۳۹۱

  سلام من بهداشت عمومی جندی شاپور اهواز قبول شدم(انتخاب رشته م بد بود)میشه یکی راست و حسینی جوابمو بده!
  بهداشت عمومی بهتره یا محیط یا بهداشت حرفه ای؟؟؟؟؟؟
  بازار کار و درامدش برام مهمه…راستی من دخترم.حالا کدومشون بهتره؟؟؟

  حنیفه در ساعت ۵:۰۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۷ شهریور ۱۳۹۱

  من دانشجویه رشته عمرانم میخواستم بدونم در آینده چه شغلهایی میتونم داشته باشم

  تاریخ: ۳ مهر ۱۳۹۱

  سلام منم سلام میکنم ب همه ی بروبچه های مهندس بهداشت حرفه ای.
  منم کاملا با محسن-ر موافقم!
  راستی من ترم دو حرفه ایم

  مریم در ساعت ۹:۳۲ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ مهر ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم ۵ بهداشت حرفه ای هستم میخوام برای ارشد خودمو آماده کنم اما نمیدونم در چه رشته ای ادامه بدم که بازار کارش بهتر باشه واسه خانوما !!!وچه کتاب هایی لازمه براش ؟لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید.با تشکر

  kjj در ساعت ۶:۰۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ مهر ۱۳۹۱

  در جواب دوستان باید بگم بهداشت حرفه ای خیلی بهتره از مهندس نفت و شیمی و پرستاریه به خدا جدی میگم بازار کارشم خیلی خیلی بهتره

  بهنام در ساعت ۸:۴۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۱

  من ورودی سال ۹۱ بهداشت حرفه ای شهید بهشتی هستم اولش راضی نبودم ولی الان خیای راضی هستم. رشته خیلی خوبیه.از پرستاری خیلی بهتره

  مریم در ساعت ۳:۳۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۱

  کارنامه سبز اومده من مدیریت بتزرگانی یزدم بهداشت حرفه ای کاشون هم اوردم نمی دونم چی کار کنم کاشون شهر خودمه برم بهداشت حرفه ای بخونم ؟

  سودا در ساعت ۹:۱۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی بهداشت حرفه ای ترم ۴ هستم خیللللللللللللی از رشتم راضیم

  متی در ساعت ۳:۰۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۱

  سلام
  من در سال ۱۳۷۴ دیپلم علوم تجربی گرفتم و امسال تصمصم به ادامه تحصیل در رشته (کارشناسی یا کاردانی) بهداشت حرفه ای دارم ، برای کنکور ۹۲ از چه دروسی وبا چه ضریبی آزمون بر گزاز میشودودر چه دانشگاهی دانشجو پذیرش میشود( سراسری و یا آزاد)؟
  آیا این رشته بصورت مجازی پذیرش میشود در چه دانشگاهی ؟
  چون نیت به ادامه در مقطع بالاتر دارم ،منابع کارشناسی آن چه میباشد که درصد قبولی آن بالا باشد؟
  لطفا کمکم کنید.خواهشمندم جواب به ایمیلم ارسال کنید، با تشکر فراوان

  مقدم در ساعت ۳:۰۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۱

  ( چرا نظر را تکراری درج میکند در صورتیکه اولین بار وارد شدم)
  من در سال ۱۳۷۴ دیپلم علوم تجربی گرفتم و امسال تصمصم به ادامه تحصیل در رشته (کارشناسی یا کاردانی) بهداشت حرفه ای دارم ، برای کنکور ۹۲ از چه دروسی وبا چه ضریبی آزمون بر گزاز میشودودر چه دانشگاهی دانشجو پذیرش میشود( سراسری و یا آزاد)؟
  آیا این رشته بصورت مجازی پذیرش میشود در چه دانشگاهی ؟
  چون نیت به ادامه در مقطع بالاتر دارم ،منابع کارشناسی آن چه میباشد که درصد قبولی آن بالا باشد؟
  لطفا کمکم کنید.خواهشمندم جواب به ایمیلم ارسال کنید، با تشکر فراوان

  الهه در ساعت ۹:۱۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۱

  سلام میخواستم بدونم برای ارشد بهداشت حرفه ای چه رشته ای بهتره که ادامه بدم؟خود بهداشت حرفه ای یا سم شناسی؟ لطفا جواب را به ایمیلم بفرستید با تشکر.

  mohandes mahsa.n در ساعت ۱:۲۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۱

  salam va khaste nabashid be tanan daneshjoyan behdasht bekhosos herfei ha …….saslan afsooorde va depres nashid ke alan pezeshk alaf ham darim reshte ma engad zamine kari dare babaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aslaaaaaan narahat nashid.

  تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۱

  salam va khaste nabashid be tamam daneshjoyan behdasht bekhosos herfei ha …….aslan afsooorde va depres nashid ke alan pezeshk alaf ham darim reshte ma engad zamine kari dare babaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aslaaaaaan narahat nashid.

  رضا در ساعت ۹:۱۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱ آبان ۱۳۹۱

  سلام.من کاردان بهداشت حرفه ای هستم راستش بازار کار خوبی نداره ولی رشته به حالیه امسال هم کارشناسی قبول شدم ،بازار کار کاردانیش به نظرم بهتره ……………………………………………………………………………………………………………………

  دوست در ساعت ۸:۵۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۱

  سلام تا دلتون بخواد فیزیک و ریاضی و نقشه کشی و انواع و اقسام فرمول توی این رشته اس اسمش بهداشته و تودانشگاه علوم پزشکی درس میخونی ولی با بقیه دانشجوای علوم پزشکی فرق میکنی یه چیزش باحال و با کلاسه که واسه بعضی درسات به انواع و اقسام کارخونه و پتروشیمی و پالایشگاه و…میبرنتون و حس مهندسیت شکوفا میشه……..هم مهندسی هم از پزشکی چیزی یاد میگیری هم بدجور عین اسمش حرفه ای میشی

  ارغوان در ساعت ۸:۳۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۱

  سلام به همه مهندسای حرفه ای گل …..
  من ترم سه بهداشت حرفه ای علوم پزشکی ایلام هستم لطفا گول حرفای بعضیا رو نخورید این رشته یکی از بهترین رشته ها از لحاظ بازار کاره من از خیلیا پرسیدم همه تاییدش کردن …..درضمن ما اونقدر تو کشورمون دکتر داریم که که اصلا اون تعداد دکترای بهداشت حرفه ای نداریم پس می تونیم تو همین رشته خیلی موفق باشیم و بهترین باشیم

  niki در ساعت ۳:۴۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۱

  سلام … من یه پایانه نامه دارم درمورد (هدف از اینکه رشته ایمنی و بهداشت را انتخاب کرده اید چیست؟) میشه در پایانه نامم بهم کمک کنید؟؟؟ واقعا اگه این کارو بکنید لطف بزرگی کردید . من باید تا شنبه تاریخ ۲۷/۸/۱۳۹۱ تحویل بدم لطفاا التماس می کنم کمک کنید
  با تشکر

  فاطمه در ساعت ۳:۴۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۱

  سلام میخواستم بدونم آیا آزمونی هست که بتونی از کارشناسی بهداشت حرفه ای رفت به پزشکی یا داروسازی؟

  تاریخ: ۵ آذر ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم ۱ بهداشت حرفه ای هستم برای ارشد این رشته چه گرایش هایی وجود دارد و کدام از نظر شغل و درامد واسه خانوما بهتره.

  نیکتا در ساعت ۶:۱۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۶ آذر ۱۳۹۱

  با سلام .من ورودی بهداشت حرفه ای ۹۱ شهید بهشتی هستم ولی میخوام رشتم به پرستاری ساری تغییر بدم .کدومش بهتره؟ لطفا من و راهنمایی کنید

  مینا در ساعت ۳:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ آذر ۱۳۹۱

  س من امسال بهداشت حرفه ای قبول شدم ولی راستشو بخواین اصلا دوسش ندارم .میخواستم بدونم که من بعد فارغ التحصیلی میتونم توی درمونگاها یا ازمایشگاها کار کنم یا نه

  بیان در ساعت ۱۰:۱۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ آذر ۱۳۹۱

  سلام من لیسانس فیزیک دارم وبرا ارشد میخواستم بهداشت حرفه ای بخونم به نظرتون آینده شغلی خوبی داره یا نه؟

  بیان در ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ آذر ۱۳۹۱

  از نظرات بچه ها معلومه این رشته برا خانوما بازارکار نداره من خانومم وبرا ارشد موندم از بین رشته های فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی وبهداشت حرفه ای کدومش رو انتخاب کنم لطفا کمکم کنید

  نحله سادات مدرسی در ساعت ۱:۳۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۱

  سلام به همه دانشجویان رشته بهداشت(محیط-خانواده)..من دانشجوی رشته بهداشت خانواده( ورودی سال ۱۳۷۹ و فارغ التحصیل سال ۱۳۸۱ از دانشگاه ازاد واحد علوم پزشکی زرگنده-قلهک) هستم..عاشق رشته ای که خواندم هستم..میخواستم برای کارشناسی و فوق و بعد حتی دکتری ادامه بدم که چون ازدواج کردم و ۲ فرزند خدا بهم داد (الحمدلله) فعلا نتونستم ادامه بدهم ولی باور کنید در ارزوی ادامه اش هستم رشته بسیار بسیار شیرینی است و من توصیه میکنم اگه کسی میخواد برای دانشگاه رشته انتخاب کنه حتما روی این رشته هم تمرکز کنه که قول میدم پشیمون نشه…بسیار اینده داره..حتی جزوات و کتابهای ان در زندگی کلی به درد میخوره به خصوص برای خانمها..شک نکنید در این رشته..عالی است..برام دعا کنید به ارزوم برسم و ببینم قبولی ام را در کارشناسی و بعد کارشناسی ارشد ان و البته دکتری انشاالله…التماس دعا(نحله سادات مدرسی وامقی-کاردان بهداشت خانواده از دانشگاه ازاد واحد علوم پزشکی تهران-زرگنده-قلهک-ورودی ۱۳۷۹-فارغ التحصیل۱۳۸۱) تازه از اون دانشگاه دانشجویی مکه هم قسمتم شد!!..چه روزایی بود.

  فاطمه در ساعت ۸:۳۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۱

  سلام مهندسای گل ۱ خواهش دارم اگه میشه لطف کنید هرچه سریع تر منابع ارشد گرایش بهداشت حرفه ای رو به ایمیلم بفرستین ممنون از کمکتون

  z در ساعت ۵:۰۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۱

  salam,man daneshjoye behdashherfei hastam mikhastam baram reshtehai ke baraye arshad va doktora mashe edame dad ra baram begid,mersi.

  ناشناس در ساعت ۷:۱۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۱

  سلام ترم یک بهداشت حرفه ای هستم ومیخواهم از امسال برای ارشد شروع کنم خواستم که منو راهنمایی کنید با تشکر…

  سحر در ساعت ۱۰:۰۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۱

  سلام
  من ترم ۳بهداشت حرفه ایم,منم اولش مثل خیلی ها از ین رشته شناختی نداشتم,ولی الان خوشحالم.
  این رشته خیلی گستردست و جای کار زیادی داره,ما خودمون باید بگردیم و اطلاعاتمون رو زیاد کنیم…
  مهندسا موفق باشید

  فرناز در ساعت ۱۱:۴۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۱

  سلام من کارشناس بهداشت حرفه ای هستم الان تو یه بیمارستان دولتی مشغول کارم ولی اصلا با رو حیه ام سازگار نیست میخواستم راهنماییم کنید تو مرکز بهداشت کارش راحتر از بیمارستان یا نه اونجا بهتر نیست برم ؟چون دوست دارم ارشد بخونم و وقت آزاد تری داشته باشم مرسی لطف کنید رو ایمیلم پیغام بذارید.

  فریا در ساعت ۲:۵۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۹ آذر ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم اول مدیریت خدمات درمانی هستم میخواستم به بهداشت حرفه ای تغییر رشته بدم به نظرتون کار درستیه . اونم برای یک خانم تو شهری مثل اردبیل.لطفا راهنماییم کنید هرچه زودتر بهتر منتظرم

  تاریخ: ۶ دی ۱۳۹۱

  ایا می شود از رشته ی کاردانی محیط .کارشناسی محیط زیست امتحان داد

  تاریخ: ۶ دی ۱۳۹۱

  ایا می شو از رشته ی کاردانی بهداشت حرفه ای.کارشناسی محیط زیست امتحان داد

  هومن در ساعت ۱:۱۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ دی ۱۳۹۱

  با سلام ب تمام مهندسان عزیز
  من مهندسی بهداشت حرفه ای خوندم و ۵ ساله مشغول کارم

  حمید در ساعت ۱۲:۴۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ دی ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم یک مهندسی بهداشت حرفه ای ۹۱ علوم پزشکی شیراز هستم و اهل استان بوشهرم برخلاف خیلی ها من رشتمو بر اساس تحقیق انتخاب کردم و الانم خیلی بهش علاقه دارم راسیتش برای من که تو استان بوشهرم و چون پسرم با توجه به اینکه شرکت های نفت و گاز پارس جنوبی خیلی به این رشته نیاز دارند برام بهترین رشته است چون تو اونجا راحت ۳ تا ۴ ملیون ماهانه درآمد دارم و چون بومی استان بوشهرمن سه سوته کار برام فراهمه یه چیزیم بگم که تو رشته ما اگه بخوای استخدام یه جایی بشی زیاد حقوق دهن پر کنی دستتو نمی گیره اما اگه قراردادی برا چند تا شرکت به طور همزمان کار کنی واز هر کدومشون یه حقوق جدا گونه بگیری اون وقت نونت تو روغنه که این امکان تو پارس جنوبی فراهمه چون شرکتای فراوونی اونجاست و شرکت های خارجی هم به رشته ما به دلار حقوق میدن فقط اینو بهتون بگم که اگه الان بهم بگن که برو تغذیه شیراز یا مثلا رادیولوژی بشین اصلا چنین کلاهی سرم نمیره چون تغذیه بر خلاف اسمش که خوشکه آینده کاری نداره و پولی توش نیست در ضمن من رشتمو بر اساس علاقه.درآمد.بازار کار انتخاب کردم که این ۳تا فاکتور تو رشته بهداشت حرفه ای بیست بیسته

  Sh در ساعت ۱۱:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۶ دی ۱۳۹۱

  salam,man sanaye ghazai khundam mikhastam bedunam vase arshad mitunam behdashte herfei bekhunam?kodum shakhash behtare?mamnun misham azatun age javabamo bedin

  مینا در ساعت ۱:۳۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ دی ۱۳۹۱

  سلام من میخواستم از فرناز خانم که گفتن توی بیمارستان کار میکنن بپرسم کدوم قسمت مشغول هستن اگه زحمتی نیست فرناز خانم جواب منو بدین چون برام خیلی مهمه. ممنون

  داریوش در ساعت ۱۱:۲۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ دی ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم یک بهداشت حرفه ای هستم خیلییییییییییییی ازرشته ام راضی ام هرکی میگه بده بیجا کرده

  مسعود در ساعت ۱۱:۰۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ دی ۱۳۹۱

  سلام ، من فارغ اتحصیل رشته مهندسی ایمنی هستم ؛ بازار کار رشته ما و شما بچه های بهداشت حرفه ای تقریباً یکیه ! الان هم مدیریه HSE هستم که سه تا بهداشت حرفه ای و دو تا ایمنی توشه ؛ بازار کارمون + پولش خوبه ؛ خانوما و آقایون دانشجو خیالشون از این بابت راحت باشه ؛ فقط تا می تونین تو دوره تحصیلتون یاد بگیرید که تو کار کمتر فرصت مطالعه پش میاد

  عباس در ساعت ۱۲:۳۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۷ دی ۱۳۹۱

  با سلام
  من چند ماهه دارم دنبال موازین بهداشت حرفه ای برای کارکنان در طی دوران بارداری می گردم.اگه دستورالعملی دارین برام ایمیل کنین.ممنون

  ف....ف در ساعت ۳:۵۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ بهمن ۱۳۹۱

  سلام بی کاریت درس می خونید

  saeed در ساعت ۱۰:۲۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۴ بهمن ۱۳۹۱

  آفرین همینجوری به خودتون دلخوشی بدید خوبه…

  معصومه در ساعت ۲:۰۲ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۱

  سلام .لطفا منابع ارشد رشته بهداشت حرفه ای رو معرفی کنید و بگید چه کتاب های تستی مناسب هستن.ممنون

  مجتبي در ساعت ۱۰:۵۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

  چقدر خوب میشد اگه جواب سوالای دوستا رو تو وبلاگتون میذاشتین

  سارا در ساعت ۳:۳۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۱

  سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی هستم می خواستم راهنمایی شما رو در خصوص اینکه ارشد بهداشت حرفه ای بدم چیه خواهش میکنم راهنمایی کنید.اگه میشه منابع ارشد رشته بهداشت حرفه ای رو معرفی کنید و بگید چه کتاب های تستی مناسب هستن.ممنون

  تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱

  سلام به همه دوستان
  من دانشجو بودم
  دکترای دامپزشکی ازاد میخوندم
  ورودی ۹۰
  بعد دیدم بازار کارش خرابه امدم بیرون
  دیگه الان پزشکی و دامپزشکی عمومی شده عین سرطان
  مگه طرف واقعا علاقه و صبروحوصله داشته باشه که ده یازده سال درس بخونه و تخصص بگیره
  تازه تا ده یازده سال دیگه هم تخصص های ایناهم کم کم اشباح میشه و به فوق تخصص میکشه
  حالا امیدوارم بهداشت حرفه ای تهران قبول بشم
  و در این رشته ادامه تحصیل بدم و به مقاطع بالاتری دست پیداکنم
  عرضم به حضور شما دوستان
  که این رشته مثل رشته دامپزشکی یک رشته کاربردیست با این تفاوت که بازار کارش از دامپزشکی بهتره چون دست تو کار کمتره
  شما وقتی یه دکتر دامپزشک باشی با گاوداری ها دامداریها مرغ داری ها و پرورش های گونه های مختلف قرارداد میبندی
  و برای مشاوره ی دامی و مدیریت بخش های دامداری کارمیکنی
  درحالی که در علم بهداشت حرفه ای شما به عنوان مدیر اچ اس ای
  مدیریت این بخش رو در اختیار میگیری
  یعنی میشی مدیر ایمنی کارخانه
  و میتونی مث رشته دامپزشکی قرارداد ببندی با جاهایی که به این رشته مربوطه
  اره
  میتونی با کارخانجات و شرکت های صنعتی تولیدی موادغذایی دارویی و و و و خیلی ها قرارداد ببندی و مشغول به کار بشی
  مهندسین عزیز میتونن در
  وزارتخانه کار صنایع و معادن وزارت نیرو جهادکشاورزی بهداشت و اموزش پزشکی
  و شرکت های بزرگی مثل ذوب اهن شرکت نفت پلی اکریلیر ایرانخودرو
  و شرکت های هواپیمایی مشغول به کار شند
  و تا جایی که من میدونمو تحقیق کردم دانش اموخته های این رشته حتی میتونن به طور پاره وقت هم در کنار کار اصلی در شرکت ها و کارخانجات کوچک به عنوان مشاوره بهداشتی مشغول به کار شوند
  بعضی ها هم از حقوق پرسیدند
  ولله حقوق بستگی به خود فرد داره
  که چقد زحمت بکشه و در کارش تک باشه
  مثلا ما یه دکتر دامپزشک داشتیم ماهی ۸ تومن داشت در حالی که یکی از همکاراش به زور ماهی ۱ تومن درمیاورد
  پس بستگی به خود فرد داره
  یه خوبی بارز دیگه این حرفه اینه که شما با ۶سال درس خوندن میتونی استاد دانشگاه شی و دست تو کارش هم خیلی کمه
  اما تا حالا دیدی یه پزشک یا دامپزشک یا حتی دنداپزشک با ۶یا ۷ سال خوندن تو دانشگاه تدریس کنه؟
  غیرممکنه….
  به غیر از این رشته رشته های بینایی سنجی و دکترای حرفه ای فیزیوتراپی هم بازار بسیار بسیار خوبی دارند
  راستی فیزیو تراپی هم قراره
  از کارشناسی به دکترای حرفه ای انقال پیدا کنه و فیزیوتراپیست ها هم بشن اقای دکتر
  این یعنی علم پزشکی برای پزشکان هم یه جورایی محدود میشه
  رسیدن فیزیوتراپیست ها به حق اصلی شون
  عین کشورهای مدرن
  یادش بخیر یه زمانی خیلی هامون ارزو مون پزشکی بود اما حالا وقتی میبینی پنجاه هزار پزشک عمومی در شغلی به غیر از پزشکی به سر میبرن
  دیگه ارزوشو نمیکنی
  امیدورام همه تون تو هر رشته ای هستین موفق باشین و اونو بهترین و پر اهمیت ترین رشته و شغل جامعه امروزی بدونین
  چراکه جامعه ما به همه نوعش نیاز داره حتی شما که از رشته ت دل زده شدی
  پس بدون یه جایی بهت نیاز دارنو تو غافل نشستی……
  بدرود
  مصطفی رجبی

  nafise در ساعت ۱۱:۴۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱

  ba salam man daneshjoy reshtey zaban daneshgah dolati bojnord hastam ba inke reshtamo dos daram va perestij ejtemaee khobi dary ama mikham taghir reshte bdam man vorody sal 91hastam va dar karname dovomam mohandesi behdasht ro avordam mikham enteghali beghiram ama dodel hastam khastam bdonam age dus dashte bashi tu bimarestan kar koni kodom ghesmati albate shimy va zistam kheyli khobe ama riyazim na mamnon misham rahnamayim konid

  تاریخ: ۱ اسفند ۱۳۹۱

  سلام دوباره خدمت دوستان عزیز
  بعضی از دوستان از رتبه و تراز کشوری رشته مهندسی بهداشت حرفه ای پرسیدند
  به ترتیب زیر براتون میگم
  چارک پایین کشوری – میانه رتبه منطقه ۱ – میانه رتبه منطقه ۲ – میانه رتبه منطقه ۳
  تهران ۱۸۹۲۵ – ۴۵۷۲ – ۸۱۵۳ – ۴۱۲۰ در سال ۹۰
  به همین ترتیب
  شهید بهشتی ۲۲۷۱۷ – اطلاعاتی موجود نیست – ۹۸۰۹ – ۵۷۴۵
  اصفهان ۲۷۸۳۵ – ۶۸۰۱ – ۱۱۷۶۹ – ۷۳۶۷
  شهید بهشتی دانشکده سلامت ایمنی و محیط زیست ۲۸۰۷۹ – نمی دانم – ۱۱۶۱۸ – ۷۴۰۶
  تبریز ۳۰۱۹۴ – ۶۰۲۰ – ۱۲۸۱۲ – ۷۹۶۹
  سنندج ۳۰۳۹۲ – اطلاعاتی موجود نیست – ۱۱۷۴۲ – ۸۰۹۴
  شیراز ۳۱۶۴۴ – اطلاعاتی موجود نیست – ۱۴۵۲۵ – اطلاعاتی ندارم
  جندی شاپور اهواز ۳۳۱۶۲ – نمی دانم – ۱۳۳۷۹ – ۷۸۲۵
  قزوین ۳۳۳۵۹ – نمی دانم – ۱۵۲۱۰ – ۸۴۱۹
  ارومیه ۳۳۷۳۵ – نمیدانم – ۱۵۳۳۶ – نمی دانم
  همدان۳۳۸۲۲ – نمی دانم – ۱۵۱۸۵ – ۷۹۸۸
  ساری ۳۳۹۵۵ – نمی دانم – ۱۵۶۸۹ – ۶۴۷۵
  کاشان ۳۴۹۰۶ – نمی دانم – ۱۴۸۷۲ – نمی دانم
  رشت ۳۵۹۷۸ – نمی دانم – ۱۵۵۵۲ – ۷۵۱۶
  خرم اباد ۳۶۱۰۷ – نمی دانم – نمی دانم – ۹۴۳۴
  سبزوار۳۷۰۸۷ – نمی دانم – ۱۶۰۰۴ – نمی دانم
  اردبیل۳۷۳۴۶ – نمی دانم – ۱۶۲۹۲ – ۱۰۲۸۴
  قم ۳۷۶۴۲ – نمی دانم – ۱۶۰۷۰ – ۱۰۳۹۶
  اراک ۳۸۵۰۳ – نمی دانم – ۱۵۴۸۹ – نمی دانم
  یزد ۳۹۴۱۰ – نمی دانم – ۱۶۵۷۸ – ۱۰۴۷۷
  زنجان ۳۹۵۱۵ – نمی دانم – ۱۶۶۸۹ – ۱۰۲۴۲
  ایلام ۳۹۹۲۹ – نمی دانم – نمی دانم – ۱۰۷۹۴
  بیرجند ۴۰۳۰۶ – نمی دانم – ۱۵۹۴۱ – ۸۱۵۹
  کرمان ۴۰۳۹۵ – نمی دانم – ۱۶۸۵۳ – ۱۰۸۲۶
  گناباد ۴۰۵۳۷ – نمی دانم – ۱۵۹۹۰ – ۱۱۱۶۹
  شاهرود ۴۲۰۰۰ – نمی دانم – نمی دانم – ۱۰۷۶۰
  و زاهدان ۵۹۷۲۸ – نمی دانم – نمی دانم – ۱۰۶۰۷

  موفق باشید

  حمید در ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱ اسفند ۱۳۹۱

  سلام ،من رشته مهندسی صنایع گرایش ایمنی صنعتی می باشم ،می خواستم بدانم در رشته ارشد بهداشت حرفه ای می توانم شرکت کنم؟

  فری در ساعت ۱:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ اسفند ۱۳۹۱

  سلام بابت سایت خوبتون ممنون.
  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم و متاسفانه هیچ اطلاعی از رشته ی خودم ندارم و طبق گفته های دوستان اینطور برداشت کردم که این رشته برای خانم ها جای پیشرفتی نداره؟آیا این گفته ها صحت داره؟خواهش میکنم کمکم کنین.ممنون

  نرگس در ساعت ۸:۲۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۶ اسفند ۱۳۹۱

  من دانشجوی رشته ایمنی بهداشت در واحد های صنفی ام.میخواستم بدونم میتونم بهداشت حرفه ای برم بخونم واسه کارشناسی؟

  سوده در ساعت ۱۱:۵۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ اسفند ۱۳۹۱

  من کاردان پرستاری هستم میخواستم ببینم درازمونهای ماردانی به کارشناسی چه رشته هایی از علوم پزشکی میتونم شرکت کنم؟ایا میتونم کارشناسی مامایی شرکت کنم؟ لطفا حتما جواب بدید ممنونم

  ندا در ساعت ۱۰:۵۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ اسفند ۱۳۹۱

  سلام میخواستم بدونم دانشگاهی هست که تو رشته های زیر بدون کنکور دانشجو بگیره؟ بهداشت محیط.بهداشت عمومی.بهداشت حرفه ای.مبارزه با بیماری ها :لطفا اگه کسی اطلاع داره که دانشگاهی هست که بدون کنکور درمقطع کاردانی این رشته ه بدون کنکوردانشجوبگیره؟

  هادی در ساعت ۹:۳۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ اسفند ۱۳۹۱

  سلام بچه ها؛ من دانشجو ترم دوم بهداشت حرفه ای بروجرد هستم از هر کی میپرسم میگه بهترین رشتست من اگه بد بود هیچ وقت حاضر نمیشدم ترمی ۷۰۰ بدم مطمئن باشید از خوب بودنش فقط برا قبولی نخوید؛درسو یاد بگیرید عزیزان موفق باشید؛

  هادی در ساعت ۹:۴۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ اسفند ۱۳۹۱

  خانمای عزیز پسرای گل؛ بهداشت حرفه ای از نظر کلاس کار با پرستاری قابل مقایسه نیست پرستاری فقط تو بیمارستان محدودی؛ فکرشو بکن ۲۵ سال بیمارستان ولی بهداشت حرفه ای بازارش بسیار گستردست؛ پس لطفا اونو با کارشناسی پرستاری اصلا مقایسه نکنید که قابل قیاس نیستن؛ حالا ارشد پرستاری باشه حرفی

  atefeh در ساعت ۸:۳۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۱

  salam man karshenasie mohandesie khak khondam va arshadamo mikham behdasht herfei bekhonam be nazare shoma mitavanm az pase in reshte bar biam ,va manabe arshado az koja va chejori tahie konam lotfan j avabamo be emliam befrstid mamnun

  اسدالله رفیعی در ساعت ۱۲:۰۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ اسفند ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی بهداشت مبارزه هستم ترم اخر وواسه کاردانی به کارشناسی ۹۲ثبت نام کردم الان موندم بین دو راهی که بهداشت محیط را انتخاب کنم یا بهداشت حرفه ای را بازار کار کدوماشون بهتره لطفا جواب بدین زیاد وقت ندارم

  زهرا در ساعت ۲:۱۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ اسفند ۱۳۹۱

  سلام من دانشجوی ترم ۴ مهندسی بهداشت حرفه ای هستم.باید برای فارغ التحصیلی پایان نامه ارائه بدیم و این خیلی برام سخته.میشه راهنمایی کنید که پایان نامه واسهاین رشته چه جوریه و اینکه آیا تو دانشگاه شما هم پایان نامه میخوان یا نه؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید

  saminsalimi در ساعت ۸:۲۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۱

  ba salam man daneshjoye behdasht herfei ghazvin va maghtae
  karshenasi aya in reshteh da bazar emrouz ba tavajo be in tahrimha
  monaseb yek dokhtar hast khaihi negharane reshtam hastam.
  aya ayande khoobi darad.aya age arshad in reshteh ru edameh bedim movafagh mishim .va in ke dar arshad ch reshte hai ru mitavanim edameh bedim;lotfan javab ru be emailam befrestid. ba tashakor

  سميرا در ساعت ۱۰:۴۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۱

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای مهر ۹۱هستم
  می خواستم بدونم رشته ما بعد از فارغ التحصیلی برای خانوما چه زمینه های کاری داره ؟
  زمینه های کاری در استان لرستان(شهرخرم اباد) به چه صورت هست ؟
  ممنون میشم اگر جوابتون به صورت ایمیل دریافت کنم

  راضیه در ساعت ۴:۰۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ شهریور ۱۳۹۲

  سلام من واسه سال تحصیلی ۹۲ بهداشت عمومی قبول شدم خییییییییلی ناراحتم کاش حرفه ای میزدم دارم دیوانه میشم

  راضیه در ساعت ۱۲:۲۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲

  با سلام.من کارشناس بهداشت حرفه ای هستم.قصد دارم در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم.و دوست دارم اطلاع دقیقی از گرایش های رشته خودم و اینکه آیا دانشگاه آزاد و پیام نور هم گرایش های این رشته رو در مقطع ارشد داره یا نه و در چه تاریخی دفترچه ها توزیع میشه.ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید و یا منبعی به من معرفی کنید که بتونم اطلاعات مورد نیازم رو از اونجا کسب کنم.متشکرم خواهشا منو یاری بدید.

  فرشید در ساعت ۴:۲۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲

  دم بچه های بهداشت حرفه ای گرم منم امسال۹۲ قبول شدم

  فاطمه در ساعت ۳:۱۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲

  بچه ها سلام من دانشجوی ترم ۲ مهندسی بهداشت حرفه ایم از رشتمم خیلی راضیم دارم روز شماری میکنم تابستون تموم ش برم پیش دوستام (حرفه ایا دوستون دارم)

  تمحبوبه در ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲

  باسلام وخسته نباشید. من امسال دررشته کارشناسی بهداشت عمومی زاهدان قبول شدم .میخواستم بدونم آیا این رشته رو ادامه بدم ؟ آیا این رشته برای خانم ها بازار کار دارد؟ولطفا به من بگید چه درس هایی رو باید بگذرونم وکا آزمایشگاهی دارد؟لطفا سریع جواب را ارسال کنم

  محبوبه در ساعت ۱۱:۴۲ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲

  باسلام وخسته نباشید. من امسال دررشته کارشناسی بهداشت عمومی زاهدان قبول شدم .میخواستم بدونم آیا این رشته رو ادامه بدم ؟ آیا این رشته برای خانم ها بازار کار دارد؟ولطفا به من بگید چه درس هایی رو باید بگذرونم وکا آزمایشگاهی دارد؟لطفا سریع جواب را ارسال کنید.

  اصغر مقتدر در ساعت ۶:۵۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲

  سلام و خسته نباشد
  من میخواستم بدونم آیا رشته ی بهداشت حرفه ای تو مقطع کاردانی به کارشناسی
  ناپیوسته توی دانشگاه آزاد هم پذیرش داره ،لطفا اگه داره بفرمایید کجا ها داره
  ممنون میشم اگه زحمت بکشین و جوابشو میل بزنین برام

  نیلوفر در ساعت ۷:۵۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲

  اولا سلام به دوستای بهداشت حرفه ایم من دانشجوی ترم آخر کارشناسی بهداشت حرفه ای هستم راستش میخواستم به دوستای خوبم بگم قبل از انتخاب این رشته حتمادر موردش تحقیق کنید وحتما این رشته رو با علاقه انتخاب کنید در غیر این صورت موفق نخواهید بود.
  بعدش می خواستم بدونم واسه ارشد چه رشته هایی رو میتونیم امتحان بدیم
  متشکرم

  تاریخ: ۱ مهر ۱۳۹۲

  یه نگاهی کردم ممنون .

  فاطمه ب در ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ مهر ۱۳۹۲

  سلام
  من ترم ۶ بهداشت حرفه ایم و میخوام برا ارشد ارگونومی بخونم،میخواستم بدونم بازکار ار گونومی تو ایران خوبه یا نه؟و بعد از فارغ تحصیلی تو چه مراکزی میشه مشغول کار شد؟لطفا حتماجوابتون روبرام ایمیل کنین
  باتشکر…

  atie در ساعت ۱:۱۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۴ مهر ۱۳۹۲

  سلام من ترم ۱حرفه ای هستم.رشته تروتمیزیه.و اینکه ب عنوان ی خانوم مهندس همه ازت حساب ببرن عاااااااااااااااااااااااالیه.

  مهرانا در ساعت ۵:۵۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ مهر ۱۳۹۲

  سلام.. من امسال تازه کنکور دادم.. واسه رشته ی علوم تربیتی تربیت معلم مصاحبه دادم.. ولی هنوز جوابش نیومده.. بغیر از این توی کارنامه سبز رشته ی مهندسی بهداشت حرفه ای و حسابداری هم میتونم برم.. میشه ازتون خواهش کنم بین این رشته ها راهنماییم کنید؟؟؟؟……

  amin در ساعت ۱:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۲

  lمن فارغ تحصیل رشته کشاورزیم ایا میتونم ارشد بهداشت حرفه ای بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

  amin در ساعت ۱:۴۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۲

  سلام
  من فارغ تحصیل رشته کشاورزیم ایا میتونم ارشد بهداشت حرفه ای بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

  محيا در ساعت ۸:۵۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۲

  سلام

  من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای ترم ۵ هستم میخواستم بدونم ارشد بهداشت حرفه ای چه رشته هایی داره وکدومش بهتره؟ خواهش میکنم جواب بدین منتظرم…

  ziba در ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۲

  سلام ما که خسته شدیم ازین دروغا

  ناشناس در ساعت ۱۰:۰۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۲

  سلام من دانشجوی مهندسی بهداشت حرفه ای کاشانم .اولش رشتمو دوست نداشتم ولی الآن خیلی بهش علاقه دارم چون بازارکارخوبی داره

  سالار در ساعت ۱۲:۳۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ آبان ۱۳۹۲

  سلام من دانشجوی ترم اول رشته بهداشت حرفه ای هستم من از رشتم خیلی خوشم میاد می خوام زود برم سرکار ولی یه کم عجولم کمکم کنید

  داش فرشید در ساعت ۱۲:۵۴ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۲

  سام علیک .
  من چس ترم ام میخواستم بدونم میتونم تو دوسال لیسانس بگیرم اخه من هم تیز هوشم و پارتی هم دارم همتونو دوست دارم دانشجو های بهداشت نترسید رشته بدی نیست.

  یه دوست در ساعت ۱۰:۰۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۲

  سلام , من ترم یک حرفه ای هستم نتیجه ی تحقیقات من در زمینه ی رشتم این بود که در کل رشته ی عالی هست و اصلا جنسیت اهمیتی نداره مهم سطح سواد و خبره بودنه فرد هستش * درود به همه ی مهندسان به داشت حرفه ای

  محبوبه در ساعت ۱۱:۳۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۲

  با عرض سلام و خسته نباشید , من دانشجوی کارشناسی بهداشت حرفه ای ورودی مهر ۹۲هستم .میخواستم ببینم برای امتحان ارشد چه رشته هایی میتونم امتحان بدم ؟ ممنون میشم که جواب رو برام ایمیل کنید. راستی اگه امکان داره رشته های کارشناسی ارشد اتاق عمل رو هم برام بفرستین به ایمیلم ممنون….

  رقیه شجاعی در ساعت ۱۱:۱۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۲

  با سلام من کارشناس صنایع غذایی هستم میخواستم بپرسم می تونم برا ارشد رشته مهندس بهداشت حرفه ای امتحان بدم اگه میشه جواب منو سریع بدهید ،ممنون.

  شجاعی در ساعت ۱۱:۲۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۲

  با سلام من کارشناس صنایع غایی هستم میخواست بپرس میتونم میتونم کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای امتحان بدهم لطفا سریع جواب بدهید.ممنون.

  زینب در ساعت ۵:۲۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ آذر ۱۳۹۲

  سلام
  من دانشجوی ترم ۳ مهندسی بهداشت حرفه ای علوم پزشکی قزوین هستم می خواستم بدونم بازار کار این رشته در قزوین برای یک خانوم چطور است لطفا جواب را به ایمیلم بفرستید با تشکر

  samira در ساعت ۱۲:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۲

  slm.man farepo tahcl mohandc shimi grayeshe sanaye qazaee hastam.mixastam bporsam mitunam baraye arshad reshte behdashte herfee ro entexab konam.mano rahnamaee konid.mc

  samira در ساعت ۱۲:۴۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۲

  slm.man fareqo tahsile mohandsi shimi gerayeshe sanaye ghazaee hastam.mikhastam bporsam aya mitunam baraye azmune arshad behdashte herfee sherkat konam.mano rahnamaee konid.mc

  مهدي در ساعت ۱:۳۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۲

  سلام

  من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی بهداشت محیط وکارمند وزارت بهداشتم میباشم.
  ازنظر من برای خانومها بهتره که وارد رشته بهداشت محیط وبهداشت حرفه ای نشن.(ناسازگاری با روحیه اکثر خانومها)
  اگه به رشته های بهداشتی علاقه مندند،رشته بهداشت عمومی بهتراست.

  مهدی غ در ساعت ۴:۰۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۲

  با سلام
  می خواستم بدانم ارشد رشته ایمنی بهداشت در کدام دانشگاه ها تدریس می شود. با تشکر

  آرمان در ساعت ۴:۴۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ دی ۱۳۹۲

  بهداشت ایمنی و امور صنف چطوره

  آرمان در ساعت ۴:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ دی ۱۳۹۲

  میشه بعد از اینکه کاردانی بهداشت ایمنی صنف گرفتم کارشناسی بهداشت حرفه ای دانشگاه ازداد شرکت کنم

  رضا در ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ دی ۱۳۹۲

  رشته بهداشت حرفه ای ازنظر درامد وبازار کار خوبه ولی از همه مهمتر علاقه به کار است.چوت اکثر کارخونه های کوچیک به این رشته اهمیت نمیدن واز سر اجبار قانون کارشناس استخدام می کنند وهنوز ایمنی بهداشت براشون جانیفتاده وبه پرستل اهمیت نمیدن این شرایط واقعی محیط کارم باید واسه انتخاب این رشته در نظر گرفت

  Debes estar logueado para postear un comentario

  ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت