بانک مقالات فارسی

فروشگاه

اینجا محل تبلیغ شماست

همستر چیست ؟ نکاتی در مورد همستر

مطلب کاملی درباره همستر

همستر ( Hamster ) حیوانی کوچک و زیبا که موش نیست !

● همستر – کوچکتر از سنجاب

همستر ( Hamster ) حیوانی کوچک و زیبا که موش نیست ! همستر ( Hamster ) حیوانی کوچک و بسیار زیبا و جذاب در رنگ های گوناگون ازجمله سفید ، طلائی ، سیاه ، کرم و از خانواده جوندگان است که همه چیزخوار ( omnivorous ) میباشد . به این جانور انواع میوه ، سبزیجات و دانه ها را بعنوان غذا میتوان داد . برای نگهداری از همستر از ظروف شیشه ای ( شبیه به آکواریم ) استفاده می شود که می تواند درب آن نیز بسته شود . زیر کف پای حیوان نرمه چوب نجاری ریخته میشود . این حیوان روز خواب است و از غروب شروع به بازیگوشی می کند .

در صورتی که در قفس آن یک عدد چرخ و فلک یا سطح شیبدار مخصوص و یا تونل مخصوص قرار گیرد بازی کردن آن را می توانید بخوبی مشاهده نمائید . همستر براحتی به شما عادت میکند و از سر و کول شما بالا میرود . این حیوان در صورت خود جیب های گونه ای ( cheek pouch ) دارد . این جیبها در دو طرف صورت واقع شده اند و کار حمل مواد غذایی و مخفی کردن نوزادان تازه متولد شده در هنگام خطر را بر عهده دارند .

همستر قسمت عمده ای از غذائی که شما برای آن میگذارید را در ابتدا بشکلی حریصانه در این جیب ها قرار میدهد و سپس در گوشه ای از قفس آنها را خارج کرده و شروع به خوردن می نماید . همستر بالغ در هر روز ۵ تا ۱۰ گرم غذا و مقدار کمی آب احتیاج دارد .

وزن بالغ حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ گرم و طول عمر آن تا ۲ سال است . دندانهای پیشین همستر بطور مداوم در حال رشد است و برای کوتاه کردن آن احتیاج به جویدن مواد جامد از قبیل چوب و کارتن و . . . دارد . همستر در هر زایمان ۵ تا ۹ نوزاد بدنیا می آورد . نوزاد این حیوان از سن۷ تا ۱۰ روزگی شروع به خوردن مواد جامد خواهد کرد . از همستر بیماری خاصی در انتقال به انسان گزارش نشده است و واکسن خاصی نیز برای آن وجود ندارد اما بهتر است هر شش ماه یکبار داروی انگلی لازم به آن داده شود

● خانه همستر:

سه نوع خانه برای همستر رایج می باشد. قفس های سیمی، قفس پلاستیکی و آکواریوم. یک قفس سیمی با میله های افقی با فاصله ۰.۵ تا ۰.۷۵ اینچ برای نگهداری مناسب می باشد چرا که همستربه بالا رفتن علاقه دارد و از میله ها برای بالا رفتن از دیواره ها استفاده می کند. از قفس هایی که کف آنها به صورت شبکه ای و سوراخدار است اجتناب کنید چرا که حیوان در این قفس راحت نمی باشد بعلاوه تمییز کردن این قفس ها نیز مشکل است.

آکواریوم نیز در دسترس بوده و تمییز کردن آن نیز راحت است. اما گردش هوا در آن کمتر بوده و این فرصت را به حیوان نمی دهد که ازدیواره ها بالا رود. یک پوشش نیز برای ممانعت از خروج همستر از آکواریوم و همچنین جلوگیری از دسترسی دیگر حیوانات خانگی به همستر نیاز می باشد.

محل سکونت از پیش ساخته شده پلاستیکی با چند تونل و خوابگاه نیز مناسب می باشد و حیوان می تواند از آن برای ورزش و تفریح استفاده کند ولی تهویه هوا و نظافت آن مشکل است. بعلاوه بسیاری از همسترهای طلائی بزرگتر از آن هستند که در تونلها جاگیرند. هرچند برای همسترهای کوتوله مشکلی پیش نخواهد آمد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که محل سکونت این حیوان باید آنقدر محکم باشد که در مقابل جویدن های این حیوان بتواند مقاومت کند و بعضا لانه های پلاستیکی به راحتی توسط آنها جویده خواهند شد.

● انتخاب همستر:

دو نوع همستر به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود.همستر طلائی یا سوری و همستر کوتوله. همستر کوتوله تقریبا به اندازه نصف همستر طلائی می باشد. همستر طلائی در تنهایی نیز زندگی شادی خواهد داشت و اغلب اگر بصورت گروهی نگهداری شوند با هم در گیر می شوند.همستر کوتوله اجتماعی تر بوده و شاید برای نگهداری آنهابصورت دوتایی (از یک جنس) بهتر باشد.از بقیه جهات نگهداری آنها شبیه به هم می باشد.

موقع انتخاب همستر به رفتار و شرایط آنها دقت کنید. از خرید همسترهایی که بی حال و ساکت می باشند اجتناب ورزید. آنها باید گوش بزنگ ، کنجکاو و فعال باشند. پوشش بدنی باید صاف و چشم ها تمییز باشند. نفس کشیدن حیوان نباید صدا دار و با زحمت باشد. پوشش بدن باید تمییز بوده و به آن مدفوع حیوان نچسبیده باشد. اگر متوجه شدید درون قفس یک از همسترها به اسهال یا بیماری تنفسی دچار شده است، آگاه باشد که همه همسترها در درون قفس در معرض یک بیماری واگیر دار قرار گرفته اند.

● بستر سازی:

اغلب صاحبان همستر از تراشه چوب برای پوشاندن کف قفس همستر استفاده می کنند، ولی باید از تراشه سرو اجتناب نمود. درخت اشنگ یا دیگر درختان جنگلی برای استفاده در کف قفس بهتر است. درخت کاج نیز بدلیل امکان ترشح مواد تحریک کننده و معطر از آن مناسب نمی باشد. کف قفس هر هفته باید عوض شود. از آنجا که همسترها معمولا از یک گوشه از قفس برای اجابت مزاج استفاده می کنند، تمییز کردن آن قسمت از قفس بصورت مداوم به تمییز ماندن محل زندگی آنها کمک می کند. همسترها دوست دارند در زمین تونل حفر کنند.بنابراین عمق پوشش کف باید آنقدر باشد که حیوان بتواند درون آن تونل حفر کند.

مکان قفس در خانه باید با دقت انتخاب گردد.از آنجا که همسترها شبگرد هستند محل زندگیشان در روز باید کاملا ساکت باشد. با این حال آنها نباید آنقدر دور از دسترس باشند که فرصتی برای برقراری ارتباط با انسان در هنگام شروع فعالیت (عصرها)نداشته باشند.

قفس آنها باید دور از تابش مستقیم خورشید و منابع گرما باشد و باید بالاتر از سطح زمین بر روی تاقچه یا یک میز باشد.

● لوازم زندگی:

یک جعبه کوچک به عنوان آشیانه در گوشه ای از قفس برای همستر مورد نیاز می باشد که می توان از یک جعبه مقوایی برای اینکار استفاده نمود که این جعبه باید هر چند وقت یک بار عوض شود. کف جعبه را می توانید با چیزی نرم مثل دستمال کاغذی بپوشانید. مواد کف این جعبه باید ماهی یک تا دوبار عوض شود.عوض نمودن بیش از این باعث برهم زدن آرامش همستر خواهد شد. هر چند چک نمودن منظم جعبه و برداشتن مواد غذائی که حیوان ذخیره نموده پیشنهاد می شود.

به همستر باید فرصت جویدن ،نقب زن و ورزش نمودن داده شود. تقریبا تمام همسترها با شوق و ذوق از یک چرخ و فلک مخصوص همستر(با یک سطح یک دست و محکم) استقبال می کنند. مقداری تونل و لوله (مثل لوله دستمال توالت ) نیز لازم است. شاخه های تازه درخت مانند بید و درختهای میوه که برای آنها از سموم ضد آفت استفاه نشده، جعبه های کوچک مقوائی و بلوکهای چوبی برای جویدن و بالا رفتن مناسب است.

برای آبخوری حیوان نیز می توان از یک بطری با سری که بتواند حیوان به راحتی از آن آب بخورد استفاده نمود.بدینوسیله آب حیوان تمییز مانده و حیوان نمی تواند ظرف آب را سرازیر نماید.یک ظرف غذای کم عمق از سرامیک یا چینی بهترین انتخاب برای ظرف غذای همستر می باشد تا حیوان نتواند ظرف را برگردانده علاوه بر این تمییز نمودن چنین ظرفی راحت تر است.

● رژیم غذایی همستر:

برای رژیم همستر بهتر است از غذاهای آماده موجود در بازار استفاده نمود که معمولا بصورت مخلوطی از دانه گیاهان یا بصورت یک جیره غذایی به شکل گلوله های کوچک و یکدست درون بسته بندی آماده می باشد. جیره آماده گلوله ای از نظر مواد غذائی متعادل بوده و همستر نمی تواند دانه های مورد علاقه خود را دست چین کند به همین دلیل این غذا در بعضی مواقع حیوان را دلزده کرده و بعضی از همسترها اصلا آنرا نمی خورند. دانه های مخلوط آماده برای همستر معمولا از طرف حیوان بهتر پذیرفته می شوند و پایه خوبی برای رژیم همستر می باشد. ولی مواظب باشید از غذایی که تنها شامل دانه گیاهان است اجتناب کنید بلکه غذا باید شامل مواد مختلفی مثل سبزیجات خشک باشد. از این غذای آماده برای حیوان بیش از اندازه نریزید چرا که با این کار حیوان دانه های مورد علاقه اش را دست چین نموده و باقیمانده غذا را نمی خورد. این ایده خوبی است که در هر زمان مقدار کمی غذا بریزیم و اجازه دهیم همستر تقریبا ظرف غذای خود را قبل از اینکه دوباره غذا بریزید خالی کند. علاوه بر این ، به غذای حیوان باید تکه های کوچکی از سبزیجات و میوه های تازه بعنوان مکمل غذایی افزوده شود. همچنین خوب است بعضی مواقع یک غذای سفارشی مثل کرم ، جیرجیرک یا یونجه خشک به همستر داده شود. همچنین بعضی مواقع می توان مقداری ماست تازه یا تکه ای مرغ پخته به حیوان داد. از دادن لوبیای نپخته ، چشم سیب زمینی، سیب زمینی سبز ، گوجه فرنگی ، سیر ، شکلات و هر غذای حاوی شکر و نمک خودداری ورزید.

● دست آموز کردن و لمس همستر:

این امکان وجود دارد که همستر دست انسان را گاز گیرد ولی گاز گرفتن معمولا نتیجه اضطراب و ترس می باشد. چنانچه حیوان را با آرامی و ملایمت همراه با مقداری باج دهی (به حیوان موقع در دست گرفتن غذایی را که دوست دارد بدهید) معمولا بر کمرویی و تمایل گزندگی آن غلبه می کنید. همچنین همستری که بدلیل محیط نامناسب زندگی و یا صداهای اضافی تحت فشار قرار دارد اغلب اوقات آشفته بوده و تمایل گاز گرفتن در او بیشتر است. کار کردن بر روی حیوان برای اهلی و دست آموز کردن او را فقط در هنگامیکه حیوان از لانه خود بیرون می آید انجام دهید. بیدار نمودن همستر مطمئنا باعث عصبانیت و بدخلقی حیوان خواهد شد.

اهلی نمودن به زمان و بردباری نیاز دارد. ابتدا به همستر اجازه دهید به محیط جدید خو بگیرد. زمانی که همستر آرام به نظر رسید ،شروع به گذراندن وقت خود در اطراف قفس نمائید و به آرامی با حیوان صحبت نمائید تا همستر به صدای شما عادت نماید. هنگامی که همستر در حضور شما احساس راحتی نمود ،با دست خود شروع به دادن مقداری غذای خوشمزه( مثل تخم آفتابگردان- کشمش یا هر خشکبار دیگر) به حیوان نمائید. هنگامیکه همستر غذا را با خوشی از دست شما گرفت ، شما می توانید تلاش خود را برای گرفتن همستر شروع کنید. اجازه دهید همستر کف دست شما راه برود. زمان برای این پیشرفت متغییر است و مخصوصا به سن حیوان بستگی دارد. همستر شما ممکن است براحتی بپذیرد که شما او را در دست گیرید و یا ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد

اشتهارد ( www.eshtehard.net )

 

لینک ثابت

icon برچسب ها: , ,
 • نوشته: مدیر سایت articlefa.ir
 • تاریخ: ۷ خرداد ۱۳۸۹
 • ۹۴ نظر

 • نظرات ارزشمند خود را در مورد این مقاله از فرم ارسال نظر که در اخر همین صفحه وجود دارد برای ما ارسال کنید تا در سایت نمایش داده شودنظرات شما بعد از بررسی در سایت نمایش داده خواهد شد نمایش نظرات به معنای تایید انها توسط سایت نیست ونظرات شخصی بازدید کنندگان سایت در مورد این مقاله هست پیشاپیش از اینکه نظرات ارزشمند خود را در مورد این مطلب به سایت ارسال می کنید از شما ممنون هستیم باعرض پوزش بابت تاخییر ایجاد شده در تایید نظرات برای نمایش در سایت به دلیل مشغله کاری زیاد نظرات جدید با تاخییر بر روی سایت قرار میگیرند
  تاریخ: ۲ مرداد ۱۳۸۹

  عالی بود

  ايدا در ساعت ۱۱:۲۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ مهر ۱۳۸۹

  عالی بود به حموم کردن نیاز نداره ؟

  مهسا در ساعت ۱۲:۵۷ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۸۹

  از مطالب خیلی بهره بردم ممنون

  نارک در ساعت ۴:۵۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۸۹

  من یک همستر دارم که خیلی خیلی بازی گوشه ولی نمی دونم چجوری بهش آب بدم لطفا راهنمایی کنید و دادن بیسکویت مثل دایجستیو خوبه؟

  امیر در ساعت ۱:۳۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ دی ۱۳۸۹

  خیلی عاله ولی میخواستم بدونم همستر بیماری خاصی نداره.

  نگین در ساعت ۶:۳۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ بهمن ۱۳۸۹

  جالب بود

  نگین در ساعت ۶:۳۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ بهمن ۱۳۸۹

  من ۹ سالمه و دو تا همستر دارم ولی همستر هام یعنی rikeyوraul بعضی وقت ها با هم دعوا می کنند

  هما در ساعت ۳:۴۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۸۹

  عالی

  سارا در ساعت ۵:۱۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۳۸۹

  آیا خرید همستر درفصل خاصی بهترهیا درهمه ی فصول؟

  زینب در ساعت ۹:۱۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۸۹

  ممنونم اطلاعات عالی بود به خصوص همین که فهمیدم همستر از خانواده موش ها نیست

  zahra در ساعت ۱۱:۵۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ تیر ۱۳۹۰

  salam man y hamester daram taze 2roze k kharidam aghai k azash kharidam bhm goft ab ya kalam nade behesh baese margesh mishe vali shoma goftin mghdare kami lazeme
  yani man bhesh ab bedam ya na?chikar konam heyvonaki ab nakhorde ta hala

  عابد در ساعت ۱:۲۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۰

  مرسی.خوشم اومد.تا چه مدت همستر نرو باید جدا کرد بعد از به دنیا اومدن توله ها؟

  عقیل در ساعت ۱۰:۰۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۰

  من سه ماهی میشه که همستر خریدم ولی همش به اون سویا دانه پارس کاهو باهویج بحش مدم وای از این غذاها سیرشده چی کار کنم

  arvin در ساعت ۳:۲۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۴ آبان ۱۳۹۰

  سلام گاز گرفتنه همستر خطرنک نیست؟؟؟؟؟

  سارا در ساعت ۲:۴۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  سلام.مرسی عالی بودن.
  فقط چنتا سوال دارم:
  ۱_همستر من اصلا آب نمی خوره.
  ۲_درمورد جای خوابش و دستشوییش چی مار کنم؟هر جا بخواد کارشو می کنه!
  ۳_چه غذا هایی نباید بهش بدم؟
  ۴_…
  ولی در کل عالی بود

  سارا در ساعت ۳:۱۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام ودباره!
  همستر من وقتی تو خواب ناز هم باشه و بوی غذا احساس کنه،بیدار میشه و با چشم های بسته غذاشو می خوره و دوباره می خوابه.
  ویکی هم اینکه من احساس می کنم همسترم خیلی می خوابه و شنیدم اگه با همستر بازی نکنی می میره!این درسته؟

  jojo در ساعت ۳:۱۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  mr30

  nahid در ساعت ۷:۳۵ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ اسفند ۱۳۹۰

  سلام.من ۲ تا همستر تو اکوریوم نگه میدارم .کاری پیش امد که ۳ روز نبودم وقتی برگشتم با کمال تعجب فقط یکیشون مونده بود همه جا را گشتم اما پیداش نکردم .دوستام میگن شاید از گرسنگی همنوع خواری کردن این مطلب درسته؟اگه میشه پاسخ منو بدین .ممنون.

  melika در ساعت ۱۲:۵۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۰

  سلام همستر دست دخترم را گاز گرفت کمی خون امد دستش را مایع والکل شست ولی من نگرانم راهنمایی کنید ۱۴ ساله هست

  ناشناس در ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ فروردین ۱۳۹۱

  merc ali bod

  ali در ساعت ۱۰:۰۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۱ فروردین ۱۳۹۱

  سلام من ۱۴ سالمه من خیلی خیلی خیلی همستر دوست دارم ولی متاسفانه پدر و مادرم نمیزارن بخرم می گن ؟
  ۱٫موهاش در حال نفس کشیدن امکان داره بره تو بدنت.
  ۲٫یک ویروسی داره که به مرور چندین سال واکنش نشون میده و سرتان زا هست .
  ۳٫امکان داره گاز گرفتنش هاری بیاره .
  خوب دوست عزیز چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  هنگامه در ساعت ۳:۳۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

  سلام. از راهنمایی های خوب شما متشکرم. من مادر دو فرزند هستم. می خواستم همستر بخرم. میشه من را راهنمایی کنید. اصلا می تونم این کار را انجام بدم. خطری برای بچه های من ندارد؟ در ضمن بچه های من اصلا مایل به نوازش همستر هم نیستند که نگران خطر گاز گرفتگی باشم. منتظر راهنمایی های خوب و کامل شما هستم.باز هم ممنون

  سینا در ساعت ۴:۱۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱ مرداد ۱۳۹۱

  همستر طلایی تا چه اندازه بزرگ میشه؟؟؟؟

  007 در ساعت ۱۰:۱۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۱

  حیف که بابانمبزاره

  علیرضا در ساعت ۱:۲۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱

  باسلام وتشکر مطالب خیلی مفیدی بود اگر احیانا کسی راجب طوطی هم اطلاعات مفیدی داره برام بفرسته

  حسین در ساعت ۹:۱۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ دی ۱۳۹۱

  سلام من حسین هستم ۷ ساله از بابل من سه روز که همستر خریدم خیلی خیلی حیوان قشنگ ودوست داشتنی من خیلی دوستش دارم و از شما ممنونم چون تونستم از طریق سایت شما اطلاعات زیادی در مورد همستر به دست بیارم

  آرمیتا در ساعت ۳:۵۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۱

  سلام من می خواهم همستر بخرم ولی میخوام بدونم همستر را میشه شست ؟؟؟؟ اگه جواب بدید ممنون میشم

  بهاره در ساعت ۵:۲۷ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ فروردین ۱۳۹۲

  سلام..چند نکته در مورد همستر گفتنش ضروریه که میبینم سوال اکثر عزیزان هم هست..
  ۱٫همستر نیاز به حمام کردن نداره.موجوده تمیزیه و خودش از پس تمیز کردن خودش برمیاد.نظافت همستر به شستسوی قفس(هر هفته یکبار)،شستن ظرف غذا(هر هفته دوبار)و تمیز کردن گوشه ی مربوط به ادرار هر روز یا یک روز به در میون هستش.
  ۲٫خرید همستر برای بچه های زیر ۱۰ سال توصیه نمیشه.همچنین برای سالمندان.
  ۳٫گاز گرفتن همستر در ۹۹% خطرناک نیست و فقط کافیه جای زخم رو با اب و صابون بشورین.
  در نهایت اینکه همستر اسباب بازی و وسیله ی سرگرمی نیست.یک موجود زندست.لطفا به زندگیش احترام بذارید.

  مهدی در ساعت ۱۱:۳۲ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

  سلام من چند ماهی هست که با همستر بازی میکنم و در حال حاضر حدود ۵۰ همستر از رنگهای مختلف دارم اگر کسی مایل باشه می تونه بامن تماس بگیره و در این مورد ازم هرچیزی که کنجکاوه رو بپرسه ضمنا ” هر رنگی از همستر که بخواین برای فروش دارم ۰۹۱۹۳۶۰۳۲۳۸

  بهار در ساعت ۱۱:۴۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲

  سلام…
  همستر من از دیروز اسهال گرفته…امروز بردمش دامپزشکی…بهش آمپول زد و گفت کاهو و سبزیجات ندین بهش…اما میترسم آب بدنش خیلی کم شه…چجوری بهش آب بدم؟آخه آب نمیخوره…

  بهار در ساعت ۱۲:۰۵ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲

  سلام…
  همستر من از دیروز اسهال گرفته…امروز بردمش دامپزشکی…بهش آمپول زد و گفت کاهو و سبزیجات ندین بهش…اما میترسم آب بدنش خیلی کم شه…چجوری بهش آب بدم؟آخه آب نمیخوره…

  تاریخ: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲

  عالیه

  تاریخ: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲

  می خواستم بدانم
  همستر نر اگر تنها باشد طول عمرش کم می شود ؟
  همستر نر نوزادان خود را می خورد؟

  فریبا در ساعت ۸:۰۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ تیر ۱۳۹۲

  سلام من دیروز ۱ همستر کرم رنگ خریدم ولی از صبح تاحالا تو لونش مونده و دستمو میبرو جلو گاز میگیره چشماشم بسته باید چی کار کنم؟

  صادق در ساعت ۴:۲۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۴ تیر ۱۳۹۲

  حموم میره یانه؟
  غذا بیشتر چی میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به چه اسباب بازی در قفس نیاز داره؟
  چوب باید بزارم که دندوناش بیش از حد بزرگ نشه؟
  قفسش باید چه قدر باشه؟
  خواهشا به سوالم پاسخ دهید!
  می تونی ایمیل کن.

  تاریخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

  سلام من عشقم برام همستر خریده خیلی خوشگله اسمشو گزاشتیم جکی ولی میخواستم بپرسم تو اتوبوس باشه راهشم ار تهذان تا سنندج باشه مشکلی براش پیش نمیاد

  ehsan در ساعت ۶:۲۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۳۹۲

  من ۶۰ تا همستر دارم حتی از نوع کمیاب تو ایران

  تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

  من یه همستر دارم تازه خریدمش هر چی بهش اموزش میدم یاد نمی گیره تازه اگه کاری که می گم را درست انجام بده بهش جایزه می دم ولی یاد نمی گیره چی کار کنم

  تاریخ: ۵ مهر ۱۳۹۲

  وای من دلم همستر می خوام.تو رو خدا بگید چجوری پدر و مادرم رو راضی به خرید همستر کنیم؟

  گندم در ساعت ۵:۴۴ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۲

  سلام.یلی/تشکر میکنم.توضیح هایتان خیلی/عالی بود.دوستان/خیلی/سوالات پرسیدن که بیشترشون سوالایه منه که تویه ذهن منه.اگه لطف کنین جواب سوالاتشون/رو/بدین ممنون میشم چون من هم همین/سوالات رو از شما دارم

  سیناحیدری در ساعت ۱۲:۵۸ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۲

  سلام ببخشید من سه روزهمسترم رو خریدم ولی همش خواب ووقتی هم که بیدار میشه غذا شو میخوره ومیخواه ودو باره میخوابه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  دامپزشک. در ساعت ۹:۱۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ آذر ۱۳۹۲

  همستر ها بسیار حیوان نجیب…تمیز و زیباست…این حیوان بسیار بسیار باهوش هستند.همانند کودکی نو پا.این حیوان بیماری خاصی ندارد…ولی هر ۴-۶ ماه به دامپزشک برای واکسن باید مراجعه شود.

  سولماز در ساعت ۱۰:۲۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ آذر ۱۳۹۲

  سلام من ۳ روزه که همستر خریدم جنسیتش نر هستو رنگشم نارنجی خیلی خیلی دوسش دارم.اما مادرم می گه همستر طاعون میاره من همه جای اینترنتو سرچ کردم اما خبری در این مورد ندیدم!!!!!!!!!!!کجای خونه باید نگهش دارم آخه گذاشتمش توی اتاق خواب خودم و توی یه نون دونی که با بتادین شستمش.اشکال نداره تو اتاقمه؟تا دستشویی هم می کنه بر می دارم غذاهاشم که صبح گذاشتم شب عوض می کنم که میکرب نگیره.فقط آب اصلا نمی خوره!!واسه نگهداریش کافیه کارای من؟از کمکتون ممنون

  ايزابل در ساعت ۱۰:۴۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۲

  این قدر عالی بوده دیگه جای صحبتی باقی نمانده!!

  تارا در ساعت ۴:۳۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ دی ۱۳۹۲

  ملیکا جان اگه عمیق نباشه هی چی نمیشه.

  سیناحیدری در ساعت ۱۰:۱۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۵ دی ۱۳۹۲

  سلام من ۴همستر دارم یکی شون ۱۳ تا زاییده ویکی شون بدنش دون دون زخم داره چی کار کنم

  علي در ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲

  خیـــــــــــــــلی…………………………………….بود

  محمد جواد در ساعت ۱۱:۳۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳

  حیف که پدرم نمیزاره وگرنه با کله میخریدم
  عاشقشم.

  محمد در ساعت ۳:۰۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳

  مرسی جیر

  تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

  درست مثل من منم ۱۰ سالم ولی مامان و بابام میگن که همستر بیماری داره

  تاریخ: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

  بابای من برام همستر نمی خره چه کار کنم

  فرشته در ساعت ۶:۵۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۹ خرداد ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید
  دیشب دیدم همسترماده م خیلی بیحاله حمومش کردم دیدم سردشه نمیدونم چرا یدفعه به ذهنم رسیدازدور سشواربگیرم روش گرم شه۵ ثانیه نشدکه بدبخت دورخودش چرخیدافتادمرد ازدیشب تاحالاکلی گریه کردم چون بعد۲سال تازه رام ودوست داشتنی شده بود آخه دلیا مردنش چیه؟یعنی ترسیده بوده؟یاخفه شده؟من قاتلم؟

  ثمر در ساعت ۱۰:۳۳ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳

  سلام دوستان . من ۲ سال همستر داشتم . می خواهم یک واقعیتی را برایتان بگویم . این حرف ها که محل مناسبی برای همستر درست کنید و برایش چرخ و فلک و توپ بگذارید اصلا اصلا باعث شادی و خوشبختی این حیوان کوچولوی بیچاره نمی شه . من حتی اجازه آزادبودن در منزل را هرشب به مدت ۲ تا ۳ ساعت بهش می دادم و خیلی باهاش خوب رفتار می کردم و مراقب سلامتی و اینکه بهش خوش بگذره بودم.
  ولی حالا که فکر می کنم می بینم این حیوان هر کاری می کرد که فرار کنه و بره بیرون .
  بابا این بیچاره ها تو خونه خیلی اذیت می شن . فکر کنید شمارو تمام عمر حبس خانگی کنند. چه حسی دارید؟
  خواهش میکنم ، التماس می کنم برای رضای خدا این حیوانات را خریداری نکنید . بگذارید این تجارت متوقف بشه .
  به این موجودات رحم کنید تا خدا بهتون رحم کنه .

  تاریخ: ۱۰ تیر ۱۳۹۳

  تا اینجاش خوب اومدی

  azita در ساعت ۱۰:۲۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۵ تیر ۱۳۹۳

  همستر نیازی به هیچگونه واکسنی ندارد

  متاسفانه بعضی از مراکز واکسن هاری سگ و یا بعضی واکسن های دیگر را به همستر می زنند که جز مرگ نتیجه ای ربای همستر شما ندارد

  تنها چیزی که به همستر باید داده شود شربت خوراکی ضد انگلی هست که در مراکز همستر ایران به صورت رایگان به همستر داده می شود حتی تگر همستر از این مرکز تهیه نکرده باشد

  ناشناس در ساعت ۱۲:۲۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ مرداد ۱۳۹۳

  عالی بود ممنون در مورد همستر با رنگ روشن ممنون میشم بیشتر اطلاعات بدید

  پارمیدا در ساعت ۴:۱۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳

  من میخواهم همستر بخرم ولی مادر و پدرم من نگران کثیفی و بیماری همستر هستن میشه کمکم کنید

  تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۳

  عالی بود من که واقعن خوشم اومد

  سارا در ساعت ۲:۴۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ آبان ۱۳۹۳

  منم یه همستر دارم خواستم بدونم حمام نمیخواد چون من ماهیی یه بار حمومش میکنم بعد سشوار هم میکنمش اسیبی بهش نمیزنه؟

  تاریخ: ۹ آذر ۱۳۹۳

  می شه به من بگین کدوم همستر واسه بچه ها خوب تره

  تاریخ: ۶ بهمن ۱۳۹۳

  سلام من ىه همستر کرفتم اما دستم رو کاز کرفت همستر اىا بىمارى خاصى داره ىا با ىه پزشک صحبت کنم

  تاریخ: ۷ بهمن ۱۳۹۳

  سلام من یه همستر کا چیکار کنم

  پگاه در ساعت ۷:۵۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

  همسترن همش خوابه..این براش ضرر نداره؟؟؟طبیعیه؟؟؟

  تاریخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳

  این طبیعی هست که همستر آب نمیخوره چون اگر بخوره میمیره

  تاریخ: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴

  سلام میخواستم این خبرو به همه بدم تا چششون در اد. خیله خب دوستان بهتره بدونید که همستر من یعنی پی نات اصلا گاز نمی گیره و چنگ نمی اندازه الهی من فداش شم

  تاریخ: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴

  اگه میخواین همستر تون به لمس شدن عادت کنه با پشت مداد اروم نوازشش کنین بعد این کار رو تکرار کنین تا همستر در صورت لمس کردن گاز نگیره

  ناشناس در ساعت ۶:۴۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام من و خواهرم ۲همستر خریدیم نگهداریشون اسونه خیلی

  مملی در ساعت ۱۰:۳۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام من برای ظرف ابش مشکل دارم از کجا تهیه کنم نمیشه خودم درست کنم لطفا راهنمایی کنین:-P

  نیلیام در ساعت ۱۲:۳۸ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

  سلام من ۱۱سالم هست و۱همستر به نا م همی یاloopiدارم.اینloopiخیلی میجوه ورنگ میله های قفس رو برده هرچی چوب و تخته و چیز میز میدم نمیجوه شیرین بیان هم دادم ولی فقط میله هارو میجوه راستی اب برای همستر اشکالی نداره بخوره چو من از یکی شنیدم اگه به همستر اب بدیم میمیره!!

  aliasghar در ساعت ۱۰:۴۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

  ببخشید می خواستم بدونم مریضی قابل انتقال به انسان هم داره؟؟؟؟

  ناشناس در ساعت ۱:۴۱ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ تیر ۱۳۹۴

  سلام من یک همستر دارم آب نمی‌خورد چیکار کنم

  تاریخ: ۹ تیر ۱۳۹۴

  ممنن

  ناشناس در ساعت ۱۰:۰۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ تیر ۱۳۹۴

  خیلی عالی بود ممنون

  تاریخ: ۱۳ تیر ۱۳۹۴

  عالی بود بهترین توضیحات بود در مورد همستر

  تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

  من همستر دارم همش اینگار توی کما ست تکون نمی خوره چشاش بسته هست و وایستاده می خوابه علت لطفا جواب دهید

  حمید رضا در ساعت ۸:۴۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۴

  با سلام همستر من خیلی میترسه وهمش خوابه چیکار کنم که اهلی بشه و نترسه؟ تو قفسش اصلا آرامش نداره وقتی تو توپش میذارم بازی میکنه میخوام بذارم تو قفسش میترسه بیاد بیرون از تو[سوال] توپش چیکار کنم ؟سنشم ۲ماه
  از رو صندلی تو توپش بود افتاد یکم گیج بود ویک دقیقه بیهوش بود چیکار کنم اگه کاریش شده باشه

  تینا در ساعت ۱:۲۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۴

  مطالب عالین ولی ۱۳تا زاییده؟؟؟؟؟؟مگه داریم مگه میشه

  تینا در ساعت ۱:۲۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۴

  من واسه یه تحقیق در مورد موش همستر وارد این سایت شدم ولی همه نظرهارو خوندم بروزش کنین الان ۱۳۹۴هستااا

  تینا در ساعت ۱:۳۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۴

  بچه ۷ساله مگه ایمیل داره من ۷سالم بود مهم ترین کارم مامان بازی بوووودااا

  صبا در ساعت ۲:۰۳ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۴

  سلام من ۱۱تا همستر دارم یعنی همستر اولیم باردار شد و بچه اورد ایا همستر نر با نر با هم میسازند یا ماده با ماده میسازد و یا نرو ماده با هم میسازند؟؟؟تروخداااااا بگید خیلیییی لازم دارم

  علی رضا در ساعت ۱۰:۴۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳ بهمن ۱۳۹۴

  همستر خریدم چجوری راضیشون کنم مادر و پدرم را یه راه حل بدین

  Ali.garosi در ساعت ۷:۵۹ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ خرداد ۱۳۹۵

  سلام
  ممنون عالی بود استفاده کردیم لطفا ایا نیاز به حمام وتمیزی خاصی ندارد

  شیما در ساعت ۱:۵۰ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

  بهم کمک کنین که پدر مادرم رو راضی کنم همستر بخرم+_+

  ناشناس در ساعت ۳:۴۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۵ تیر ۱۳۹۵

  خوب بود ممنون

  زهرامرادی در ساعت ۳:۴۴ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۵ تیر ۱۳۹۵

  خوب بود ممنون

  هنا در ساعت ۴:۲۰ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۵ تیر ۱۳۹۵

  سلام بچه ها من خیلی وقت نیست که همستر خریدم چند روز بعدش یکیشون زایمان کرد حالا نمیدونم چیکار کنم

  masoud در ساعت ۴:۲۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۷ تیر ۱۳۹۵

  عالی بود ولی اگر کثیف بشه امکان مریض شدنش نیست نیازی به حمام ندارد

  پارسا در ساعت ۱۲:۵۹ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

  امروز تا اومدم یه مقدمه برای خرید وا کنم مامانم گفت اصلان حرفش نزن ?????????????????????????????????????????

  تاریخ: ۳ دی ۱۳۹۵

  سلام‌من‌میخوام‌همستر‌بخرم‌ننمیدونم‌حمومش‌کنم‌یا‌ننهاگه‌شد‌منو‌تو‌ککانال‌همستر‌بزارید‌که‌دربارش‌زیاد‌بدونم‌ایمیل‌بدین شماره‌بدم

  اهورا در ساعت ۱۱:۲۲ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۸ بهمن ۱۳۹۵

  سلام من می خوام همستر بخرم.بیماری های خطر ناکی به من ممکنه انتقال بده؟اگه گاز بگیره و خون بیاد ویروس به بدنم منتقل می شه؟

  متین در ساعت ۲:۳۶ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

  سلام من ۱۱ سالم هست من همستر میخوام ولی بابام نمیخره میگه موشه آیا واقعیت داره ؟

  کیانا در ساعت ۹:۵۱ ق.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

  من همستر میخوام و مامانم میگه بیماری میاره چیکار کنم راضی بشه

  تاریخ: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

  می خواهم دو همستر بگیرم و از مطالب خوبتان بسیار ممنونم

  محمد امین در ساعت ۵:۳۷ ب.ظ - گفته است:
  تاریخ: ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

  همستر بیماری خاصی نداره

  Debes estar logueado para postear un comentario

  ضمن تشکر از شما برای ارسال نظرات ارزشمند خود در مورد این مطلب لطفا نظرات خود را به صورت فارسی تایپ کنید همچنین نظرات شما بعد از بررسی توسط مدیر سایت در سایت قرار خواهد گرفت